Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Załogowy robot humanoidalny i jego pierwsze kroki

Wiadomości 06.01.2017 Monika Mordzińska

Mech, czyli humanoidalny robot sterowany przez siedzącego w nim człowieka, do niedawna należał tylko do świata science fiction. Teraz pomysł ten stał się rzeczywistością.

Koreańska firma Hankook Mirae Technology zaprezentowała imponującą maszynę Method-2, która postawiła właśnie pierwsze kroki.

Pierwszy na świecie załogowy robot dwunożny ma prawie 4 metry wysokości i waży 1,3 tony, z czego niemal 130 kg przypada na każde z dwóch ramion.

Method-2 makes its first steps with a human on board!We're currently revising the frame to reduce the vibration.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov na 30 grudzień 2016

Wspólnie z koreańską firmą pracował nad nim Vitaly Bulgarov, twórca efektów specjalnych w Hollywood (m.in. w filmach Transformers i Terminator). Proces ten trwał 2 lata i pochłonął ponad 200 milionów dolarów. Method-2 został zaprojektowany do pracy w bardzo trudnych warunkach, które są zbyt niebezpieczne dla ludzi pozbawionych odpowiedniej ochrony.

Przynajmniej na razie maszyna nie będzie uczestniczyć w akcjach ratunkowych ani wykonywać innych czynności w terenie. Do tego niezbędne będzie przenośne źródło zasilania, którego robot jeszcze nie posiada. Jednak nawet na uwięzi przyda się on w przemyśle, więc na tym skoncentrują się jego twórcy w najbliższej przyszłości.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov na 20 grudzień 2016

Method-2 będzie służyć przede wszystkim do testów, dzięki którym powstaną kolejne wersje tej olbrzymiej konstrukcji. Później urządzenia te mogą znaleźć zastosowanie także w wielu innych dziedzinach, m.in. w budownictwie i w wojsku.

Źródło: [1] [2]

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Sabre

16:04, 06.01.2017

#1

Gdyby ktoś pomyślał, że to fejk:

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.

NanoPi NEO, to mocna konkurencja dla Raspberry Pi Zero

Rynek układów jednopłytkowych zdominowany jest przez produkty Raspberry. Cały czas jednak...

Zamknij