KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Jakimi funkcjami może wyróżniać się smartfon do zdjęć?

Jakimi funkcjami może wyróżniać się smartfon do zdjęć?

Zależy Ci na tym, aby Twój telefon wykonywał ostre i nasycone gamą żywych barw zdjęcia?

Koniecznie dowiedz się, w jakie funkcje powinien być wyposażony smartfon do zdjęć. Uwzględnij je podczas szukania idealnego modelu.

Artykuł sponsorowany dla Komputronik.

Optyczna stabilizacja obrazu

Współczesny telefon Motorola, Samsung czy Apple posiada coraz lepsze aparaty i funkcje ułatwiające wykonywanie zdjęć. Jedną z nich jest OIS, czyli Optyczna Stabilizacja Obrazu, która w bezpośredni sposób wpływa na jakość wykonanej fotografii.

Ta opcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli chcesz uchwycić spontaniczne momenty za pomocą aparatu telefonu. Funkcja zapobiega rozmazywaniu się ekranu, który spowodowany jest nieplanowym poruszeniem ręki bądź zrobieniem zdjęcia w ruchu. OIS zapewnia także efekt płynnego wideo bez utraty ostrości i niezamierzonych drgań w słabym oświetleniu.

Tryb Nocny

Tryb Nocny w smartfonie to kolejna przydatna funkcja, która pozwoli Ci wykonywać wysokiej jakości zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. Jak działa? Aparat wykonuje serię zdjęć, które są następnie łączone w jedno, aby uzyskać dobrze naświetlony obraz.

Funkcja panoramiczna

Chcesz utrwalić otaczający się krajobraz np. widok na rzekę i las ze szczytu? Wykonaj zdjęcie panoramiczne. To niezwykle popularna technika fotograficzna, która pozwala na utrwalanie szerokich krajobrazów lub przestrzeni. Oczywiście potrzebujesz do tego smartfona z funkcją panoramiczną, która w znaczący sposób ułatwia stworzenie właśnie takiej fotografii.

Zdjęcie panoramiczne składa się z sekwencji ujęć, które następnie są ze sobą łączone. Zdjęcie należy wykonać, trzymając aparat w osi pionowej i poziomej. Brzmi skomplikowanie? Wcale, że nie! Nowoczesne smartfony wyposażone są w instrukcję jak tego dokonać. Postępuj zgodnie z informacją wyświetlaną na ekranie telefonu.

Automatyczny balans bieli (AWB)

Kolejna przydatna funkcja w aparatach smartfonów to AWB, czyli Automatyczny balans bieli. Aparat automatycznie dopasowuje balans kolorów do warunków oświetleniowych. Robi to po to, by zdjęcia wyglądały naturalnie zarówno w pomieszczeniach słabo jak i mocno nasłonecznionych.

AWB pomaga uniknąć pojawiania się na fotografiach niechcianych barw np. żółtych odcieni w świetle żarówek, czy niebieskiej poświaty na zdjęciu ukazującym zimową scenerię.

Artykuł sponsorowany dla Komputronik.

sponsorowany

Trwa ładowanie komentarzy...