KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Playstation 5 – wady i zalety

Playstation 5 – wady i zalety

PlayStation 5 - konsola, która wzbudza najwięcej kontrowersji - już teraz świętuje półtora roku od swojej premiery. Dla miłośników elektronicznej rozrywki zakup konsoli nowej generacji od Sony było najlepszą decyzją w życiu.

Inni z kolei uważają, że premiera ta zniechęciła równie dużą grupę graczy. Jak jest naprawdę?

Czy PlayStation 5 to rewolucja, z którą każdy szanujący się gracz powinien się zapoznać? Poznajmy wady i zalety tego urządzenia.

Zalety konsoli PlayStation 5

Dlaczego konsolę PlayStation 5 należy mieć w domu? Zacznijmy od kwestii parametrów technicznych, które z pewnością usatysfakcjonują każdego miłośnika rozrywki na najwyższym poziomie. Procesor liczący 8 rdzeni, 16 GB pamięci RAM i dysk 825 GB z możliwością samodzielnego rozszerzenia o dysk SSD to zdecydowanie zalety konsoli najnowszej generacji Sony. Nie od dzisiaj zresztą wiadomo, że zakup nowej konsoli w praktyce eliminuje ryzyko związane ze zbyt słabym sprzętem na najnowsze produkcje, co jest domeną PCtowców.

Będąc wiernym komputerowej rozrywce, największa bolączka to karta graficzna, która wyjątkowo często ulega przedawnieniu. Takie problem nie spotyka konsolowców. Sony wraz z premierą kolejnej generacji dał graczom wybór zakupu wersji digital - tańszego wariantu, który nie posiada fizycznego napędu - lub wersji tradycyjnej z napędem. Jeśli zatem z góry wiemy, że nie będziemy zaopatrywać się w gry na fizycznym nośniku, z powodzeniem możemy postawić na tańszą wersję digital.

Na plus należy zaliczyć także nowoczesną funkcjonalność wstecznej kompatybilności. PS5 umożliwia swobodne granie w 98% produkcji dedykowanych konsoli PS4, co w praktyce daje nam ponad 4000 produkcji. Jeśli zatem obawiamy się, że na nowej konsoli nie ma w co grać, możemy ze spokojem ograć wszystkie te gry, które umknęły nam w poprzedniej generacji.

Nie da się omówić zalet konsoli PlayStation 5, nie wspominając o tytułach ekskluzywnych, dostępnych jedynie dla posiadaczy konsoli Sony. Mowa tutaj o produkcjach klasy AAA, które na długo zapadają nam w pamięć. The Last of Us, seria Uncharted czy God of War to tylko nieliczne z gier, w które możemy zagrać jedynie z wykorzystaniem konsoli PlayStation.

Wady konsoli PlayStation 5

Dla wielu użytkowników zakup konsoli PlayStation 5 nie wymagał zbyt obszernych analiz. Bez względu na recenzje, zalety i wady tysiące graczy po prostu musiało mieć to urządzenie u siebie. Nie bylibyśmy jednak uczciwi, gdybyśmy nie wspomnieli o kilku wadach konsoli PS5. Zacznijmy od tematu najbardziej kontrowersyjnego, jakim jest dostępność konsoli.

Nic dziwnego, że kilka tygodni po premierze PlayStation 5 było towarem deficytowym, którego upolowanie często oznaczało wiele godzin monitorowania ofert internetowych. Jednak po 18 miesiącach problem ze swobodnym dostępem do nowej konsoli PlayStation 5 jest dalej obecny, co dla wielu potencjalnych klientów stanowi ogromny problem, często powodujący zniechęcenie i decyzję o zakupie konsoli konkurencyjnej. Jeśli jednak konsola jest dostępna (a z tym na szczęście jest coraz lepiej), cena nie zawsze jest dla nas akceptowalna. Dodatkowym minusem jest stosunkowo mała pojemność konsoli. 825 GB to na dzisiejsze standardy niewystarczająca przestrzeń, która umożliwi nam zainstalowanie kilku dużych produkcji.

Czy warto kupić PlayStation 5?

To pytanie, które zadaje sobie każdy gracz chętny do spróbowania rozrywki na nowym lepszym poziomie. Z jednej strony świetne parametry techniczne, wsteczna kompatybilność, piękny design sprzętu i perspektywa nowego modelu PlayStation Plus. Z drugiej jednak strony niska dostępność urządzeń na rynku, wygórowane ceny i kilka pomniejszych aspektów, takich jak brak współpracy z technologią Dolby, początkowe usterki ze sprzętem sprawiają, że zakup w istocie powinien nastąpić po wyważeniu wszystkich plusów i minusów. Czy ostatecznie kupimy PlayStation 5? Decyzja jak zwykle będzie należała do nas samych.

Wpis sponsorowany dla mediaexpert.pl

gry, konsola, wady, zalety

Trwa ładowanie komentarzy...