KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Poznaj micro:bita podczas obozów letnich w Krasnobrodzie!

Poznaj micro:bita podczas obozów letnich w Krasnobrodzie!

Dzięki współpracy Forbota i AlphaCamp już tego lata wszyscy chętni będą mogli rozpocząć swoją przygodę z micro:bitem podczas letnich kolonii!

Młodzi konstruktorzy nauczą się, jak za pomocą micro:bita budować i programować urządzenia elektroniczne, a w przerwach od nauki czekać na nich będą liczne dodatkowe atrakcje.

Mały micro:bit to popularna na całym świecie platforma edukacyjna, dzięki której dzieci w wieku szkolnym chętnie uczą się elektroniki i programowania. Rozwiązanie, które powstało z inicjatywy BBC, szybko skradło serca milionów uczniów i nauczycieli, wpisując się wręcz idealnie w trend nauki zgodnej z filozofią STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics).

Widząc potencjał tkwiący w tej platformie, w 2020 roku przygotowałem obszerny kurs micro:bita, który udostępniłem na Forbocie za darmo. Do tej pory materiały te pomogły tysiącom uczniów i nauczycieli. Wśród pozytywnych opinii na temat kursu internetowego trafiały do mnie także zapytania od rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci poznały micro:bita np. podczas stacjonarnych szkoleń lub obozów wakacyjnych – projekt ten uda się zrealizować w tym roku!

Współpraca Forbota i AlphaCamp

Od wielu lat publikujemy na Forbocie kursy elektroniki, dzięki którym wiele tysięcy uczniów, studentów i hobbystów rozpoczęło swoją przygodę z majsterkowaniem. Do grona naszych czytelników należał również Radek Brzózka – popularyzator nauki i dziennikarz telewizyjny, który od 2019 roku organizuje obozy naukowe AlphaCamp.

„W wieku 40 lat zrealizowałem plan jeszcze z czasów liceum – nauczyłem się podstaw elektroniki… dzięki Forbotowi! To tutaj znalazłem fantastyczne kursy wprowadzające w świat tranzystorów, diod i oporników. Pomyślałem, że skoro w tym wieku udało mi się tego wszystkiego nauczyć, to tym bardziej poradzą sobie z tym młodzi zaklinacze robotów” – Radek Brzózka, założyciel AlphaCamp

Po wymianie kilku maili i paru rozmowach telefonicznych wiedzieliśmy już, że możemy zdziałać razem coś ciekawego. Z czasem narodził się pomysł wykorzystania Forbotowego kursu micro:bita podczas kolejnych obozów letnich AlphaCamp. Pierwsze, 10-dniowe turnusy ruszą już w lipcu tego roku!

Radek Brzózka – dziennikarz, popularyzator nauki i założyciel AlphaCamp

Radek Brzózka – dziennikarz, popularyzator nauki i założyciel AlphaCamp

Obozy letnie z micro:bitem w Krasnobrodzie

Dzięki naszej współpracy powstały obozy łączące programowanie micro:bita, podstawy elektroniki oraz robotykę. Jeżeli szukacie dla swojego dziecka ciekawej oferty na wakacje, to obozy AlphaCamp, które organizowane są pod nazwą „Zaklinacze Robotów”, będą idealną propozycją na ten sezon!

Podczas 10-dniowego turnusu młodzi adepci elektroniki będą mieli okazję do eksperymentowania z robotami SkriBot, a następnie zrealizują cały kurs micro:bita, który dostępny jest na Forbocie. Wszyscy uczestnicy będą pracowali na dedykowanych zestawach edukacyjnych, zawierających liczne dodatkowe moduły, które można łączyć z micro:bitem.

Takie obozy to jednak nie sama nauka elektroniki i programowania. Laboratorium AlphaCamp zostanie uruchomione w Krasnobrodzie, czyli malowniczym miasteczku położonym na Roztoczu. Uczestnicy obozów będą więc korzystać również z uroków tego miejsca – spływy kajakowe, zalew w Krasnobrodzie i park linowy to tylko niektóre pomysły na aktywne zagospodarowanie przerw między warsztatami. Do tego turnieje sportowe, wieczorne ogniska, zabawy terenowe, czyli wszystko, co jest potrzebne do spędzenia udanych wakacji!

Obozy pod hasłem „Zaklinacze Robotów” to propozycja dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat, które nie miały jeszcze okazji do samodzielnych eksperymentów z micro:bitem. W tym roku obozy organizowane są w dwóch terminach: 6–15 i 15–24 lipca. Więcej informacji na temat obozów edukacyjnych, podczas których można poznać micro:bita, znaleźć można na stronie AlphaCamp.


Nie wiesz, czym jest micro:bit? Zajrzyj do naszego kursu:

Kurs micro:bit – #0 – czym jest micro:bit? Dla kogo jest kurs?
Kurs micro:bit – #0 – czym jest micro:bit? Dla kogo jest kurs?

Mały micro:bit to popularna płytka, dzięki której miliony młodych majsterkowiczów rozpoczęło już swoją przygodę z elektroniką i... Czytaj dalej »

alphacamp, forbot, micro:bit, obozy, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...