Zestawy do nauki elektroniki i programowania / Drukarki 3D

Zestawy do nauki elektroniki i programowania / Drukarki 3D

Nowe technologie coraz odważniej wkraczają do szkół, ponieważ metody te potrafią skuteczniej dotrzeć do uczniów.

Nauka elektroniki, programowanie robotów, czy praca z drukarkami 3D to coraz popularniejsze "narzędzia" w rękach nauczycieli oraz rodziców.

Coraz częściej w edukacji słyszy się termin STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Odpowiednie podejście do edukacji, nastawione na nowe technologię, może znacznie uatrakcyjnić naukę dowolnego przedmiotu. Nauczyciele i rodzicie coraz częściej sięgają po narzędzia i metody, które pozwalają zainteresować uczniów elektroniką i programowaniem. Decydując się na taki krok warto wybrać sprawdzone rozwiązania.

Kursy i zestawy do nauki elektroniki

Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych lat w Wielkiej Brytanii zabraknie 1,4 mln wykwalifikowanych inżynierów - w tym elektroników i programistów. Analogiczna sytuacja dotyczy całej Europy. Dlatego warto zadbać o rozwój uczniów pod kątem tak przyszłościowych dziedzin. Najważniejsza podczas nauki elektroniki i programowania jest praktyka, dlatego tysiące uczniów i pasjonatów korzystało już na przykład z kursów FORBOTa.

Materiały edukacyjne dostępne są na stronie internetowej, dzięki czemu mogą być prezentowane w atrakcyjny sposób. Poradniki prowadzą krok, po kroku - od podstaw, aż po praktyczne projekty.

Wśród najpopularniejszych kursów znaleźć można serie dotyczące m.in. zupełnych podstaw elektroniki, lutowania, programowania Arduino i Raspbbery Pi. Do wszystkich kursów dostępne są gotowe zestawy z niezbędnymi elementami umożliwiającymi wielokrotne wykonanie wszystkich ćwiczeń.

Drukarki 3D

Jednym z najnowszych trendów w edukacji jest wykorzystanie drukarek 3D w szkołach. Urządzenia te stały się już na tyle przyjazne dla użytkowników, że mogą być elementem wyposażenia klas lekcyjnych. Drukarki można wykorzystać na wiele sposobów, w tym m.in do tworzenia figurek, narzędzi, zabawek edukacyjnych, a nawet elementów garderoby i biżuterii.

Oprogramowanie dostarczane do każdej drukarki 3D pozwala za pomocą kilku kliknięć przygotować model do druku. Możliwe jest wykorzystanie obiektów pobranych z popularnych, ogólnodostępnych i darmowych zbiorów lub samodzielnie zaprojektowanie kształtów. Decydując się na zakup drukarki 3D warto jednak unikać przyszłych problemów i zdecydować się na sprawdzony model.