Skocz do zawartości

Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
W poprzedniej części kursu wyjaśniliśmy czym jest HAL. Najwyższy moment, abyśmy przeszli do działania w praktyce.Zaczniemy od instalacji i konfiguracji środowiska oraz od krótkiego omówienia płytki Nucleo. Na koniec wgramy prosty program, który pozwoli na przetestowanie połączenia.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Można, chociaż podczas kursu zostaniemy przy wbudowanym generatorze RC. Używanie zegara z płytki programatora ma dwie wady. Pierwsza to brak możliwości rozłamania obu płytek - a to całkiem ciekawa opcja i zakładamy, że część osób korzystających z kursu tak zrobi lub zrobiła. Wtedy programator można wykorzystać do własnych konstrukcji lub programowania np. tanich modułów z Chin (bluepill).

Drugi problem jest poważniejszy - płytki Nucleo-103RB wymagają drobnych zmian w konfiguracji zanim używanie zegara z programatora będzie możliwe. Zmiany to wylutowanie kilku rezsytorów ew. wlutowanie zerowych lub zwarcie połączeń. To nic trudnego dla osoby wprawionej w lutowaniu SMD, ale zakładamy że kurs jest dla początkujących. Najgorsze jest to, że płytki mają różne ustawienia w zależności od tego kiedy były produkowane (nowsze powinny działać z zegarem z programatora bez zmian).

Więc podczas kursu zostaniemy przy zegarze wbudowanym, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać zegar z programatora. Nie ma też przeciwskazań w dolutowaniu rezonatora kwarcowego - ale to już poza kursem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Mikolaj98p nie mam aktualnie dostępu do PC w wersji 32-bitowej, ale postaram się znaleźć coś po weekendzie. Powiedz może z czego próbowałeś już korzystać, aby było wiadomo co już się nie sprawdziło 😉 Bo zakładam, że nie udało Ci się uruchomić środowiska używanego w kursie, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 16.08.2019 o 13:54, Treker napisał:

@Mikolaj98p nie mam aktualnie dostępu do PC w wersji 32-bitowej, ale postaram się znaleźć coś po weekendzie. Powiedz może z czego próbowałeś już korzystać, aby było wiadomo co już się nie sprawdziło 😉 Bo zakładam, że nie udało Ci się uruchomić środowiska używanego w kursie, tak?

Używałem platform IO, i próbowałem z ide z kursu, ale z PIO nie chce działać

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Mam problem z wrzuceniem programiku do płytki Nucleo mam taki komunikat

STM32-erroor0.thumb.jpg.b7391e3b66efb781dc1f37e7b59e528e.jpg

sterowniki zainstalowane prawidłowo najświeższe z ze stronki producenta widać na załączonym obrazku

system oprecyjny win 7 64 bity

sprawdzałem ST-linkiem i programator działa (narazie sobie i wrzucam STlinkime biny 🙂 )

STM32-erroor1.thumb.jpg.460a03329bb7fdd614678b0ea4ac849c.jpg

jedno co zauważyłem różnice pomiędzy kursem a u mnie przed wciśnięciem "RUN"

STM32-erroor2.thumb.jpg.011530ead887e88fce151fbc92379f8f.jpg

czy ktoś może z czymś takim się spotkał ?

Może czegoś nie doinstalowałem ?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.