Skocz do zawartości

Robotic Tournament - Rybnik, 17.03.2018


Pomocna odpowiedź

RybnikZawody-300x200.png

Zapraszamy wszystkich na jubileuszową, dziesiątą edycję Międzynarodowego Turnieju Robotów Robotic Tournament. Konkurs odbędzie się 17 marca, w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku przy ulicy Kościuszki 5.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

na gorąco napiszę co mi się podobało a co nie na wczorajszych zawodach:

fajnie zorganizowane zawody, wszystko poza kwestią harmognoramu było dopracowane i przemyślane

międzynarodowa obsada, bardzo dużo robotów

sprawna organizacja rejestracji

przestronna strefa serwisowa

pomocni organizatorzy

dobrze działający system informatyczny -> jasna informacja o składzie grup i wynikach

komentarze na żywo z niektórych walk

dobre nagłośnienie słyszane dobrze w całym budynku

użycie modułów startowych i start tyłem w konkurencjach w konkurencjach xSumo

dobrej jakości plansze do xSumo

fajne fajne statuetki i nagrody

woda dostępna w strefie serwisowej oraz drożdżówki

transmisja na żywo + wyświetlanie walk na telebimach

tłumaczenie po angielsku dla zawodników z zagranicy

nie dotrzymany harmonogram - zawody rozciągnęły się o 3 godziny (szczegóły poniżej)

oddalona strefa serwisowa - wiem że to wynika z układu budynku no ale nie było to do końca wygodne szczególnie przy awariach tuż przed walką

brak miejsca (np. dedykowanego stołu) w pobliżu plansz na postawienie robotów - jak ktoś ma więcej robotów to na prawdę takie miejsce by się przydało. Korzystaliśmy ze stołów sędziów, ale było to mniej wygodne.

dekoracja na samym końcu, po 20.00, niektórzy musieli czekać 6 godzin.

Odnośnie harmonogramu, myślę że główną przyczyną jest to, że było kilku zawodników, którzy mają kilka-kilkanaście robotów w wielu kategoriach i nie mogli być we wszystkich miejscach na raz. Sam nie jestem bez winy, bo wystawiałem 3 roboty.

Nie wiem do końca jak to rozwiązać, ale myślę może warto rozważyć takie pomysły:

* rozgrywanie poszczególnych konkurencji o określonych godzinach bez możliwości zmiany

* takie ułożenie harmonogramu żeby nie konkurencje nie kolidowały, lub żeby część nie kolidowała - typu xSumo nie kolidują ze sobą, xLego ze sobą. LFy chyba można zrobić kiedy się chce.

* wymóg aby gdy dana drużyna wystawia więcej robotów na każdego robota (lub max 2-3) przypadał jeden operator, tak aby nie blokować na wzajem konkurencji

Jeszcze raz wielkie dzięki dla organizatorów. Do zobaczenia za rok 🙂

Pozdr. Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.