Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Ten błąd u mnie występuje w programie pobranym z: System Workbench for STM32. Kompilator z edytorem i debuggerem pobieramy ze strony OpenSTM32. Czyli zgodnie z zaleceniami kursu. Poprzednio miałem zainstalowany Win 7 i o ile pamiętam nie było problemu. Ale stary komputer się rozleciał i mam teraz W10. Tadeusz
 3. @Chumanistaczy tak jest w każdym mikrokontrolerze? Jeśli w dokumentacji biblioteki (w tym przypadku Wiringa/Arduino) nie mam wyraźnie napisane, że po resecie jest zero na wyjściu to zakładam, że jest hgw co i włos mi z głowy nie spadnie, jak wrzucę jedną instrukcję zerującą wyjście. Mała redundancja nikomu jeszcze nie zaszkodziła
 4. Dzisiaj
 5. Przynajmniej chwila uśmiechu w czasie czekania od szóstej rano, aż Imć Pan Kurier raczy wrzucić mi paczuszkę z Botlandu do paczkomatu Ciekawe, czy dzisiaj jeszcze to dostanę...
 6. @ethanakcieszę się że mogłem poprawić Twój dzień pinMode tylko ustawia DDRX w trochę dookoła sposób a PORTX na ATmegach jest domyślnie wyzerowany. Fakt, można lepiej ale chciałem minimum linijek void setup(){ pinMode(11, OUTPUT); digitalWrite(11, LOW); } void loop(){ if (digitalRead(11) && analogRead(A1) > 200){ digitalWrite(11, LOW); else if (!digitalRead(11) && analogRead(A1) < 150){ digitalWrite(11, HIGH); } //cokolwiek innego tutaj } Jeszcze lepiej byłoby sprawdzać stan w przerwaniu żeby nie nalać za dużo jakby jakiś inny kod wykonywał się za długo ale to powinno działać @macizet teoretycznie tak, ale i tak lepiej sprawdzić na sucho jakie powinny być limity.
 7. @BlackJack czujniki poziomu wody do arduino są najczęściej analogowe, poza tym liniowe, A co za tym idzie, nie ma konieczności ustalania nie wiadomo czego.
 8. @Chumanistadawno takiego potworka nie widziałem Teraz dorób do tego regulację temperatury... A poza tym warunek początkowy to sam z siebie się weźmie? Jesteś na 100% pewien, że pinMode(11, OUTPUT) ustawi zero na pinie 11?
 9. void setup(){ pinMode(11, OUTPUT); } void loop(){ while(analogRead(A1) > 150); digitalWrite(11, HIGH); while(analogRead(A1) < 200); digitalWrite(11, LOW); } podpowiem że średniki za while są istotne
 10. Jeden ale piętrowy. jeśli za mało to włącz; inaczej jeśli za dużo to wyłącz
 11. Witam. Mam problem z serwomechanizmem z zestawu. Po pewnym czasie działania serwa odłączyłem przewód sterujący wychyleniem od Arduino. Później na pewien czas zostawiłem układ na biurku. Gdy przypomniałem sobie o tym, że nie odłączyłem zasilania, podłączyłem odłączony wcześniej przewód do tego samego pinu. I tu zaczął się problem. Serwo wyraźnie próbuje się przemieścić, jednak tkwi w pozycji 180, a gdy każę mu wychylić się na pozycję 0, to nic nie robi.
 12. Mamy IF, które będzie załączać pompkę jeśli poziom spadnie poniżej 150. I teraz zauważyłem błąd, że zamiast dać jakieś sprawdzanie czy jest 200 to będzie cały czas oscylować wokół 150, a co za tym idzie pompka dostanie szału z włączaniem się i wyłączaniem. ZGADZA SIĘ? czyli histerezy tak naprawdę nie ma zaraz poprawię
 13. Ja bym zaś proponował sobie najpierw czujnik wyskalować, czyli zdjąć jego charakterystykę. Z tego co widzę to bardzo proste urządzonko, które zwraca... no właśnie co? Napięcie. prąd ? w jakim zakresie? Jak zdejmiesz sobie charakterystykę, to przynajmniej nie będziesz zgadywał wartości, no i będziesz wiedział jak, się to zachowuje, w warunkach eksploatacji.
 14. Będzie. Ten z pierwszego posta też będzie. Oba będą działać źle (Twój lepiej, ale nie całkiem dobrze). Zacznijmy jeszcze inaczej: pokazujesz początkującemu użytkownikowi kod, informując go że coś tam robi (w tym przypadku, że powyżej 200 pompka jest wyłączona). Pokaż dokładnie miejsce w kodzie, gdzie jest to sprawdzane. Bo faktycznie, powyżej 200 pompka jest wyłączona. Powyżej 175 też. A nawet powyżej 1020.
 15. Zacznijmy inaczej. Czy ten program nie będzie działać?
 16. Po pierwsze: nic takiego w Twoim kodzie nie ma. Po drugie: jeśli poziom wzrośnie powyżej 200 to coś się jednak ma stać. Wiesz co? Czy w ogóle rozumiesz słowo "histereza"?
 17. @Treker nie da się już usuwać swoich postów? Also: z tagowaniem w wersji mobilnej jest coś poważnie nie tak. @macizet a gdzie sprawdzasz czy przekroczyło 200?
 18. Nie kompilacja a tworzenie podglądu. Zacznij używać słów zgodnie z ich znaczeniem.
 19. Czujnik przeszkód praktycznie nie do zbudowania na podstawie dołączonych zdjęć dla osoby początkującej. Zdjęcia znów nie pokazują dokładnych miejsc połączenia. Brak spisu zastosowanych elementów. Starałem się złożyć, ale nie działa. Po włączeniu odbiornik IR nie reaguje na ruch (natomiast reaguje na sygnał z pilota TV i działa także dioda IR, bo widać w aparacie telefonu lekkie świecenie).
 20. @Chumanista Jest błąd "tagowanie psuje posta w wersji mobilnej"
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...