Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Do sterownia pojazdu używam pięciu przycisków (zapomniałem od razu napisać) przycisk 2 (551486205) -> do przód przycisk 4 (551542815) -> w lewo przycisk 5 (551494365) -> stop przycisk 6 (551510175) -> w prawo przycisk 8 (551518845) -> do tyłu
 3. Ok, poczytam I się tym zainteresuje lepiej
 4. Dobra widzę o co chodzi. Niestety musisz to tych funkcji użyć kilku różnych przycisków. Np: - do przodu - 2 -tył - 8 - lewo - 4 -prawo - 6 -góra lewo - 1 -góra prawo - 3 -dół lewo - 7 -dół prawo - 9 I wtedy w programie odpowiednio do wybranego kierunku piszesz jak ma się zachować L298. Powodzenia!
 5. To co ja napisałem, czyli pliki js, css itp trzymam w pamięci SPIFFS, aby zajmowały mniej miejsca użyłem różnych optymalizacji typu html compressor. Natomiast użyte frameworki mam jako linki do servera cdnjs. Co do odtwarzania dźwięku to użyłbym dedykowanego modułu np taki jak użyłem tutaj: Sterownik ogrzewania
 6. Też czytaj dokładnie, pisałem, że nie jest proste zbudowanie zasilacza warsztatowego na prądy 10 czy 20A. Do 1A zero problemu, takich konstrukcji są setki jak nie tysiące. Konkrety proszę bo jak na razie to brzmi jak reklama "Wiodący proszek na rynku", "Lepszy niż pozostałe" a jak pewnie wiesz, taka reklama nie oddaje rzeczywistości, bo według nich wszystkie proszki są jedyne, najlepsze, najwydajniejsze i zostawiają konkurencję daleko w tyle.
 7. Do 20A daleka droga. Zanim napiszesz czytaj dokładnie, 750mA jest tylko na regulowanym wyjściu, resztę mam wypuszczoną bezpośrednio. Parametry dynamiczne lepsze niż w większości modułów z przetwornicami DC/DC dostępnych w granicach podanego przedziału cenowego więc wystarczające do zabawy elektroniką a rozdzielczość coś ok. 0.1V. Mnie to wystarcza aż nadto.
 8. Jak by tu powiedzieć żeby nie obrazić... Do zapalenia igły groszówki wystarczył trafo od kolejki PIKO. Całe bezpieczne 18V...
 9. Dzisiaj
 10. Dobrze, szkoda tylko, że sam ich nie zna. Gdyby faktycznie te zasady stosował to może bym się nie uczepił aż tak bardzo. Ja na prawdę nie mam przyjemności w czepianiu się młodego talentu, mam obawę jedynie, że scenariusz który opisałem, ze względu na powyższe jest dość prawdopodobny i zamiast "topić grafit" stopić się może amalgamat w kościach palców. Skoda żeby się taki talent spalił ;p Jak Ci paluchy pojara to będzie Ci trudno w malinę pisać ;p a same spalone palce to nie najgorsze co może się zdarzyć domorosłemu Mr. Magneto hehe. Tak, ja też za młodu różne dziwne rzeczy robiłem, że aż włos się jeży ale to nie sprawia, że takie zabawy są mniej niebezpieczne i na pewno nie chciałbym aby mój 12letni syn wpadł na pomysł kopiowania tego urządzenia na własną rękę. @Treker wlepił mi mordę za przywoływanie do rozsądku, więc może @Treker uzasadni merytorycznie taką ocenę, bo może czepiam się, przesadzam albo czegoś nie wiem? No chyba, że to osobista obraza za ośmielenie się skrytykowania lekkomyślnego pasjonata łuków elektrycznych.
 11. Piękna sprawa. Muszę pochwalić interfejs - prosty, przejrzysty, czytelny Ja natomiast mam pytanie, jak umieścić pliki CSS, JS, itd. na ESP? Muszę mieć do tego kartę pamięci? I czy może da się wgrać do ESP dźwięki i je odtworzyć na podłączonym głośniku (czy potrzeba już karty pamięci)?
 12. Wgrany nowy firmware AT, płytka zwykła ESP8266-01. Taka czarna od chińczyka z niebieską diodą.
 13. Spróbuj zrobić kolejne funkcje które mają w sobie zawarte kilka warunków. Teraz masz np:. że gny naciskasz przycisk odpowiadający ruchowi do przodu to arduino wykona tylko to polecenie (jazda do przodu), resztę ignoruje. Zrób np że jeżeli masz naciśnięty taki i taki przycisk to jedź tam. Twój: case 551542815: //jakiś program np jazda w prawo itd.. Mój: case 551542815 && i jeszcze jakiś: //jakiś program Czyli masz program który rozpoznaje czy naciskasz tylko jeden przycisk czy kilka. Gdy naciskasz jeden to dostajesz tylko te przycisk, gdy 2 to dostajesz 2 kody w hexa. Czyli gdy masz naciśnięte 2 przyciski to ma wykonać połączony program. Np: naciskasz górny i prawy to kod wie że nie naciskasz ich osobno tylko razem i wtedy dopasuj resztę programu. Wiem że kiepsko wytłumaczone bo to nie jest moja mocna strona, jak nie rozumiesz to napisz to postaram się to lepiej powiedzieć i może wyślę przykład.
 14. Jakie parametry dynamiczne ma ten zasilacz? Do 20A daleka droga. Jaka rozdzielczość regulacji napięcia? Jak dokładność?
 15. Masz sam moduł ESP czy jakąś płytkę rozwojową? A wgrywałeś tam jakiś firmware?
 16. Z tego co pamiętam wszystko co zatrzymuje mikrokontroler: delay itd. powodują że w odbiorze podczerwieni powstają problemy. Jeżeli biblioteka ta korzysta z opóźnień to pewnie nie da się ich pogodzić. Możesz spróbować napisać własny kod, a nawet coś al'a bibliotekę, w której zamiast opóźnień używać będziesz warunki i liczniki czasu, które w momencie przepełniania będą ustawiać jakieś zmienne. Zapoznaj się z funkcją millis() Arduino
 17. Witam, od kilku dni próbuję podziałać coś z moim ESP8266. Chodzi mi o to aby wgrać do niego obsługę komend AT abym mógł go połączyć z Arduino i sterować nim za pomocą Blynka. Broblem w tym że w żaden sposób nie mogę tego zrobić. Gdy chcę przetestować wpisując "AT" w monitorze portu szeregowego to nie mogę tego zrobić bo ESP jak głupie wali cały czas czymś takim jak na zdj. Dioda od ESP cały czas szybko miga. Proszę o pomoc bo już nie mam siły.
 18. Dla naszego klienta firmy z branży Automatyki Przemysłowej poszukujemy Doradców Techniczno-Handlowych. Lokalizacja : Katowice, Poznań, Warszawa lub Gdańsk. Jakie będą Twoje zadania na tym stanowisku pracy: sprzedaż elementów automatyki przemysłowej, dobór optymalnych rozwiązań do potrzeb Klientów, wsparcie techniczne dla Klientów, realizacja planów sprzedaży, obsługa Klientów zgodnie ze standardami firmy. Poszukujemy właśnie Ciebie, jeśli: posiadasz wykształcenie wyższe techniczne, masz doświadczenie na podobnym stanowisku lub odbyte praktyki/staże w branży automatyki przemysłowej, masz wiedzę z zakresu automatyki lub mechaniki i budowy maszyn, znasz język angielski w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej, posiadasz prawo jazdy kat. B, łatwo nawiązujesz kontakty z innymi ludźmi. Pracodawca oferuje: wynagrodzenie podstawowe + nieograniczone premie sprzedażowe, umowę o pracę, niezbędne narzędzia pracy (samochód służbowy, telefon, laptop), benefity pozapłacowe (Karta Multisport, prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie na życie), dofinansowanie do nauki j. angielskiego, możliwość rozwoju zawodowego, dofinansowanie do studiów i kursów podnoszących kwalifikacje, szkolenia krajowe i zagraniczne. Jeśli uważasz, że ta praca jest właśnie dla ciebie APLIKUJ ! Poznań: https://www.bbgroup.com.pl/ofertypracy/oferta#MzMzMjVfMF8yNzA3_0 Katowice: https://www.bbgroup.com.pl/ofertypracy/oferta#MzMzNDJfMF8yNzA3_0 Warszawa: https://www.bbgroup.com.pl/ofertypracy/oferta#MzMzMzRfMF8yNzA3_0 Gdańsk: https://www.bbgroup.com.pl/ofertypracy/oferta#MzMzMTVfMF8yNzA3_0 Kontakt: biuro@bbgroup.com.pl tel: 665336504
 19. Cześć, mam problem z moim pojazdem sterowanym przez podczerwień, jeśli za komentuję funkcje od kierunku jazdy program bez problemu rozpoznaje przyciski i wysyła komunikat jaki przycisk jest wciśniety. Natomiast jeśli od komentuję funkcje wykrywa dobrze tylko pierwszy wciśnięty przycisk a wartości następnych przycisków są inne niż powinny być. Wszystko widać na zdjęciach. Sprzęt Arduino UNO + L293D Shield Motor +IR Receiver z ali . Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Do sterownia pojazdu używam pięciu przycisków przycisk 2 (551486205) -> do przód przycisk 4 (551542815) -> w lewo przycisk 5 (551494365) -> stop przycisk 6 (551510175) -> w prawo przycisk 8 (551518845) -> do tyłu Niestety nie mogłem wysłać tutaj zdjęć, wyskakiwał jakiś błąd https://ibb.co/th1Krv2 https://ibb.co/cc5rtLC #include <IRremote.h> #include <AFMotor.h> #define irPin 9 //initial motors pin AF_DCMotor motor1(1); AF_DCMotor motor2(2); AF_DCMotor motor3(3); AF_DCMotor motor4(4); IRrecv irrecv(irPin); decode_results results; void setup() { Serial.begin(9600); irrecv.enableIRIn(); } void loop() { if (irrecv.decode(&results)) { Serial.println(results.value); switch (results.value) { case 551542815: //left(); Serial.println("w lewo"); break; case 551486205: //forward(); Serial.println("w gore"); break; case 551510175: //right(); Serial.println("w prawo"); break; case 551518845: //back(); Serial.println("w dol"); break; case 551494365: //Stop(); Serial.println("srodek"); break; } irrecv.resume(); } } void forward() { motor1.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor1.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor2.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor2.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor3.setSpeed(255);//Define maximum velocity motor3.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor4.setSpeed(255);//Define maximum velocity motor4.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise } void back() { motor1.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor1.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor2.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor2.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor3.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor3.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor4.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor4.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise } void left() { motor1.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor1.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor2.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor2.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor3.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor3.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor4.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor4.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise } void right() { motor1.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor1.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor2.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor2.run(FORWARD); //rotate the motor clockwise motor3.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor3.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise motor4.setSpeed(255); //Define maximum velocity motor4.run(BACKWARD); //rotate the motor anti-clockwise } void Stop() { motor1.setSpeed(0); //Define minimum velocity motor1.run(RELEASE); //stop the motor when release the button motor2.setSpeed(0); //Define minimum velocity motor2.run(RELEASE); //rotate the motor clockwise motor3.setSpeed(0); //Define minimum velocity motor3.run(RELEASE); //stop the motor when release the button motor4.setSpeed(0); //Define minimum velocity motor4.run(RELEASE); //stop the motor when release the button }
 20. Widocznie mam wyjątkowy zasilacz pozbawiony pompy ładunku i dostarcza mi tylko tyle prądu ile ustalę za pomocą rezystorów (magia czy prawo Ohma?). Do sterowania całością zastosowałem 2 małe uC jeden włącza/wyłącza terminal zasilacza i obsługuje regulację i wyświetlacz a drugi posadzony na na linii -12V reguluje napięcie za pomocą potencjometru cyfrowego przez stabilizator napięcia komunikując się z tym pierwszym za pomocą transoptora. Zakres regulacji wynosi od od 1.37V do ok 23V przy wydajności prądowej ustalonej ogranicznikiem z komparatora i shunt rezystora do max. 750mA ze względu na maksymalny prąd dla linii -12V. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie można wygodnie podłączać do jednego urządzenia linii o wysokiej wydajności prądowej i wyjścia regulowanego bo za jego masę robi linia -12V ale coś za coś. Kiedy potrzebuję dużych prądów po prostu nie używam regulacji napięcia tylko wyjść 3.3, 5, i 12V .Mnie odpowiada i jestem z tego rozwiązania zadowolony. Całość kosztowała mnie tak jak pisałem ok. 100zł.
 21. 1. Thinking in Java - edycja 4 (IV) - Cena: 60 zł 2. Roboty JavaScript od podstaw - Cena 15 zl 3. STM32 Aplikacje i Ćwiczenia w języku C (BTC) - Cena 60 zł 4. Budowa Robotów dla średnio zaawansowanych - Cena 35 zł 5. Praktyczny kurs Asemblera - Wydanie 2 (II) - Cena 35 zł 6. Język C Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych - Green Book - miękka okładka - bez płyty(ATNEL) - Cena 70 zł 7. Wstęp do programowania w języku C# - 20 zł 8. Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego (2008) - 20 zł 9. Algorytmy Struktury danych i techniki programowania - 24 zł 10. Arduino w akcji - 45 zł 11. Płytka rozwojowa - Nuvoton NUC140 (200 zł) 12. FEYNMANA wykłady z fizyki (2 części 1.1 i 1.2) - Cena 100 zł 13. Mikrofon pojemnościowy Blue Yeti -Cena 340 zł 14. Elgato Game Capture HD60 - Cena 600 zł 15. KINETIS FREEboard - płyta rozwojowa z mikrokontrolerem MKL25Z128VLK, Cena 70 zł 16. STM32F429I-DISC1 - zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem STM32F429ZI, Cena 120 zł 17. Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 8100-1/15 F0138100LC - Cena 280 zł Jestem otwarty na propozycje cen, odbiór osobisty Opole lub wysyłka pocztą/kurierem
 22. Może nie przesadzajmy. Ja w tym wieku co @Leoneq miałem już za sobą parę konstrukcji opartych na lampach - a zasilacz anodowy może być bardziej niebezpieczny niż taka przetwornica. Bardzo dobrze, że ostrzega o niebezpieczeństwach, że pisze o zachowaniu zasad.
 23. Ach ta młodzież. Chodzi tu o ogólne zasady bezpieczeństwa podczas prac szczególnie niebezpiecznych a zabawa prądem w taki sposób jak zademonstrowałeś właśnie do takich należy. Nie wystarczy mieć ukończone "te 18 lat", aby zapewnić minimum bezpieczeństwa. Do takich prac przydziela się minimum 2 osoby odpowiednio przeszkolone z odpowiednimi uprawnieniami gdzie jedna z tych osób wykonuje właściwą pracę a ta druga sprawuje nadzór nad pracą i bezpieczeństwem tej pierwszej. Wg. przepisów osoba nadzorująca nawet nie może angażować się w prowadzone prace aby była maksymalnie skupiona na bezpieczeństwie osób pracujących z niebezpiecznym napięciem i mimo wszytko nie ma gwarancji, że nie dojdzie do wypadku. Twoi rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za Twoje bezpieczeństwo i w razie jakiegokolwiek wypadku będą do tejże odpowiedzialności pociągnięci szczególnie kiedy wiedzą czym się zajmujesz. Nawet wybitnym specjalistom zdarzają się wypadki przy pracy. W Twoim wypadku drobny błąd podczas zabawy iskrami może Cię kosztować życie i pożar domu w którym mogą ucierpieć inne osoby, np. ta "nadzorująca" którą wołasz z kuchni. Kiedy dojdzie do porażenia na widok Twoich zwęglonych rąk może wpaść w panikę i jeszcze pogorszyć sytuację. Warto tak ryzykować? Akurat to była aluzja do @Trekera, który będąc pełnoletnim dojrzałym mężczyzną z pełną świadomością niebezpieczeństwa jakie Tobie, małoletniemu zapaleńcowi, grozi jeszcze Cie za to pochwalił.
 24. Tu faktycznie może nie będzie potrzeba dużo energii, żeby nie marnować jej na częsty rozruch, to może dodaj regulacje obrotów, tak by prędkość maksymalną osiągać jedynie podczas wyrzucania piłki, a później niech zwalnia. A masz pomysł jak to połączyć z rolkami wyrzutni?
 25. PHP czy JaveScript (pewnie w tym pisałeś) to zupełnie coś innego niż pisanie softu na mikrokontrolery. Nawet integrowanie serwera ze stroną ze sprzętem (np bramką GSM, expanderem I2C, obsługa 1-Wire, GPIO - robiłeś coś takiego?) nie ma wiele wspólnego z programowaniem mikrokontrolerów, bo czy w takim przypadku piszesz driver, kompilujesz go? Raczej nie. Ja też nie, bo w takiej sytuacji używam tego co oferuje system (USB, GRAFIKA, GPIO, I2C, SPI, UART, 1-Wire). W przypadku mikrokontrolera musisz napisac taki "driver" sam lub użyć gotowca (skonfigurować, skompilować, przetestować). z blokowaniem CPU na czas wysyłania danych do LED. Z prawdziwym programowaniem nie ma to wiele wspólnego. Tak możesz sterować kilkanaście czy kilkadziesiąt LED z odświeżaniem kilkaset ms, spróbuj wysterować 1000 z odświeżaniem 30ms. Zwyczajnie się nie da, bo CPU nie będzie robił nic innego jak wysyłał dane do LED, na obsługę BT czy czegoś innego nie starczy czasu. Słabo szukałeś. Wszystkie popularne F4 mają ADC, minimum 2 czasem 4. Wejść analogowych przeważnie około 16. Źle szukasz. Czytasz co na płytce jest napisane. Szukaj w nocie katalogowej, tam masz prawdziwe informacje albo użyj STMCUFinder ze strony STM. Szybko znajdziesz to czego potrzebujesz. Można zrobić tak, że mikrokontroler z USB będzie widziany jako dwa urządzenia (pisałem o tym wcześniej). Bez problemu znajdziesz STMF4 z wymaganą liczbą wejśc analogowych i cyfrowych.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...