Skocz do zawartości

4 alternatywy dla monitora portu szeregowego Arduino


Komentator

Pomocna odpowiedź

4 alternatywy dla monitora portu szeregowego Arduino

Komunikacja Arduino z komputer przez UART to jedna z częściej wybieranych metod. Opcja ta jest wygodna, szczególnie biorąc pod uwagę, że w środowisko Arduino wbudowano monitor portu szeregowego (terminal). Pora poznać 4 alternatywne terminale, które dają większe możliwości i są jeszcze wygodniejsze.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

@SweetDreams o, ale zrobiłeś mi niespodziankę! Z tego programu korzystałem kilka dobrych lat temu podczas moich pierwszych prób z elektroniką. Chciałem go umieścić w zestawieniu, ale nie byłem w stanie go znaleźć. Pamiętałem tylko, że w pasku aplikacji widniała nazwa "Terminal", a to było za mało, aby go odnaleźć. Zaraz pobieram, czas przypomnieć sobie dawne czasy 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Z reguły nie ma dnia bez tego programu - nawet teraz korzystam. 

Mała uwaga - nowsze wersje (od 2014 roku miały sporą liczbę drobnych błędów - np. brak możliwości automatycznego przewijania okienka pomimo, że taka opcja jest zaznaczona). 

Wrzucam screen z wersji, którą uważam za najbardziej dopracowaną. W razie czego mam archiwum wersji. Sam poszedłem kiedyś inną drogą - napisanie podobnego oprogramowania, ale m.in. z kolorowaniem słów kluczowych, bardziej zaawansowanymi makrami czy obsługą dwóch połączeń jednocześnie w dzielonym na pół okienku. 

bray.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, Terminal w wersji 1.9b jest dobry ale trzeba uważać jak się wysyła długie ilości danych to nie wysyła wszystkich. I też ma problem z odbieraniem dużej ilości lubi się przycinać lub nie pokazuje wszystkich danych. Przy krótkich danych nie ma problemu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja osobiście polecam coolterm 

AlarmR.thumb.png.ad35f40a375bf7e220113b036225ca2c.png

Można wszystko poustawiać i ze znakami Cr czy LF też nie ma problemu. Naprawdę trzeba przetestować żeby się przekonać.

Edytowano przez Treker
Poprawa błędu ortograficznego.
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 29.08.2018 o 10:37, SweetDreams napisał:

najbardziej użyteczny program tego typu - Bray's Terminal

Nie obsługuje ANSI (VT100 itd). Używam TeraTerm, bo poza  ANSI przywraca utracone połączenie (np VCOM USB) czego nie robią inne. Niektóre potrafią się zawiesić, inne trzeba, tradycyjnie dla Windy wyłączyć i włączyć. Putty ANSI obsługuje, ale jak wtyczkę USB się wyjmie, to ..... rozłącza się. To co w Teraterm nie podoba mi się to brak BLINK. Nie miga, pokazuje pogrubiony tekst albo w negatywie. Najgorszy jaki znam, to naturalnie sztandarowy produkt Micro$oft czyli HyperTerm.

 

Dnia 17.03.2019 o 00:00, slon napisał:

Ja osobiście polecam coolterm

Obsługuje ANSI?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.