Skocz do zawartości

Tablica liderów

Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 15.02.2009 we wszystkich miejscach

 1. Hobbyści budując swoje roboty często napotykają problem: skąd wziąć silnik z przekładnią redukującą obroty, na przykład do napędu kół robota mobilnego. W przypadku mniejszych konstrukcji zwykle wykorzystywane bywają "przerobione" serwomechanizmy modelarskie. Natomiast ja do tego celu wolę wykorzystywać części mechaniczne wymontowane ze zużytych sprzętów elektronicznych (magnetofon, magnetowid, napęd CDROM do PC itp). Niestety, sprzęty te są w taki sposób wytwarzane, że rzadko udaje się wymontować mechanizm przekładni w całości - po rozebraniu "grata" zostaje garść luźnych części: kółka, zębaki
  1 punkt
 2. U mnie to działa, ale nie jest to zapis zgodny ze standardem C. Spróbuj dodać w opcjach kompilatora "-std=gnu99" (jeśli używasz AVRstudio = Project>Configuration Options>Custom options> do all files dodaj -std=gnu99. Jeśli nie używasz avrstudio, to dodaj to w make'u)
  1 punkt
 3. http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotodioda_p%C3%B3%C5%82przewodnikowa
  1 punkt
 4. Jak będziesz podłączał diody bezpośrednio do procka to rób to jako plus>dioda<=>rezystor>pin bo więcej prądu może wpłynąć do portu niż z niego wypłynąć, pozatym pamiętaj że maksymalne obciążenie portu to 20mA.
  1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.