Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 02.11.2010 we wszystkich miejscach

  1. 1 punkt
    Witam... Jest to już moja druga konstrukcja. Pierwsza to FiuBot. Fiubot II różni się całkowicie od FiuBot,a... Więc tak. Sercem jest Atmega16 w której wykorzystałem Wejścia ADC no i oczywiście niebędny był PWM. Do sterowania silnikami użyłem Mostka H L298 który steruje serwem ramienia no i kołem napędzającym. Co do koła napędzającego to jest to jakaś rokla sam nie wiem z czego bo ją od kogoś dostałem... no i przekładnia pasowa którą sam wymodziłem. Myśle nad zmianą napędu ale nie mam narazie żadnych pomysłów co do ulepszenia. Na początku było 8 czujników CNY70 jednak wystarczające dla niego jest 6szt i tak też zostało. Konstrukcja opiera sie głównie na lekkim plexi które jest łatwe w obróbce. Zasilany jest Pakietem 1700mAh 7,2V w przyszłości pewnie coś lżejszego i mniejszego. Tylne koła to jakieś rolki z drukarki czy z czegoś Całkowity koszt jaki poniosłem to około 100-120 zł Nie wliczam do tego serwa które dostałem za 3 miejsce w Rybniku i które oczywiście sie przydało:) Kilka zdjęć całości. Filmy... Jeden z pierwszych przejazdów:) https://www.youtube.com/watch?v=_h-NatwF7g8http Tu już po paru modyfikacjach programu Obudowany i zmniejszona ilość czujników... NO I EFEKT FINALNY:) I oczywiście WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Kolegi Kuczus:) Wiele pomógł...
  2. 1 punkt
    A jest zewnętrzny timer procesora? Bo ja nie widziałem takiego. Co do obsługi timerów dobrze przestudiuj helpa, bo jest tam pięknie wytłumaczone, a do wyliczania co ile ma nastąpić przerwanie ściągnij sobie świetny programik (w pełni darmowy) o nazwie Pomocnik AVR 'by Artur Starz. Świetna aplikacja. Wybierasz timer, kwarc, preskaler i wpisujesz wartość a sofcik wylicza Ci co ile nastąpi przerwanie. Ja z tego miejsca serdecznie dziękuję autorowi, bo program bardzo mi pomaga.
  3. 1 punkt
    Odznaczasz sobie wszystkie warstwy poza BOTTOM, PADS, DIMENSION. Kliknij drukuj i na dole wybierz pdf. Wybierz lokalizację gdzie ma Ci zapisać plik i masz gotowego pdf'a. Drukujesz na laserówce lub miejskim xero (z tonerem) i jedziesz termotransferem.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...