Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 27.05.2011 we wszystkich miejscach

 1. 6 punktów
  Robot Tropiciel III jest moją kontynuacja wzmagań z tą kategorią. Nie jest on nastawiony na start w zawodach, ze względu na to, że jest dosyć powolny w stosunku do innych robotów. Celem budowy było poćwiczenie pracy regulatorem PID, oraz pobawienie się. Budowa robota się mocno przeciągła, ale teraz gdy jest już czas został ukończony. Mechanika -silniki micromotors 220rpm -konstrukcja laminat -koła to rolki z drukarki Elektronika -kontroler atmega8 z taktowaniem 16MHz -mostek h L293(bardzo żałuje tego wyboru) -czujniki: sześć sztuk ktir0711 -zasilanie: duży i brzydki pakiet NI-MH Konstrukcja spełnia moje oczekiwania, jednak wymaga jeszcze trochę dopracowania. Niestety pojawia się dosyć mocno bezwładność, co widać na prostych odcinkach trasy, gdzie robot łatwo zjeżdża i mało kiedy jedzie idealnie prosto. Jest to spowodowane masą robota i wysuniętym na przód akumulator, niestety musi tak być, bo gdy robot rusza czasami unosił się przód do góry. Pierwsze próby: Po poprawieniu nastaw:
 2. 1 punkt
  To macie jednego więcej Powodzenia i daj znać jak poszło
 3. 1 punkt
 4. 1 punkt
  u kiedyśtam się wpisałem
 5. 1 punkt
 6. 1 punkt
  Zapisałem się, życzę powodzenia
 7. 1 punkt
  Ja tam pomagam, jak ja potrzebuje pomocy to mi pomagacie. Więc wasza drużyna ma nowego kibica.
 8. 1 punkt
  Macie kolejnego kibica
 9. 1 punkt
  No i macie następnego kibica. pozdrawiam i życzę powodzenia.
 10. 1 punkt
 11. 1 punkt
  tomly, zmierz ile pobiera przy zatrzymaniu jedno serwo, pomnóż razy ilość serw i masz ustalony limit prądu zasilacza. Nawet z małym zapasem, bo raczej mało prawdopodobne jest, że wszystkie serwa nagle się u Ciebie zatrzymają.
 12. 1 punkt
  Podłączenie na obrazku jest prawidłowe. Do zasilania możesz wykorzystać akumulator ołowiowy o napięciu znamionowym 6V, pakiet 4xAAA lub wyjście 5V zasilacza ATX. Jeśli chcesz zastosować zasilacz o wyższym napięciu i jakiś stabilizator to niestety ale liniowe będą się grzały, więc w grę wchodzi tylko przetwornica o napięciu wyjściowym 5-6V lub dedykowany modelarski układ BEC. Jeśli chodzi o wydajność prądową to im więcej tym lepiej
 13. 1 punkt
  Port USB nie da Tobie więcej niż 500mA standardowo. Dla większości serw to za mało i stąd masz problemy. Koniecznie zasilaj serwa z oddzielnego zasilania 5V i połącz obie masy.
 14. 1 punkt
  Jaki prąd ciągną te serwa? Jakim zasilaczem zasilasz płytkę/jaki stabilizator tam jest? Może napięcie mocno spada, bo pobór prądu jest za duży.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...