Skocz do zawartości

Tablica liderów

Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 15.12.2011 we wszystkich miejscach

 1. Na tyle ile śledziłem to pojawia się regularnie u użytkownika tanieAGD tytuł ma co prawda: LAMINARKA dwustopniowa na Gorąco i Zimno PODAJNIK http://allegro.pl/laminarka-dwustopniowa-na-goraco-i-zimno-podajnik-i1972545364.html Kupiłem na analogicznej aukcji przyszła lervia kh4410.
  2 punkty
 2. Witam, czas najwyższy opisać swojego pierwszego (nie licząc nieudanego światłoluba) robota. Jest to linefollower. Nazywa się R31. Jego opis będzie tak na prawdę w dużej mierze opisem mojej nauki robotyki. Więc przejdźmy do rzeczy: Około rok temu zainteresowałem się robotyką. Był to czas, kiedy wszyscy przygotowywali się do zawodów Robotic Arena 2010. Szybko zrozumiałem, jaką rangę mają te zawody. Wtedy postanowiłem sobie: za rok pojadę na te zawody z własnym robotem! Byłem wtedy zupełnie zielony. Wiedza z programowania praktycznie zerowa (nie licząc jakiegoś html'a trochę też "liznąłe
  1 punkt
 3. Bobby sprawdzałem wpływ wzajemny na siebie sharpów i modulowanej podczerwieni. Sharpy wzajemnie się nie zakłócają. Co do różnych częstotliwości nośnych "pilotowych" (36kHz, 38kHz,etc.) to chyba w miarę jasne jest to , że roboty stojące naprzeciw siebie o podobnej częstotliwości tworzą 2 tory aktywne i "widzą" siebie o 100% lepiej jak nie więcej niż w torze pasywnym (poprzez odbicie od przeszkody). Natomiast połączenie sharpów i 36kHz na przeciw siebie daje dość interesujące efekty... Szybkie testy można przeprowadzić od choćby pilotem.
  1 punkt
 4. Po pierwsze popraw link do aukcji na zgodny z regulaminem. To co nazywasz taśmą to jest złącze na blaszkach, które właśnie dotykają do tych naparowanych na szło. Jak rozbierzesz ramkę, to to złącze po prostu wyleci bo jest luźne.
  1 punkt
 5. Wrzuciłem do googla hasła typu "avr lcd nokia" itp i dostałem setki trafień. To było kilka lat temu więc tym bardziej dzisiaj nie będzie problemów. W razie czego służę moimi rozwiązaniami. 3310 i 6100 - tak, to chyba były te numerki telefonów. Ten czarno-biały jest o tyle niewygodny, że ma wyprowadzenia w postaci praktycznie niewidzialnych pasków naparowanych na szkle. Trzeba go kupić koniecznie od razu ze złączem i ramką albo będziesz skazany na robienie jakichś sprężynek (lutowanie odpada). Z resztą złącze też jest dziwne. Nie lutujesz go do płytki tylko wstawiasz między odpowiednie pola na
  1 punkt
 6. Oryginalny LCD z Nokii 3310 ma automatyczną regulację kontrastu a inicjalizacja ogranicza się do wyczyszczenia RAMu i włączenia wyświetlania. Komunikacja odbywa się tylko w jedną stronę (do wyświetlacza). Można wcisnąć w niego grafikę o rozdzielczości 84x48 pikseli albo 6 linijek po 14 znaków tekstu. Pobór prądu znikomy Jeśli chodzi o przetwornicę to bardzo prostą i dobrze opisaną jest MC34063A, bez problemu można na tym scalaku zrobić Step-Up, a przy kilku dodatkowych elementach Buck-boost (przydatne gdy chcemy mieć stałe 3,6V z jednej celli Li-Pol).
  1 punkt
 7. No to masz problem, ale od czego są różne triki Pozamieniaj tak podłączenia, abyś uwolnił RESET który podłączysz rezystorem do Vcc, a klawiaturę zrobisz na którymś z wejść przetwornika ADC w taki sposób: I po sprawie EDIT: Ba, nawet mógłbyś sobie dorobić dodatkowe przyciski zwiększania i zmniejszania prędkości jazdy No nie żartuj... 1KB zapchałeś - czym? Przesiądź się na C czym prędzej
  1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.