Skocz do zawartości

Tablica liderów

Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 21.02.2012 we wszystkich miejscach

 1. Moim zdaniem masz problemy z PCB, zimnymi lutami, itp. Doprowadź je do porządku i dopiero zacznij testować cały układ począwszy od pracy bez silników, zwiększając stopniowo obciążenie, a dopiero na końcu włączając silniki. Porządek + systematyczne działanie musi przynieść rozwiązanie problemu. Luźna myśli: - może odwrotnie zamontowałeś regulator napięcia? - wiem szalona, ale bywało na forach - może przekrój przewodów z aku jest zbyt mały?
  1 punkt
 2. Na odwrót najdłuższa plus najkrótsza minus. Ja dałbym opornik 300Ω za diodą bo 1K to zbyt dużo. Przynajmniej u mnie tak działa.
  1 punkt
 3. Maławe coś te kondy na zasilaniu masz. Daj przed stabi co najmniej 100µF, za nim również możesz nieco zwiększyć. Najlepiej by było możliwie blisko mostka dać jakąś taką małą "armatę" low-ESR >470µF. Zmierz jeszcze przy takim zasilaniu jakie masz jak bardzo siada napięcie przy silniku zatrzymanym (chwyć koła łapami i daj pwm max). Mniej więcej do tej wartości siada napięcie przy startowaniu silnika od 0 od razu do max PWM. Silnik w momencie startu pobiera prąd jak w zatrzymaniu, ale krótko - niestety jest to wystarczająco dużo na reset µC, duże kondensatory mogą pomóc zniwelować ten problem.
  1 punkt
 4. Witam! Przedstawiam pierwszego robota zrobionego przeze mnie i użytkownika Maszto. Historia jest prosta. Dowiedzieliśmy się o zawodach Robomaticon w Warszawie i postanowiliśmy zrobić LF. Co więcej, udało nam się Największa różnica między nim a większością LF na diodzie to to, że jego mózgiem jest Arduino Mega. Reszta to 7 czujników odbiciowych(zbyt mało niestety), mostek h, dwa silniczki, dwa kółka z Pololu. Elektronika: Dużo tego nie ma, głównie z racji zastosowania Arduino. Jest mostek H L293D, dwie diody, przełącznik do uruchamiania Arduino(zasilane z 9V akumulatorka) i microswit
  1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.