Skocz do zawartości

Tablica liderów

Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 23.03.2013 we wszystkich miejscach

  1. Witam, Opisałem mojego pierwszego robota z mikrokontrolerem. Program napisałem w Bascomie. Bardzo krótki zresztą. Dla tego robota pierwszy raz sam zrobiłem schemat i wytrawiłem pierwszą PCB. Jego zadaniem jest jedynie omijanie przeszkód. Zastosowałem w nim: - 2x czujnik Sharp 10CM GP2Y0D810Z0F - Atmega8A - Stabilizator 5V 7805 - Silniki kątowe pololu - Koła pololu - Turnigy nano-tech 460mah 2S Przewidziałem goldpiny na 2 czujniki CNY70 i wyświetlacz LCD, ale jeszcze ich nie podpiąłem. Dodaję kilka fotek i schemat. Filmik może zrobię, ale za jakiś czas.
    3 punkty
  2. "Zrobiłem tak jak mówiłeś, jak wyślę '1' to otrzymuje '1'.. " Rozumiem, że przy zapętleniu procesora, tak? To miało sprawdzić Twoje funkcje wysyłania i odbierania. Są OK - cieszymy się. "nie wiem dokładnie o jakie obliczenia Ci chodzi?" Tak, chodzi mi o obliczenia które za Ciebie wykonuje preprocesor kompilatora. Każdesz mu przecież policzyć wartość wpisywaną do rejestru UBRR. (1E6/16/19200)-1 daje w wyniku ok. 2.25. Jak coś takiego wygląda w UBRR który jest przecież "całkowity"? Jak 2? No to masz błąd 8.5% wynikający z samego tylko złego podziału. Do tego dochodzi oscylator RC. Producen
    1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.