Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 17.07.2018 we wszystkich miejscach

 1. 2 punkty
  Teoretycznie jest to feature, który sprawdza zarówno IP, jak i ciasteczka. Zalogowanie się na danym komputerze jest obecnie traktowane jako jednoczesne wylogowanie z innych (chociaż nie u wszystkich tak to działa - to już bug...). W nowej wersji będzie to działało tak jak powinno. Dodatkowo będzie można po zalogowaniu podejrzeć inne urządzenia, na których jest się zalogowanym i zdalnie z nich wylogować. Mam nadzieję, że w ciągu 1-2 tygodni będzie gotowa niepubliczna wersja beta, w której będą zmigrowanie wszystkie dane. Jeśli ktoś jest zainteresowany uzyskaniem dostępu do takiej bety i znajdzie czas, aby trochę po niej "poklikać" i wyłapać ewentualne błędy to chętnie dam taki dostęp. Jak tylko będę gotowy wyślę informacje na PW z danymi do bety do osób, które klikną "postaw piwo" przy tej wiadomości (potraktuję to jako listę osób zainteresowanych betą).
 2. 1 punkt
  Dla jasności przydałoby się nadmienić, że najnowszy Raspbian ma Linux kernel 4.14.50+ a do tego jakiś link, np ten z pełną listą zmian: http://downloads.raspberrypi.org/raspbian/release_notes.txt
 3. 1 punkt
  Co do nowej wersji - w bieżącej jest jedna denerwująca sprawa: Korzystam z Forum na kilku komputerach. Mam zaznaczone automatyczne logowanie - działa ślicznie... do czasu, kiedy zaznaczę to samo na drugim. Drugi się loguje automatycznie - ale na pierwszym znika zaznaczenie i muszę logować się jeszcze raz. Szczególnie to wkurzające kiedy chcę zerknąć na forum z komórki i muszę się przekłapywać przez stroę logowania... Rozumiem że komórka i tak dalej. Ale trzy kompy w domu jadą na tym samym IP. To bug czy feature? Jeśli bug to prosiłbym, aby w następnej wersji go nie było Jeśli feature to chciałbym znać powód.
 4. 1 punkt
  Dlatego napisałem "dokumentacja" w cudzysłowie. Ale masz rację. Pisząc to miałem w głowie proste proste projekty elektroniczne. Schemat, rysunek płytki drukowanej, spis części, krótka instrukcja uruchamiania. Przy bardziej skomplikowanych projektach np. elektroniczno mechanicznych może być problem.
 5. 1 punkt
  Pisanie dokumentacji na tym forum wymagałoby jednak dość dużego samozaparcia — niezbyt nadaje się ono do czegokolwiek dłuższego niż kilka zdań, a jak jeszcze trzeba to jakoś formatować i wstawić ilustracje, to już samo wpisanie jest projektem na cały dzień. Osobiście wolę takie rzeczy wrzucać na ReadTheDocs albo coś podobnego — tym bardziej, że wtedy nie są przywiązane tylko do jednego forum.
 6. 1 punkt
  Nie jestem przeciwny dyskutowaniu o założeniach projektu, czy konsultacjom w trakcie prac dotyczących całego projektu czy szczegółów małego fragmentu. Wiadomo, że taka dyskusja ma większą wartość dla czytających niż proste kopiowanie czyjejś pracy. Dotyczy to też projektów jak to nazwałeś eksperymentalnych, które może przerodzą się w jakieś funkcjonalne urządzenie, albo nie. Chodziło mi o tych którzy wykażą się determinacją i ukończą swój projekt. Jeśli zechcą będą mogli w osobnym dziale opisać i pokazać jak działa ich urządzenie. Może dla jednych staną się inspiracją, a dla innych wyzwaniem. W stylu " ja to mogę zrobić dziesięć razy lepiej". Zresztą podobnie jest w tej chwili na forum, dotyczy to robotów, są konstrukcje ukończone i nie ukończone. Tak jak pisałem wcześniej chciałbym też projektów ukończonych z "dokumentacją" pozwalającą na powielenie danego urządzenia. Może ktoś znajdzie tam odpowiednie dla siebie rozwiązanie, albo całe urządzenie. Może też początkujący, świeżo po kursie lutowania, zechcą coś sobie złożyć.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...