Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 23.12.2018 we wszystkich miejscach

 1. 1 punkt
  Ten czujnik koncentracji tlenu nie ma piecyka Posiada tylko dwa piny z celi pomiarowej podłączane do wzmacniacza a właściwie przetwornika prąd-napięcie. Jest on konieczny bo sygnałem wyjściowym jest prąd, ale jak rozumiem moduł Grove zawiera już potrzebny stopień i wyjście jest napięciowe wprost do ADC. Niepokoją: 1. Nieznana zależność od ciśnienia - piszą, że pożądane warunki to "atmosfera standardowa +/- 10%" czyli 1010hPa +/- 100hPa. Na wysokości 3km macie na Ziemi tylko ok. 700hPa. Warto znać tzw. wzór barometryczny - daje niezłe przybliżenie. 2. Brak pokazanej krzywej wpływów skrośnych na jakieś przykładowe inne gazy np. jak czujnik reaguje na ozon. 3. Konieczność wygrzania przez 48h przed rozpoczęciem używania (co to znaczy?), ale nie wiadomo w jakich warunkach (temperatura, wilgotność). 4. Błąd na schemacie wzmcniacza. Miejmy nadzieję, że konstruktorzy Grove nie spapugowali tego układu na głupa z datasheet tylko puknęli się w głowę i poprawili co nieco. 5. Jak zwykle w otoczeniu elektrochemicznych lub organicznych czujników gazów trzeba bardzo uważać z lutowaniem, rozuszczalnikami itp. W zasadzie wszelkie przeróbki elektroniki i mechaniki pokładowej (lutowanie, wiercenie, szlifowanie) trzeba wykonywać przy wyjętych i wyniesionych z pokoju czujnikach więc koniecznie musicie przewidzieć możliwość ich łatwego demontażu. Nie wiem jak rozumieć ostatnie zdanie z rozdziału "Application Notes: "To preheat over 48hs before using and soldering forbidden". To wygląda na jakieś automatyczne tłumaczenie z chińskiego na angielski.. Cieszą: 1. Czas reakcji 15s jest niezły. 2. Brak ogrzewania - zerowy pobór prądu nie licząc wzmacniacza. 3. Mała czułość na zmiany wilgotności. 4. Szeroki zakres temperatur pracy, od -20 stopni. Ile spodziewacie się na 3km w czasie testów? Jeśłi robicie jakies zakupy elementów, nigdy nie kupujcie jednej sztuki czegokolwiek. W czasie prób wszystko się może zdarzyć a delikatne elementy padają bardzo łatwo.
 2. 1 punkt
  Cześć, oczywiście można i powinno to działać poprawnie, jednak dla dużych układów takie podejście może nie być optymalne (można to napisać prościej używając konstrukcji danego języka HDL). Pozdrawiam
 3. 1 punkt
  Ciekawe linki to zasługa Elvisa, który mnie sprowokował do odpowiedzi Jeżeli chodzi o projekty to dużo radości dostarczyła ma analiza i uruchomienie sprzętowego generatora cosinus zaszytego w ESP32. Okazało się to stosunkowo prostym zadaniem. Ponieważ ESP32 ma atrakcyjną cenę i funkcjonalność, przekłada się to na liczbę użytkowników na GitHub i esp32.com gdzie łatwo uzyskać pomoc, także w przypadku mniej typowych projektów.
 4. 1 punkt
  Witam wszystkich serdecznie ,życzę miłego dnia i miłych nadchodzących wszystkich dni. Dziękuje za odpowiedzi, masz całkowicie rację przyjacielu, nie piszę o tym , ale i praktycznie też kombinuje, kombinuje..... Oczywiście cały czas czekam na pomoc z tym wyświetlaczem ( jak wyżej w postach ). Korzystając jednak z okazji nadchodzących świąt i nowego roku, chcę złożyć wszystkim świąteczne życzenia........ Nie życzę wam zdrowia Nie życzę wam pieniędzy Tego wszyscy będą wam życzyć Ja życzę wam MIŁOŚCI...... może warto powiedzieć w te święta , może po raz pierwszy... Do Taty , Kocham Cię Tato.... Do Mamy, Kocham Cię Mamo... Do Brata , Kocham Cię Bracie... Do Siostry, Kocham Cię Siostro.... Do Syna , Kocham Cię Synku... Do Córki, Kocham Cię Córeczko.... Prezenty znikną ,............ ale MIŁOŚĆ zostanie.... Tej MIŁOŚCI wszystkim życzę...........
 5. 1 punkt
  Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę. Czy nie jest to czujnik elektrochemiczy w którym reakcje chemiczne wytwarzają prąd proporcjonalny do stężenia tlenu? Czyli innymi słowy, sam czujnik nie potrzebuje zasilania? Dobrze zrozumiałem zasadę jego działania? A jeśli chodzi o ogniwa, to są tu bardziej kompetentni ode mnie i lepiej ich rad posłuchać. Ja używam zwykle NiMH, bo są bezpieczne, tanie, ogólnodostępne i można je używać też w sprzęcie powszechnego użytku. Tam gdzie zależy mi na masie stosuję Li Ion 14500 z wbudowanymi zabezpieczeniami. W jednym projekcie, gdzie bardzo zależało mi na masie i wydajności prądowej użyłem pakietu LiPol. Ale trzeba ich pilnować, bo nie lubią pełnego rozładowania, o przedziurawieniu nie wspominając .
 6. 1 punkt
  Trochę więcej samozaparcia w poszukiwaniach . http://wiki.seeedstudio.com/Grove-Gas_Sensor-O2/ Na dole macie datasheet. Wygląda, że ten czujnik niewiele prądu pobiera. Ale jest uwaga, że potrzebuje 20-30 minut na rozgrzanie, bo inaczej zafałszuje wyniki.
 7. 1 punkt
  I zdjęcie wygrawerowana kwiatka - są luzy, ale akurat ta funkcja jest jedynie aby pokazać, że można
 8. 1 punkt
  Właściwie dla obu. Bo pętla zajmie tyle samo czasu do wykonania, ale mniej pamięci zostanie poświęcone na kod. To przestań czytać, zacznij próbować stosować pętle. Wtedy się ich nauczysz. Jak będziesz tylko czytał to możesz czytać do końca świata. Nie twierdzę że znajomość teorii jest zła. Ale nie zawsze sama teoria wystarcza. Z konwerterem nie pomogę.
 9. 1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...