Skocz do zawartości

Tablica liderów

Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 11.08.2020 we wszystkich miejscach

 1. Artykuł przeznaczony do wszystkich zapaleńców druku 3D. Można nie kupować dość drogi filament do swojej drukarki 3D, a produkować w domu własny filament z zużytych butelek PET od napojów. Przy tym nieważne, jeżeli butelka jest pognieciona, ona również się nadaje do domowej produkcji filamentu. Filament z butelek ma sporo zalet w porównaniu z firmowym filamentem kupowanym – ABS albo PLA. Przede wszystkim, że produkowany filament nic nie kosztuje, jest po prostu darmowy Produkowany pręt filamentu Jest bardzo sztywny i absolutnie nie łamliwy, wytrzymuje sporo ostrych przegięć.
  1 punkt
 2. Bardzo fajny projekt. Zaczyna się od sumatora, potem się człowiek trochę zasiedzi w nocy i wychodzi MOnSter 6502 albo Megaprocessor...
  1 punkt
 3. @Gieneq @ethanak DOBRA! Trochę się spóźnię do pracy ale musiałem zakończyć temat tego zadania. Zmieniłem trochę sposób podłączenia diod do układu i DZIAAAAAAAAŁAAAAAAAA! Będę teraz pamiętał, że ten sposób sprawdza się lepiej od poprzedniego. Dziękuje jeszcze raz bardzo wszystkim za pomoc!
  1 punkt
 4. @Gieneq constrains najlepiej użyć za map, bo wtedy międli ciebie jakie dane wchodzą, a masz pewność że dane które wychodzą są prawidłowe
  1 punkt
 5. Hej, stworzyłem pudełko do dezynfekcji z dwiema lampami UVC i arduino nano, które pełni rolę timer-a. Przydaje się do dezynfekcji maseczek, kluczy, telefonu, wszystkiego, czego dotykamy rękoma i chcemy zdezynfekować i zmieści się do pudełka :)
  1 punkt
 6. Nic dodać nic ująć. Trafny komentarz, od razu sobie o tym pomyślałem
  1 punkt
 7. Dla mnie to logiczne że ta maszynka nie jest wydrukowana z filamentu PET. Przecież pierw autor musiał zbudować tą maszynkę aby mieć ten filament Nie wiem jak sie ma PET do ABS czy PLA pod względem wytrzymałości. Nawet jeśli wyraźnie gorszy, to przecież nie zawsze jest wymagana super wytrzymałość. No i często drukuje się z jakimś tam wypełnieniem.
  1 punkt
 8. W maszynce jest tylko jedna część wydrukowana z tego filamentu - to koło zębate na silniku krokowym. A reszta zrobiona z pleksi 6mm grubości. Niestety nie mam drukarki, która by potrafiła wydrukować bardzo duże płaskie ścianki obudowy maszynki, moim zdaniem to bez sensu, jak jest pleksi. Właśnie pierwszy prototyp zrobiłem w ogóle ze sklejki grubości 6 mm. Jeszcze tańszy materiał. Ale spełnia swoją funkcję dobrze, chociaż nie wygląda fajnie.
  1 punkt
 9. Delikatnie się przyczepię do jednej, dość popularnej niestety w polskim internecie, rzeczy. Mianowicie przeczytać można w kursie "Analizując układ widzimy dwa rezystory (10k oznacza 10 kilo Ohm, 120R oznacza 120 Ohm)". Pisownia "Ohm" w innym kontekście niż nazwisko Georga Ohma jest błędna. W polskiej nomenklaturze prawidłową pisownią nazwy jednostki jest "om" (zgodnie z wymową, z małej litery). Dodajmy również, że jednostki w języku polskim się odmienia, zatem prawidłowo należy napisać "10 kiloomów" i "120 omów". Podobnie, jak piszemy "10 kilogramów", a nie "10 kilogram". Oczywiście analo
  1 punkt
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.