Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 14.08.2020 we wszystkich miejscach

 1. 1 punkt
  To nie jest poprawienie błędu, tylko marzenie, że dane wejściowe będą akurat takie a nie inne (inaczej: zamiatanie pod dywan, ulubiony sposób działania programistów PHP)... co będzie, gdy zamiast monitora z Arduino IDE będziesz chciał użyć jakiegokolwiek innego, który akurat takiej funkcjonalności nie posiada? Albo wprowadzisz dwa znaki (np. CZ)? A to jest prawidłowy sposób poprawienia błędu. Oczywiście nie jedyny możliwy, ale prawidłowy. Nie jest natomiast prawidłowa inna konstrukcja: Zastanów się: czy po wyjściu z pętli while istnieje możliwość, że Serial.available() jest mniejsze lub równe zeru? I jeszcze drobiazg: z przyczyn czysto technicznych zmienna odebraneDane powinna być lokalna w loop(), a nie globalna. Nie chcę się tu rozpisywać na temat niebezpieczeństw związanych z taką a nie inną deklaracją, ale jeśli kogoś to baaaaaardzo interesuje, warto poczytać o ograniczeniach funkcji malloc() i free() w mikrokontrolerach (np. na stronie poświęconej avr-libc). W takim prostym programie raczej nic nie grozi, ale jak się człowiek przyzwyczai do czegoś to potem można przeżyć traumę (np. "dlaczego mój program przestaje działać po jakimś czasie" - autentyczny przypadek z forum).
 2. 1 punkt
  Witam jako nowy na forum! Nazywam się Grzegorz (tak wiem, ciężko to wywnioskować z mojego nicku ), od stycznia stety, niestety stałem się pełnoletni. Jako, że chodziła mi ciągła myśl nauki czegoś konkretnego oraz koronawirusowy luz w szkole był zbyt mocny, postanowiłem, aby kompletnie nie zmarnować tego czasu. Od kwietnia uczyłem się kursów związanych z Windows Server, Ubuntu Server oraz samej administracji Linuxa. Wszystko git, na pewno wzmocnił to skill w zajęciach w mojej szkole, ale zawsze lubiłem się bawić elektroniką - no i tu wylądowałem :D. Wciąż mam bolączkę w co powinienem bardziej pójść, IT czy elektronika, więc mam nadzieje, że kursy znajdujące się na Waszej stronie, dadzą mi konkretny impuls, w którym kierunku pójdę. Elektroniką osobiście się interesuje od dzieciaka, pierwsze doświadczenie w tym kierunku miałem z iPhonami, które zawsze dogłębnie rozbierałem , tak o, z ciekawości (z czasem również musiałem coś wymienić ). Aktualnie wybrałem pierwszy kurs pt. "Kurs elektroniki, poziom I Podstawy elektroniki". Może i znajdują się tam dla niektórych trywialne kwestie, ale do tej dziedziny, mimo jakiegoś doświadczenia, podchodzę bardzo pokornie.
 3. 1 punkt
  Dear Admin I have reviewed hundreds of sites on similar topics on the web. The site with the most beautiful narration among the sites I have reviewed is your site. Moreover, although I wrote it in your original language, I got clear and understandable results even in my translations with Google Translate. I want to thank you. I am waiting for your more detailed and more subject courses. Note: Since I do not speak English, the text has been translated by Google Translate. Alaattin Akın Turkey
 4. 1 punkt
  A mnie się ten projekt bardzo podoba, jako ciekawy pomysł i oryginalne, dopracowane wykonanie. Często takie projekty są później inspiracją do własnych pomysłów i uważam, że warto publikować takie rozwiązania.
 5. 1 punkt
  Chyba najłatwiej po prostu kupić smartfona. W zasadzie wypisałeś wszystko co taki telefon ma.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...