Skocz do zawartości

Dolc1

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Dolc1

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. wyjaśnie kilka niejasności pompki są napędzane silnikami 12v DC posiadam 2 oddzielne zasilania 12V 2A na pompki i 9V 2A zasila Arduino. Co do sugestii grg0. Domyślam się że chodzi ci o zastosowanie diody? O zastosowaniu diody też myślałem i podejrzewam że również rozwiązała by problem a możliwe że nawet była by lepszym rozwiązaniem. Natomiast nie zmienia to faktu że kondensatory rozwiązują problem w wystarczającym stopniu. Dlaczego nie zastosowałem diody? Niestety ale wszystkie elementy elektroniczne jestem zmuszony kupować wyłącznie przez internet co wiąże się z czekaniem a kondensatory miałem pod ręką to zastosowałem a że od tygodnia intensywnie testuje kontroler i wszystko działa bez najmniejszych problemów to tak zostawie. dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.
  2. Rozwiązałem problem wlutowałem po 2 kondensatory 100nF na każdą pompkę. Zrobiłem ponad 50 prób i wszystko śmiga jak w zegarku. Dzięki za odpowiedź.
  3. Witam mam spory problem z Arduino i już nie mam pomysłu. Proszę o pomoc. Mianowicie Zrobiłem projekt kontroler Akwariowy oparty o Arduino Mega2560 klon. Moduł RTC3231 lcd 4x20 i2c i ośmiokanałowy moduł przekaźników RM10 5V z izolacją optoelektroniczną 10A/125VAC. Trzy przekaźniki sterują urządzeniami na 240V i kolejne trzy pompkami na 12V. Problem polega na tym że w momencie włączenia a czasem wyłączenia przekaźnika sterującego urządzeniem na 12V (problem tylko z tymi na 12V) wysypuje się wyświetlacz wychodzą jakieś krzaki. Problem zdarza się raz na około 10 prób. Dodam że Arduino zasilam 9V 2A i jednocześnie pracują maksymalnie 4 przekaźniki w tym tylko jeden na 12V. Proszę o pomoc z góry dziękuje.
  4. witam mam pewien problem od kilku dni myślę nad rozwiązaniem i nie mam pomysłu. Mój projekt posiada 8 urządzeń ale dla uproszczenia przyjmijmy że są to 3 diody sterowane czasem. Ustawiam dzień godzinę minute włączenia diody i czas świecenia (od 1sek do 59minut) Proste do wykonania. Natomiast zależy mi na tym aby nie paliły się 2 lub 3 diody jednocześnie ale każda musi wykonać swoją prace. Załóżmy że pierwszą diode ustawiam na 10:59 i ma świecić 11 minut drugą 11:02 na czas 2 minut i trzecią na 11:02 na czas 2 sekund. Czasy się pokrywają. Chciałbym aby pomimo ustawień 2 dioda włączyła się dopiero jeśli pierwsza zgaśnie a trzecia jeśli zgaśnie druga. Planowałem zaprogramować arduino tak aby nie było możliwości ustawienia podobnych czasów czyli jeśli dioda 1 włącza się o 10:59 i świeci 11 minut to przy ustawieniu diody 2 wyświetla się 10:57, 10:58, 11:10, 11:11 poprostu omija zarezerwowany czas ale w przypadku 8 urządzeń i prograwowaniu 7 dni w tyg. + godzina i minuta z pracą sekundową program był by długi jak z Warszawy do Moskwy. wierzę że jest jakieś proste rozwiązanie. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.