Skocz do zawartości

Way

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Galicja

Osiągnięcia użytkownika Way

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Więc pozwólmy takiemu użytkownikowi wybrać co jest dla niego lepsze
  2. Jaki procent użytkowników Arduino napisało choć jedną własną bibliotekę? Raczej znikomy. Kurs powinien pokazywać najciekawsze sposoby wykorzystania RPi, a współpracę z Arduino ja za taką uważam.
  3. Way

    Snapmaker - więcej niż drukarka 3D

    Wspierając projekt $369 dostaniesz 1szt z modułem CNC. Cena niska, kinematyka mało frezarkowa, niby w drewnie daje radę. Póki pierwsze egzemplarze nie trafią do nabywców to tak na prawdę nie wiemy nic.
  4. Sam nie jestem za tym, aby kurs skupiał się na współpracy RPi z Arduino, ale uważam, że jest to na tyle ciekawe rozwiązanie, że warte jest wspomnienia i choćby małego przykładu. Co do pisania własnych bibliotek, to uważam, że sukces Arduino oparty jest właśnie na braku potrzeby pisania własnych bibliotek i czytania datasheetów. Na potrzeby prowadzonych tu rozważań proponuję traktować Arduino jako jeden z modułów rozszerzających RPi.
  5. Napisałem to już w ankiecie, ale pozwolę się tutaj powtórzyć- zdecydowanie najlepszym pomysłem jest pokazanie współpracy RPi z Arduino, z tego względu, że na Arduino dostępne są biblioteki na chyba wszystkie peryferia których hobbista chciałby użyć, z RPi nie ma tak łatwo. W tej chwil próbuję stworzyć pewien projekt na RPi i np. do sterowania krokowcami przez A4899 używałem toku postępowania z programu Arduino. To samo ze sterowaniem siłownikiem elektrycznym – też opierałem się na poradnikach Arduino.
  6. Way

    Sterowanie siłownikiem elektrycznym

    Jednak zdecydowałem się na coś tańszego: https://botland.com.pl/sterowniki-silnikow/456-pololu-vnh5019-jednokanalowy-sterownik-silnikow-24v12a.html
  7. W moim pierwszym temacie na tym forum chciałem się ze wszystkimi przywitać i od razu przechodzę do tematu który mnie tu sprowadza 🙂 Planuję wykonać montaż anteny satelitarnej, do ustalania kąta elewacji chcę wykorzystać siłownik elektryczny sterowany z RaspberryPi. Siłownik to Super Power Jack 12V z impulsatorem, więc cały czas maiłbym informacje zwrotną co do wysunięcia ramienia. Zastanawiam się jak sterować siłownikiem (a dokładnie jego silnikiem DC)- potrzebuję mieć możliwość zmiany kierunku jego obrotów i dodatkowo prędkości obrotowej (choć nie jest to absolutnie konieczne na tym etapie projektu, ale nie chciałbym w jakiś sposób zamknąć się na takie sterowanie). Pierwsze myślałem o zbudowaniu własnego układu, ale nie mam w tym doświadczenia i nie wiem jak bardzo skomplikowany musiałby być to układ- ma ktoś pomysł na jakiś schemat i jakie elementy najlepiej by użyć? W tej chwili rozglądam się też za gotowymi sterownikami silników DC, silnik w siłowniku ma moc 50W, więc sterownik powinien być przygotowany na prąd w okolicach 4,5A- macie jakieś sprawdzone układy?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.