Skocz do zawartości

roger_z

Użytkownicy
  • Zawartość

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

roger_z zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 24 kwietnia 2019.

Treści użytkownika roger_z zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika roger_z

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Wschodząca gwiazda
  • To już rok!

Odznaki

10

Reputacja

  1. Poszukaj dobrego specjalisty. Myślę, że sobie z tym poradzi. 😉
  2. Ze swojej strony powiem jedynie, że jestem świadomy problemu i jeśli ktokolwiek z większą wiedzą ma jakieś wskazówki, to chętnie się z nimi zapoznam.
  3. Akurat stosuję klucze, które są bezpieczniejsze niż hasła. 😉 A jak to się ma do tego, że będąc na drugim końcu świata jednym tapnięciem wpinasz telefon do VPNa i drugim gasisz światło w łazience? Będąc w domu, w swoim WiFi, w telefonie VPNa właczać nie musisz. Gdzie tu latanie po piętrach?
  4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Security_through_obscurity
  5. Szczerze mówiąc, to bałbym się upubliczniać nawet wyniki z sensorów wilgotności czy otwarcia okien... Kwestia prywatności. Łatwo wtedy ocenić, czy ktoś jest w domu, czy można bezpiecznie sforsować zamek i ukraść TV pod jego nieobecność.
  6. Jeśli zarządzanie elektryką w domu nie jest dla Ciebie poważną sprawą, to ok. 🙂 Mam tylko nadzieję, że nie jesteś moim sąsiadem i Twój piekarnik któregoś dnia nie spowoduje pożaru. 🙂
  7. Pominąłeś jedną bardzo ważną rzecz - nie wystawiasz malinki na świat ot tak. Konfigurujesz VPNa.
  8. A np. stąd, że ktoś omyłkowo za dużo wysłał na swojego githuba. 😉
  9. Tak. 🙂 Ale jakiekolwiek używanie tego na poważnie odradzam. Pamiętaj, że smart home dopiero raczkuje, więc skala ataków jest jeszcze stosunkowo niewielka.
  10. Po to, by było bezpieczniej. 😉 Sorry, ale jak zaczynasz wprowadzać możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi w domu, to nie robisz tego via publiczny serwer.
  11. Ja kiedyś skorzystałem z domeny którą miałem w OVH. Tam dodałem w zakładce dynhost subdomenę coś w rodzaju dom.moja-domena.pl do domeny moja-domena.pl, na RPI do crona (co minutę) wrzuciłem coś takiego: #!/bin/bash curl --user "ovh-login:ovh-password" "https://www.ovh.com/nic/update?system=dyndns&hostname=dom.moja-domena.pl" Oczywiście warto tutaj pomyśleć jak w miarę dobrze ochronić login i hasło, żeby nie leżało to na RPI w plain text. 😉
  12. Albo korzystasz z jakiegoś gotowego serwisu, który da Ci subdomenę (łatwo wygooglac kilka pod hasłem dyn dns) albo we własnej domenie tworzysz subdomenę ktorej cronem na swoim raspberry pi będziesz aktualizował IP np. zawsze po północy. Niektóre routery mają też funkcję integracji z różnymi providerami dyn dns. Wtedy praktycznie cały czas jesteś widoczny pod konkretną domeną. Oczywiście musi być odpowiednie TTL.
  13. Zostaje cron i dyn dns w takiej sytuacji... 😉
  14. Testy również refaktorujesz. Dobre IDE sporo pracy wykonują za Ciebie. I raz jeszcze podkreślam - TDD to nie to samo co testy jednostkowe. Jeśli refaktorujesz, to zdecydowanie chcesz mieć funkcjonalność pokrytą testami.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.