Skocz do zawartości

Decado

Users
  • Zawartość

    330
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    13

Decado zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 14 sierpnia 2016.

Treści użytkownika Decado zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Decado

  • Urodziny 06.07.1992

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bełk
  • Moje zainteresowania:
    Sztuki Walki, elektronika, modelarstwo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Decado

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Młodszy roboty
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Aktywny twórca

Odznaki

51

Reputacja

  1. Siema, powiedzcie jak tam zawody tegoroczne się udały 😃, bo sie pozmieniało i tutaj tematu nie mogę założyć po ludzku więc muszę zaczekać na moda któregoś, a w międzyczasie już możecie powiedzieć co i jak. __________ Komentarz dodany przez: Treker Dyskusja o zawodach tegorocznych znajduje się tutaj: https://www.forbot.pl/forum/topics34/miedzynarodowy-turniej-robotow-robotic-tournament-2013-vt8453.htm 🙂
  2. Tak jak już Treker powiedział, regulamin nie został zmieniony od czasu jak po raz pierwszy w polsce zrobiłem tą kategorie na zawodach. Wiem że macie sporo racji odnośnie tego jak powinien ten regulamin wyglądać. Na pewno na kolejne zawody ten regulamin bedzie musiał zostać dopracowany ponieważ już będzie labirynt profesjonalny jak na każdych innych zawodach w kraju 🙂. Teraz mogą być jeszcze pewne nie scisłości. Piszcie swoje uwagi do robotic_team wbrew pozorom sprawdzają teraz codziennie wiadomości tutaj na forum i na mailu. Piszcie co jest nie tak dajcie przykład i zobaczymy, moze sie coś zmieni.
  3. Odpowiadam w imieniu Robotic_team 😉 Mysz rusza z narożnika, znajduje się on wewnątrz ogólnego obrysu labiryntu i ma takie same wymiary jak każda komórka labiryntu. Sam już troszke się pogubiłem ale postaram się odpowiedzieć na twoje pytanie jak najlepiej. -Więc jeśli w którymś miejscu przejazdu twój robot sie zablokuje, możesz go dotknąć i obrócić bądź minimalnie przesunąć. Oczywiście doliczane są wtedy sekundy karne za każdą taką poprawkę. -Jeśli dojedziesz do mety, to twój przejazd się skończył i nie ma możliwości jezdzenia sobie dowolnie po labiryncie żeby go zmapować. -Każdy robot ma dwa przejazdy i najlepszy z nich pod względem czasu jest wybierany jako wynik tego robota. Jeśli ktoś zrobi myszkę która nie przejedzie skrzyżowania bo bedzie zbyt duża to nikogo to nie obchodzi 🙂 tak prostym językiem i troszke arogancko 🙂. A jeśli bedzie w stanie przejechać skrzyżowanie to niebardzo wiem o co byś chciał protestować. W tym roku zawody organizuje ekipa Robotic_team, dajcie troszke na luz, są nowi, muszą się nauczyć, ja sie uczylem trzy lata i ciagle to za mało jest 🙂.
  4. marek1707, nie odbieraj mojego poprzedniego postu osobiście. Napisałem go specjalnie w ten sposób, ponieważ zauważyłem że na forum ostatnimi czasy jeśli jest hmm, specyficzny temat to jeśli niema ostrych słów to niema odpowiedzi. Tym bardziej że obserwuję na forum że pomagasz początkującym i wiem że akurat Tobie i nie tylko tobie, nie mam nic do zarzucenia. 🙂 Co prawda 9 lat w elektronice to jakiś początek ale owszem, uważam się za początkującego bo jeszcze bardzo, bardzo, ale to bardzo dużo mi brakuje do ideału jaki sobie nakreśliłem 🙂 Nie posiadam jeszcze stosownego wykształcenia(kończę teraz technikum mechatroniczne w którym nie nauczyli mnie prawie nic ponadto co już sam sobie przyswoiłem;() i praktyki. Masz rację, każdy z nas inaczej projektuje płytki, stosuje inne reguły rozmieszczania elementów, prowadzenia ścieżek itd. Chodziło mi bardziej, w tym przypadku o zasady tworzenia "polygonów", wiem powtarzam się, ale chodzi mi o zasady tego w jakich przypadkach się je umieszcza, jakie jest ich zadanie itd. I ubiegając Twoją, bądź czyjąkolwiek reakcję, wiem że każdy ma inne zasady ale są pewne uniwersalne prawdy odnośnie prowadzenia ścieżek i myślę że tak samo jest z tego typu polami. Może i racja, że mimo tego że pisałem tamten post specjalnie w takim tonie przesadziłem, ale widziałem nieraz tutaj na forum uwagi pewnych osób, żeby zrobić polygon bo szkoda wytrawiacza. No w takich momentach to akurat w moim przypadku skacze mi ciśnienie. Bo uważam to za delikatną przesadę. To narzędzie powinno czemuś służyć i właśnie dlatego jest ten temat, żeby się dowiedzieć czemu dokładnie ono służy. 😉 Także jeszcze raz proszę Ciebie i pozostałe osoby które w tym temacie się wypowiadały o nie branie poprzedniego mojego postu do siebie, ponieważ moim celem nie było obrażenie kogokolwiek lecz wywołanie dyskusji. 🙂
  5. No tak, należało się tego spodziewać że na forum wielu geniuszy a żaden w momencie kiedy jest nowa ciekawa propozycja czy pytanie się nie kwapi do odpowiedzi. Ogólnie obserwuję tu na forbocie to samo co zaczęło się w pewnym momencie dziać z elektrodą. Mimo szczerych chęci i przyznania się do mojej niewiedzy z tego zakresy niema nikogo kto by posiadał stosowną wiedzę na temat polygonów i chciał mi pomóc? Ok. Tylko błagam nie piszcie w innych tematach na temat tych pól bo skoro mi nie umiecie wytłumaczyć kiedy je tworzyć to jak możecie innym doradzać w tym temacie?
  6. Pomijając już fakt mojej przetwornicy, może stworzymy tutaj stosowny poradnik odnośnie projektowania płytek drukowanych? Niedawno była przecież dyskusja na temat tego jak mają być prowadzone ścieżki pod układami drukowanymi i końcem końców osoby początkujące mogły mieć problem z stwierdzeniem która metoda jest właściwa. Sam muszę przyznać że nie jestem osobą stosownie doinformowaną w tym temacie dlatego z chęcią bym taki poradnik przeczytał.
  7. Witam, przeglądając forum co rusz widzę konstrukcje w których pola masy czy wogóle pola miedzi są wykonane w sposób wyjątkowo nieprawidłowy i potem niektórzy się dziwią że coś im nie działa. Dla większości osób narzędzie polygonplane służy tylko i wyłącznie oszczędzaniu wytrawiacza... no proszę ja was. Na prawdę B327 jest taki drogi? Ładnie opisane zasady projektowania płytek są pod tym linkiem Poradnik jak projektować płytki Nie wiem kto jest autorem tego poradnika natomiast ja przez pewien czas też "zalewałem" płytki ogromnymi polami miedzi byle by ładnie wyglądało. Ale to było do momentu kiedy musiałem pracować z przetwornicami impulsowymi i okazało się po trzech próbach że to jednak płytka jest źle zaprojektowania a nie że mam błąd w schemacie. Nieumiejętne prowadzenie ścieżek i pól masy doprowadza do tragicznych skutków dlatego piszę ten temat dla potomnych. Nie mówię że nie można robić niepodpiętych do czegokolwiek pól masy. Po prostu należy odpowiednio je wtedy usytuować 🙂.
  8. Decado

    Dyskusja o prawie

    Przepraszam poprawiam swój skrót myślowy, nie broń a pocisk kalibru 9x19 para czy 7.62x51mm. Nie będę dalej odpowiadał, jednak chciałem się poprawić.
  9. Decado

    Dyskusja o prawie

    Razonek, miałeś KIEDYKOLWIEK do czynienia z bronią palną? bo to co tutaj czytam nie tylko w twoim wydaniu to jedna wielka kpina... zastanawiam się czy po prostu ostatnio mam problem z rozpoznawaniem sarkazmu ale chyba jednak nie. Ja broń palną widzę na codzień. W momencie kiedy nauczysz się takiego szacunku żeby nie odważyć się jej dotknąć bez pozwolenia nawet gdy ta jest w kaburze czy magazynie nawet rozładowana to będziemy mogli porozmawiać o strzelaniu z instruktorem a dopiero po odpowiednich testach psychologicznych porozmawiamy o posiadaniu pozwolenia na broń myśliwską która w ramach ścisłości jest o wiele mocniejsza niż 9x19 para czy 7.62x51. To mój jedyny post na ten temat więc nie wzywajcie mnie do dalszej wypowiedzi 😉 dziękuję i pozdrawiam. Carpe Diem, a widziałeś tą broń sportową u tego 15 latka w domu? czy tylko z jego opowieści to jest? Bo jakoś nie wydaje mi się znając obecne przepisy. Choć nie przeczę że mogę się mylić jednak jest to mało prawdopodobne dla mnie.
  10. Panowie, w tej chwili się już zgubiłem i nie wiem co myśleć pierwsze doświadczenie utwierdziło mnie w tym co myślałem o tym od początku jednak teraz poprostu nie do konca rozumiem Xweldoga i w sumie to niewiem już kto ma rację. Nie nauczyli mnie w szkole niestety takiego czegoś dlatego prosiłbym dalej o konstruktywną dyskusję aby każdy z nas mógł się czegoś nauczyć 🙂 Pozdrawiam Decado
  11. Decado

    Dyskusja o prawie

    dondu, jak najbardziej, zachęcam do pisania ale teraz w tym wydzielonym temacie 🙂 Przepraszam za ten offtop już nie będę się więcej wtrącał 😉. Powodzenia w dyskusji Pozdrawiam Decado
  12. Decado

    Dyskusja o prawie

    Panowie, w tym roku już zawodów nie organizuję, ale mimo to chciałbym prosić abyście tą kompletnie niepotrzebną dyskusję zakończyli bo to nie miejsce na nią. Rozumiem pare postów ale cały temat. Jesli ktoś ma problem z polskim prawem to niech to pisze w dziale na luzie a nie w temacie o zawodach. Dziękuję i leci prośba do modów o przeniesienie postów albo ich skasowanie.
  13. Panowie, bardzo fajnie że zrobiliście doświadczenia tylko szkoda że Xweldog nie potrafi na nie teraz odpowiedzieć. Ogólnie wyszło na jaw to czego się większość spodziewała, ale prawdopodobnie nigdy nie testowała. Z swojej strony chciałbym zaapelować do Xweldog'a żeby jednak odpisał w tym temacie co sądzi na temat przeprowadzonych testów i pomiarów.
  14. marek1707, tylko prosiłbym ja z swojej strony o nagranie całego eksperymentu i wrzucenie na YT żeby potem niebyło znowu niedomówień. Dziękuję to tyle z mojej strony.
  15. Masz źle podłączony kwarc, kwarc łączy się równolegle do xtal1 i xtal2 i kondami do masy się te dwie linie spina. Następnie VCC na pinie 7 jest nie podłączone, poza tym AVCC powinieneś podłączać do plusa przez cewkę ale widzę że ADC nie będziesz używał to może od biedy tak być. Po co te kondy przy JP9? Likwidacja drgań? To się robi programowo, wywal kondensatory. Co to są za złącza od JP4 do JP8? I podciągnij sobie pin reset do plusa przez rezystor 4.7k tak profilaktycznie.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.