Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
  • Zawartość

    3 688
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    187

Gieneq zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 kwietnia.

Treści użytkownika Gieneq zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

9 obserwujących

O Gieneq

  • Urodziny 19.05.1994

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Programuję w
    Python
  • Zawód
    Grafik komputerowy
  • Moje zainteresowania:
    Malowanie obrazów (akwarele, oleje), elektronika, programowanie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Gieneq

Lokalny weteran

Lokalny weteran (17/19)

  • Odkrywca (podanie odp. na własne pytanie)
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Za 1 tys. postów

Odznaki

2,1 tys.

Reputacja

  1. @masi23x niekoniecznie. Zmierz omomierzem jak sie zmienia rezystancja fotorezystora zaleznie od roznych jasnosci oswietlenia
  2. @P-- fajnie że się udało 🙂 Cube potrafi zaskoczyć. Możesz edukacyjnie skorzystać z Gita i sprawdzać co zmienia się w plikach przy generacji kodu. Przed wygenerowaniem konfiguracji robisz commit, a później sprawdzasz różnice.
  3. @vol to dobrze że sie udało 🙂 taki dośc dobry test baterri to zmierzenie pradu zwarcia. Raczej nie rekomenduje sie tego początkującym bo ten pomair polega na ustawienia amperomierza na najwyższy zakres i zwarciu wyprowadzeń baterii. Ale to bardziej wiarygodna metoda, bo z samego napiecia niewiele wynika. Chyba żeby znać charakterystykę baterii konkretnego producenta. Z ciekawości ustaw sobie 10A, gniazdo do pomairu dużego prądu i zobacz na starej baterii czy daje przyajmiej 1A prądu zwarcia.
  4. @lukasz360 tak pewnie że możesz. Albo daj potencjometr jako dzielnik napięcia i ze środkowej nóżki odbierz napięcie i podaj je na LED z rezystorem dla pewności. Gdy skręcisz potencjometr na maxa w najgorszym przypadku zewrześ LED do zasailania i sie spali. Możesz też pominac jedna ze skranych nóżek i użyć tylko 2: skrajnej i środowej do zrobienia regulowanego rezystora. Wtedy daj w szereg ten regulowany rezystor, zwykły rezystor np 220R i LED.
  5. @Stahious Pamiętam że sprawdzałem ten parametr kilka razy i jest to poprawne. Można to znaleźć w jakiejś dokumentacji. A na pewno patrząc na schemat i element na który trafia napięcie. https://www.arduino.cc/en/uploads/Main/Arduino_Uno_Rev3-schematic.pdf Układ 1117 jest nawet do 15V: Albo problem był w samym Arduino, albo w zasilaczu więc możesz to zgłosić w Botalndzie. A tak z własnej praktyki, kiedyś też spaliłem oryginalne UNO podłączając je do takiego zasilacza. Po podłączeniu do innego było ok. Jest to trochę zastanawiające dlaczego Arduino rekomenduje tak duże napięcie dla liniowego regulatora. Z drugiej strony niektóre urządzenia dołączane do zaplniczki w aucie mają te same układy a tam jest bardzo zmienne napięcie 12V do 15V w piku i działają. Może losowy przypadek, tak bywa.
  6. @NikoNikowski cześć Niko 🙂 Fajnie, że macie z tatą praktyczne zajęcie. Powodzenia!
  7. @sewerynlukasz to powinno działać, masz do tego panel po prawej stronie IDE gdzie możesz dodać expresion albo live expresion i tam zmienić wartość w locie. Zatrzymaj program na pułapce przed linią która coś robi ze zmienna, ustaw wartość i przejdź dalej.
  8. @P-- a jak śledzisz kod debuggerem to coś widać? Możesz zrobić screenshoty miejsc które zachowują sie nie tak jak trzeba?
  9. @Szymerik to obawiam się, że jednak nie wszystko było dobrze 😞
  10. @Xareth witam serdecznie na forum 🙂 Ciekawe polecenie, fajnie że tu trafiłeś. @kloku13 również witam Rafale na forum 🙂 Powodzenia z projektem, pochwal się postępem prac w dziale DIY 😉 @Domin552 cześć Dominik, dobrze że napisałeś coś o sobie. Życzę powodzenia w nauce 🙂
  11. @simons953 możesz jeszcze sprawdzić jakie napięcie spada po włączeniu i co konkretnie się grzeje. Napisz wtedy w sprawie reklamacji do Botlandu jeżeli masz pewność że uszkodzenie nie nastąpiło np przez zwarcie do czegoś metalowego co było na stole.
  12. @Stahious Cześć, przepraszam za opóźnienie z akceptacją. Jak się grzeje to jest zniszczone i nic z tego się nie uda. Ale pytanie jak do tego doszło. Jest szansa że Arduino leżało na czymś co powodowało zwarcie? Na pewno było to oryginalne Arduino? Polaryzacja jest dobra? To jest normalne, nie powinno powodować problemów.
  13. @DeMax Cześć 🙂 Super, życzę powodzenia!
  14. @Lucasyno wymagałoby to głębszej analizy albo symulacji. Może znaczenie ma, że teraz mała rezystacja występuje przy dodatnim napięciu. Może wypowie się ktoś z większym doświadczeniem.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.