Skocz do zawartości

r-tea

Użytkownicy
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O r-tea

  • Urodziny 15.04.1978

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Zdzieszowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika r-tea

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Witajcie. Czy spotkaliście się może z jakąś ofertą obudów do RPi, z wbudowanym w ścianki całym zestawem gniazd od RPi (no może oprócz GPIO, wyświetlacza i kamery), w ten sposób, że po zamontowaniu w śródku płytki RPi, w prosty sposób (bez lutowania) łączy się komputerek krótkimi kablami z odpowiednimi gniazdami w ściankach obudowy? Zmierzam do tego, że potrzebuję dużej, ale płaskiej obudowy (mniej więcej gabarytów klasycznej klawiatury pc), na której bocznych ściankach byłyby wyporowadzone gniazda RPi, i na którą mógłbym postawić np. takową klasyczną klawiaturę pc. Dodam, że wiem o Raspberry Pi 400, ale nie do końca o to mi chodzi, bo klawiaturę wolałbym osobno.
  2. Witajcie. Czy znacie jakiś model urządzenia typu "air mouse" w białej obudowie? Przekopałem najpopularniejsze miejsca zakupowe i nic, ale może coś mi umknęło?
  3. Tak. Podłączyłem szeregowo 6 akumulatorków 1,2v NiMH. Na zaciskach zasilania miałem 7,7V. I dalej było to samo tyle, że napięcie na pinach zasilania czujnika spadło do 2.7 (przy świecącum LED). Później wypróbowałem jeszcze normalny zasilacz stabilizowany 12V podłączony do czarnego, okrągłego gniazda zasilania na Arduino. Nie poprawiło to sytuacji. Układ działa normalnie jedynie przy zasilaniu z USB. - czyli 5V.
  4. Już sprawa jasna. Sprawdziłem napięcie na pinach zasilania czujnika. Jest tam 3,3V podczas gdy teoretycznie powinno być 5V, bo podłączam czujnik pod pin 5V w Arduino. Gdy zasilanie idzie tylko z USB, to na pinach zasilających czujnik mam te 5V. Wygląda na to, że gdzieś po drodze musiałem uszkodzić Arduino w ten sposób, że gdy dostaje zasilanie na pin Vin to nie przetwarza go na 5V.
  5. Zauważyłem, że program zaczyna działać prawidłowo gdy zasilanie Arduino idzie wyłącznie z USB komputera. Gdy podłączam pakiet LiPo 11V jako zasilanie (piny VIN i GND w części POWER), to LED świeci stale. Gdy podłączone jest i LiPo i USB jednocześnie, to też działa prawidłowo. przewód żółty: trigger - pin 13 przewód zielony: echo - pin 12 przewód pomarańczowy: anoda LED - pin 8
  6. Zamiast buzera dałem LED. Zmodyfikowałem funkcję zakres(int a) aby sprawdzała jedynie jedną wartość, a mianowicie czy jest poniżej danej wartości. wywołuję ją z a=25. W oknie monitora portu szeregowego otrzymuję wartości zawsze grubo powyżej 25, a mimo to LED częściej się zapala niż gaśnie. #define trigPin 13 #define echoPin 12 void setup() { Serial.begin (9600); pinMode(trigPin, OUTPUT); //Pin, do którego podłączymy trig jako wyjście pinMode(echoPin, INPUT); //a echo, jako wejście pinMode(8, OUTPUT); digitalWrite(8, LOW); } void loop() { Serial.println(zmierzOdleglosc()); zakres(25); delay(500); } int zmierzOdleglosc() { long czas, dystans; digitalWrite(trigPin, LOW); delayMicroseconds(2); digitalWrite(trigPin, HIGH); delayMicroseconds(10); digitalWrite(trigPin, LOW); czas = pulseIn(echoPin, HIGH); dystans = czas / 65; return dystans; } void zakres(int a) { int jakDaleko = zmierzOdleglosc(); if (jakDaleko < a) { digitalWrite(8, HIGH); //Włączamy LED } else { digitalWrite(8, LOW); //Wyłączamy LED, gdy obiekt poza zakresem } }
  7. Trekker, od jakiej mininalnej wartości na PWM silnik z czerwonym kółkiem ruszył?
  8. Tę treść z opisu doskonale widziałem, ale autor filmiku twierdzi, że za pomocą tego modułu sterować można jedynie kierunkiem obrotów. ????? To też widziałem. Chodzi mi o wyjaśnienie każdego z tych 4 pinów OSOBNO. Input - Sterowanie kierunkiem kanałów A i B
  9. Na rysunku te 4 piny, o które pytam są oznaczone jedynie jako INPUT i nie są opisane pojedyńczo. A nota katalogowa dotyczy samego tylko układu scalonego. [ Dodano: 03-07-2015, 20:55 ] Dziękuję. Obekrzałem filmik. Mam pytanie. Autor filmiku twierdzi, że sterownik umożliwia jedynie sterowanie kierunkiem obrotów silników, a w opisie sterownika na stronie sklepu pisze również o prędkości obrotowej. Kto tu ma rację?
  10. Zakupiłem taki oto moduł sterownika do silników DC: Moduł z L293D Nie potrafię znaleźć żadnego przykładu z tą konkretną płytką jak podłączyć jej 4 piny sterujące (sekcja opisana jako input) do Arduino.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.