Skocz do zawartości

gp

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O gp

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki, skoro z grubsza wszystko jedno, to mając te parametry na uwadze coś sobie znajdę
 2. Dzięki! Co do sterowania taśmą - jakie tranzystory będą do tego najodpowiedniejsze? Rozumiem, że należy wykorzystać unipolarne? Ale jakiś konkretny model do takiego zastosowania?
 3. Jak wygląda sprawa sterowania zwykłą taśmą LEDową RGB? Myślę, że w tej części przydałaby się taka informacja. Póki co nie mam dostępu do użytych w kursie diod programowalnych, ani zwykłych matowych, więc użyłem chrupek-wypełniaczy z paczki od botlandu: Dzięki za kolejną część kursu! E: Przy okazji pytanie. Praktycznie, ile maksymalnie bajtów na sekundę mogę przesłać przez port szeregowy do Arduino?
 4. Z animacji pracy serwomechanizmu wynika, że sygnał powinien być podawany co 20ms. Czyli 1-2ms stanu wysokiego i 19-18ms stanu niskiego. Czyli z wydłużeniem czasu trwania impulsu, czas stanu niskiego musi się zmniejszać. Dlatego nie rozumiem ostatniego zdania akapitu: Czy po prostu przyjmujemy, że w przybliżeniu to wszystko i tak będzie trwało ok. 20ms i na jedno wyjdzie (nie zagłębiając się w szczegóły)? Czy czegoś nie rozumiem?
 5. Dzięki wielkie za kurs. Wiele razy chciałem zacząć przygodę z elektroniką - fascynujący temat. Nigdy jednak nie trafiłem na tak przystępny przewodnik dla totalnie zielonych, z jedynie śmieszną, szkolną wiedzą z tej dziedziny. Tym razem było inaczej. Od znalezienia tego kursu do jego ukończenia minął niecały tydzień. I to tylko dlatego, że przez weekend musiałem czekać na przesyłkę. Jeszcze raz - dzięki! Biorę się za następną część.
×
×
 • Utwórz nowe...