Skocz do zawartości

flasher

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O flasher

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Elvis, Dzięki, tak jak napisałeś - jeden vcp ma cztery endpointy. Co w przypadku jak chciałbym zwiększyć liczbę endpointów IN/OUT dla jednego vcp? Jest to dobre rozwiązanie, czy może jednak tworzyć kolejne VCP z czterema endpointami? Cały problem polega na - jak napisałem - jak wykryć transmisję danych do endpointa OUT po stronie mikrokontrolera? Które rozwiązanie jest lepsze? Jeden vcp i wiele endpointów? Czy wiele vcp z czterema endpoitami? Dzięki!
 2. Teoretycznie chciałbym mieć jeden port szeregowy (jedna wtyczka usb) i trzema różnymi endpointami in/out. Może faktycznie popełniam błąd bo powinienem wykryć trzy różne porty vcp?
 3. Usb fs, klasa vcp, trzy endpointy in/out. Szukam rozwiazania jak po stronie mikrokontrolera wykryć na który z dostępnych endpointów robiona jest transmisja. - po co?
 4. Cześć, Mam pytanie - czy ktoś orientuje się jak wykryć na który endpoint jest robiona transmisja? Mam trzy endpointy i chciałbym wykryć na który z nich nadawane są dane...
 5. Pewnie w teorii. Jakiś dowód na potwierdzdenie tej tezy?
 6. ogólnie chodzi mi o stm32. Ja uzywam stm32f10x taktowanym na 72mhz. Zgodnie z dokumentacją maksymalnie można uzyskać do 18mhz na gpio... ciekaw jestem w jaki sposób
 7. W zależności od użytego procesora można uzyskać 50/100MHz na gpio. Udało się komuś tyle wycisnąć z stm32? Jakie są wasze maksymalne osiągi? Ja próbowałem i maksymalnie idzie do 12mhz...
 8. Elvis, Piszesz o bit banging? Jeśli nie to chętnie dowiem się co masz na myśli.
 9. Ciekawe wnioski wyniosłem z Waszej dyskusji. Obecnie posiadam stm32f10x lecz warto też wiedzieć jak to robią inne procesory. Dziękuję.
 10. dambo, dzięki za komentarz wnoszący coś do dyskusji. Wspomniałeś że od 6 do 16 bitów - nie miałeś na mysli od 8 do 16 bitów? W celach edukacyjnych na jednej płytce wysyłam z spi1 (master) na spi2(slave) i zastanawiam sie jak mogę wysłać na przykład wspomniane 9 bitów. W takim razie ustawiam SPI_DataSize_16b, a w slave obcinam do 9 bitów?
 11. Chciałbym zrozumieć jak wysłać równe 30 bitów W celach czysto edukacyjnych. Zaczynam drogę z STM i zastanawiam się czy można ustawić różną długośc ramki (np 30, 70, 91 itp.)
 12. Dzięki za odpowiedź. Chciałbym wysłać równe 30 bitów o różnych wartościach, a w przedstawionym przykładzie chodziło mi o wysłanie równe 30 bitów.W przedstawiony przeze mnie sposób wyśle 32 bity?
 13. Cześć, mam pytanie odnośnie SPI i wysyłki 30 bitów 1) czy mogę wysłać 4 * po 3 bajty + 1 * 6 bitów pod rząd? 2) czy do takiej wysyłki potrzebuję DMA? 3) czy wysyłka w sposó” przedstawiony poniżej będzie ok? SPI_I2S_SendData(SPI1, 0xFF); // pierwsze 8 bitów while (SPI_I2S_GetFlagStatus(SPI1, SPI_I2S_FLAG_TXE) == RESET); SPI_I2S_SendData(SPI1, 0xFF); // drugie 8 bitów while (SPI_I2S_GetFlagStatus(SPI1, SPI_I2S_FLAG_TXE) == RESET); SPI_I2S_SendData(SPI1, 0xFF); // trzecie 8 bitów while (SPI_I2S_GetFlagStatus(SPI1, SPI_I2S_FLAG_TXE) == RESET); SPI_I2S_SendData(SPI1, 0x3F); // ostatnie 6 bitów while (SPI_I2S_GetFlagStatus(SPI1, SPI_I2S_FLAG_TXE) == RESET); Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze.
×
×
 • Utwórz nowe...