Skocz do zawartości

kaworu

Użytkownicy
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

kaworu zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 8 lutego.

Treści użytkownika kaworu zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

37 Bardzo dobra

O kaworu

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No tak nie do końca, bo ten ładowarko-BMS jest w stanie naładować ogniwa do 100%, a samo wyłączenie zasilania przy osiągnięciu 4v2 zostawi je z SoC < 80%.
 2. No chyba, że po prostu nie włączy cache lub włączy tylko ICache.
 3. Nie zwieje, ta płyta ma obustronnie rozłożone elementy, więc są i tak przyklejone.
 4. kaworu

  Wartosc UBRR

  Cóż, jeśli nigdy nie zmienisz częstotliwości pracy CPU, to sobie możesz wklepać i stałą. W każdym innym wypadku lepiej mieć kod, który sam się dostosuje do nowych warunków pracy niż się zastanawiać nad rzeczami z rodzaju "w poprzednim projekcie działało, czemu w tym mam bzdury...". To nie ma dla kompilatora znaczenia, on i tak obliczy to jako stałą, więc kod wynikowy będzie taki sam, z tymi linijkami czy bez.
 5. kaworu

  Komunikacja przez USB

  No nie jest. Starsze potrzebują rezystorów na DM/DP, nowsze nie, nowsze mają też wbudowane pullupy, starsze nie. No i jest jeszcze wersja OTG mogąca pracowac jako host. O wersjach z wbudowanym Hi-Speed PHY juz nie mowiac.
 6. Jaki edytor na tym forum jest upośledzony... W CMSIS, gdzieś tam na dysku masz plik stm32l476.h, stm32l4xx.h czy cos takiego. Bo usiłujesz zapisać coś do stałej, co z definicji może się nie udać. *(volatile uint32_t*)(RTC_BASE+0x50UL) += 0x1UL; No tylko po co tak, skoro masz RTC->BKP0R?
 7. Cały RTC tak działa. Ale jest jeszcze zestaw rejestrów RTC->BKPxR (zdaje sie 32 rejestry), do których możesz zapisać rzeczy i nie ulegagja skasowaniu przy resecie CPU (tylko jak robisz reset domeny RTC recznie) i są podtrzymywane przez VBAT po zaniku zasilania.
 8. RTC Ci sie nie resetuje z powodu restartu programu (bo reset CPU nie resetuje domeny RTC), tylko dlatego, ze sam go gdzieś resetujesz podczas inicjalizacji.
 9. Nie ma takiej opcji, prąd potrzebny do samej pracy 7805 bez jakiegokolwiek obciążenia to 6mA. Prędzej coś jak HT7550-7, który Iq ma tylko 4uA, ale... Tylko po co tak kombinować jak sam rezystor Ci dla PC817 starczy? W porywach do dwa rezystory Ci dla 1v2 starczą? No ale wtedy bez izolacji. Aczkolwiek jak to faktycznie sygnał prądowy, to wtedy nawet rezystora do PC817 nie potrzebujesz.
 10. Prawda, ale - o ile to nie jest urządzenie od którego zależy czyjeś życie, można spokojnie przetestować czy będzie się zachowywało poprawnie na tej granicy.
 11. W takim razie tylko informacyjnie: pc817 prawdopodobnie wystarczy i 1mA do poprawnej pracy o ile tylko jego wyjście nie jest bardzo obciążone.
 12. Jeśli masz także odseparowane zasilane i masę, to tak to nawet bardzo dobry pomysł, żeby nie powiedzieć, że jedyne słuszne rozwiązanie. Jeśli nie, to zależy. Ale na ogół jest to wtedy niepotrzebna komplikacja i wystarczy dać (odpowiednio dużej wartości) dzielnik rezystorowy aby obniżyć napięcie i to w sumie tyle, tym bardziej jeśli chodzi o 24V DC. Chyba, że byś chciał 230V AC, to ten izolator ma pewien sens (szczególnie jak masz izolowane zasilanie), ale, że to jest AC to dodaje Ci to w gratisie to, że Twój sygnał nie będzie stały, tylko 50Hz, więc kolejna komplikacja.
 13. W sumie to też nie wymagają, jeśli obudowa spełnia pewne wymagania.
 14. O ile nie maja wspólnej masy, i/lub zasilania. Ja wiem do czego jest optoizolator, a pytam sie o powody, bo jesli nie ma żadnych konkretnych dla zastosowanie akurat jego, to dwa rezystory albo trzy i mosfet bedą tutaj prostsze.
 15. Czy jest tu jakiś inny powód dla użycia optoizolatora niż zmiana poziomów napięć?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.