Skocz do zawartości

dunedin

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O dunedin

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  z Polski
 • Zainteresowania
  elektronika i robotyka
 1. według mnie to jest raczej nie użyteczne rozwiązanie, ponieważ ja poruszając się po domu nie patrze pod nogi a czasem nie zwracam nawet uwagi gdzie idę bo znam rozkład mebli i wiem że na nic nie wpadnę a gdy ten robot może się poruszać po całym domu to nigdy nie wiadomo gdzie będzie i łatwo można na niego wpaść i go popsuć albo zrobić sobie krzywdę.
 2. więc jak dla mnie to sprawa skręcania została wyjaśniona
 3. https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4cf216c4c3bd58094.jpg patrząc na ten schemat światłoluba i chcąc sprawić aby na przykład silnik podłączony do wyjść 1Y i 2Y , krecił się w lewo lub prawo w zależności od strony padania światła wystarczy podłączyć do wejść 1A i 2A po jednym tranzystorze (w taki sam sposób jak zostały podączone do wejść 1A lub 4A). A co do drugiego silnika poruszającego robotem do przodu lub tyłu to mysle że już sam coś wymyslisz.
 4. moim zdaniem konstrukcja mechanizmu skrętnego (przynajmniej w tych tańszych modelach bo nie wiem jak jest w profesjonalnych zabawkach) nie pozwala na wykonanie 90 stopniowego skrętu kół, istnieją proste ograniczenia, które temu zapobiegają. Tak więc jeśli podłączysz napięcie do silnika odpowiadającego za skręt kół to obróci on je o pare stopni i nic poza tym. Więc nie potrzebne są według mnie żadne czujniki aby sprawdzać stam wychylenia kół.
 5. a za pomocą jakiego układu masz zamiar wykonać samo wyświetlanie tekstu bądź też obrazu na telewizorze? Zamierzasz wykorzystać zwykły telewizor kineskopowy czy coś nowszego?
 6. to tylko patrzeć jak uda im się stworzyć robota wykręcającego najróżniejsze triki na rolkach lub deskorolce.
 7. Jak dla mnie to nie liczy się wygląd tylko to co oni osiągneli w dziedzinie poruszania się tego robota. Najbardziej podoba mi sie ta umiejętność nauki na podstawie popełnionych wcześniej blędów.
 8. jak już wspomniało pare osób najlepiej zrobić kurs pisania algorytmu PID to LF'a.
 9. jeśli chodzi ci o napisanie programu który działając na telefonie sterowałby jakimś urządzeniem to zapraszam do zapoznania się z darmowym programem MIDletPascal. Wystarczy nauczyć się podstaw języka używanego w tej aplikacji (mi zajęło to około 1h). Język podobny jest do pascala. napisane programy kompilowane są na pliki jar.Możesz spokojnie napisać prosty program wysyłający dane prze bluetooch a w robocie użyć jakiegoś odbiornika i wszystko powinno śmigac. wszystkie dane odnoście komend i procedur używanych w tym programie znajdziesz w dołączonym do niego helpie.
 10. najlepsza strona jak dla mnie do nauczenia się obsługi ADC to: http://www.voytek.tkdami.net/programy/adc/Przetwornik_AC.html
 11. przypuszczam ze chodzi o ten programator, wiec instrukcje obsługi dolączam w załączniku. Postępuj zgodnie z nią i wszystko powinno działać stk500 instrukcja.pdf
 12. ja bym ci jeszcze proponował prototypową płytke stykową do składania na niej ukladów. Jest niezastąpiona!
 13. To mi jeszcze do niego daleko z moimi 43 sek. Ale praktyka czyni mistrza, kiedyś go pokonam
 14. coś mi się wydaje że ten robot nie za szybko zastąpi ludzi w ich zajęciach,bo jeśli jest tak zaawansowany to na pewno sporo kosztuje więc nie każdy zakład będzie stac aby kupić na tyle dużo tych robotów żeby zastąpiły ludzi.
 15. gościu poczytaj troche zanim zaczniesz robić cokolwiek
×
×
 • Utwórz nowe...