Skocz do zawartości

SweetDreams

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutralna

O SweetDreams

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W zasadzie w reference manual jest info o tym, że MMU jest opcjonalne i wtedy mógłby to być MPU, ale na co kumu taki sprzęt
 2. Skąd info, że to mikroprocesor jak nawet na screenie jest oznaczenie mikrokontrolera?
 3. Mogę wiedzieć w jaki sposób tworzycie grafiki do nowej wersji kursu?
 4. Faktycznie - ciekawa patrząc przede wszystkim na ilość pamięci 8 GB pamięci SRAM, z czego 5,9 MB wykorzystano jako pamięć dla SI,
 5. Moja propozycja - pokazać ile można zrealizować na bardzo tanim MCU. STM32F030F4P6 - najtańszy STM32, do którego płytki ewaluacyjne na pewnej znanej chińskiej platformie sprzedażowej za około 5 zł (klon programatora ST-Link V2 to jakieś 7 zł) do tego HAL + (znienawidzone) TrueSTUDIO, niestety Keil o ile dla CortexM-0 jest "bezpłatny" (przynajmniej na razie) to jeśli ktoś będzie miał potrzebę przenieść się na rodzinę z innym rdzeniem to nie skompiluje nic powyżej 32 KB i czeka go nauka/zmiana przyzwyczajeń w innym środowisku.
 6. Z reguły nie ma dnia bez tego programu - nawet teraz korzystam. Mała uwaga - nowsze wersje (od 2014 roku miały sporą liczbę drobnych błędów - np. brak możliwości automatycznego przewijania okienka pomimo, że taka opcja jest zaznaczona). Wrzucam screen z wersji, którą uważam za najbardziej dopracowaną. W razie czego mam archiwum wersji. Sam poszedłem kiedyś inną drogą - napisanie podobnego oprogramowania, ale m.in. z kolorowaniem słów kluczowych, bardziej zaawansowanymi makrami czy obsługą dwóch połączeń jednocześnie w dzielonym na pół okienku.
 7. Już nierozwijany, ale IMO najbardziej użyteczny program tego typu - Bray's Terminal
 8. Dziękuję bardzo za newsa Kilkanaście książek kupionych
 9. Propozycja ode mnie dotycząca kolejnych kursów - użycie mniejszego/tańszego mikrokontrolera z rdzeniem Cortex-M0 np. STM32F030, któremu bliżej do tego co oferuje np. Arduino (Atmega 8). Nie każdy potrzebuje "mocy" F4. Poza tym można by rozważyć kurs Keil uVision.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.