Skocz do zawartości

Danielos01

Użytkownicy
 • Zawartość

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Danielos01

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dobra dzięki wielkie. Masz jakieś sprawdzone książki albo strony internetowy odnośnie Python, albo bezpośrednio Python w Raspbbery? Coś godnego polecenia dla osób początkujących.
 2. Witam, bawię się już od jakiegoś czasu Raspbbery Pi 3B+. Głównie wykonywałem projekty oparte na gotowych platformach takich jak: Domoticz, Kodi. Chciałbym teraz wykonać całkowicie od zera alarm domowy (czujniki ruchu, kontaktrony, kamery it.) jednak chciałbym napisać sam całość sterowanie nie wykorzystując gotowych rozwiązań. Czy jest jest możliwość pisania programów tak samo jak na Arduino z wykorzystaniem języka C/C++. Odczyt stanów GPIO, sterowanie wyjściami itp. ale dodatkowo sprzęgnięcie tego na jakiś serwer z dodatkowym podglądem z kamer? Jak bardzo jest to skomplikowane i czy polecacie
 3. Dzięki wielkie @ethanak i @atMegaTona za pomoc. Wstawiłem przerwę po autodetekcji jak pisałeś @ethanak. Czy mógłbyś jeszcze poswięcić mi jedną odpowiedź na wytłumaczenie dwóch rzeczy: 1) pisałeś że można w dht.setup wywołać typ czujnika - jak to zrobić, w sensie co wpisać dla czujnika DHT11, DHT22 w dht.setup(2,???); 2) skąd wiesz że trzeba odczekać minimum 1 sekundę po autodetekcji Jeżeli nie będzie to problem to byłbym wdzięczny za pomoc.
 4. Nie bardzo rozumiem o co Ci tutaj chodzi. Wstawiłem do kodu dht_zew.getStatusString(), i po włączeniu zasilania przez około 10 sekund status jest TIMEOUT, po czym status zmienia się w OK . Zrobiłem to dla DHT22 (zdjecia) oraz dla DHT11 i tutaj przy statusie OK wyświetla prawidłowe wartości.
 5. Dzięki za zainteresowanie tematem. Daje sobie uciąć rękę że czujnik DHT22 jest sprawny - posiadam dwa takie czujniki, oba sprawne. Odczyt dokonuje co 10 sekund a docelowo będzie jeszcze większy odstęp czasu. Czujniki podłączone do Arduino i wgrany z biblioteki program do testu - czujniki działaj. Wypinamy z Arduino i wpinam w płytkę i nie dzialaj. Nie ma możliwości że są uszkodzone, przejścia na płytce są, zmierzyłem rezystancję między pinem uC a data czujnika i wynosi 0.8 oma. Kod uważam za dobry, bo: 1) jak podłącze DHT11 to działa bez zarzutu - używam biblioteki której a
 6. Witam, poprawiam swój termometr i napotkałem problem przy wymianie zewnętrznego czujnika DHt11 na nowy DHT22. Po podłączeniu czujnika DHT11 wszystko poprawnie pokazuje, natomiast podłączenie czujnika DHT22 pokazuje stałą wartość(przeważnie wilgotność 2-3%, a temperaturę 0 - przy rzeczywistych wartościach 70%, 230C). Czujniki na pewno jest sprawny i program też jest prawidłowy - sprawdzałem i jestem w 100% przekonany. Wygląda na to że na brak pomiarów ma wpływ połączenie czujnika. Czy ktoś mógłby mi doradzić co mógłbym poprawić w połączeniach płytki czy raczej nadaje się do zrobienia na nowo? D
 7. Witam, mam podłączoną do ESP8266 diodę led (ma na ten moment zastępować przekaźnik) anodą do pinu GPIO 0(przez rezystor), a katodą do GND. W domoticzu ustawiłem przełącznik i wszystko działa poprawnie gdy nacisnę na ikonę(żaróweczka się zapala) i rzeczywista dioda led też się zapala. Problem polega na tym że jeżeli zostawię wyłączoną diodę to po około 3h dioda samoczynnie się zapala (tak jak by ktoś wszedł do D0moticza i nacisną na ikonę i zapalił diodę). W zakładce Konfiguracja - Logi w tym czasie wyświetla się komunikat: 2019-07-10 19:02:05.873 Status: User: Admin initiated a switch command
 8. Witam, wiem że już na tym forum szukałem pomocy odnośnie ESP8266 ale nie mogąc rozwiązać tamtych problemów zakupiłem dzisiaj właśnie ESP jak w tytule (zdjęcia poniżej). Bezproblemowo po podłączeniu do laptopa i wgraniu sterownika CH340G zainstalowałem ESPEasy (zgodnie z ta stroną: http://flytomcio.pl/esp8266/esp8266-instalacja-espeasy/). Po restarcie ESP uruchamia się w trybie acess pointa. Po połączeniu się gdy wpisuję adres http://192.168.4.1 strona się nie może wczytać i wyświetla się komunikat przekroczenia czasu połączenia(zdjęcie poniżej). Za którymś razem udało się otworzyć stronę ustaw
 9. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  Dzięki bardzo wszystkim za zaangażowanie działa - ESP udostępnia wi-fi. Zmieniłem zasilanie i od początku zrobiłem wszystko wg http://flytomcio.pl/esp8266/esp8266-instalacja-espeasy/. Mam teraz jeszcze tylko jeden problem jeżeli jeszcze macie siłę i chęci to proszę o pomoc. Chcę teraz przesyłać temperaturę z DS18B20 do Domoticza. Robię zgodnie z tą stroną:http://flytomcio.pl/raspberry-pi/domoticz/termometr-ds18b20-i-espeasy/.. Problem polega na tym że nie "dociera temperatura" do Domoticza (pokazuje cały czas 0 st.C). Podejrzewam że skopałem coś ustawienia. Poniżej screeny z ESP.
 10. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  @ethanak mówisz o tym http://flytomcio.pl/esp8266/esp8266-instalacja-espeasy/ ? Próbowałem już wgrywać ESPeasy przy użyciu właśnie ESPEasy flesher (post wyżej). Spróbuję jeszcze raz po kolei jak tam pisze zrobić i dam znać.
 11. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  Czyli najlepiej wykasować flesha i na nowo wgrać ESPeasy ( jednym z programów). Oczywiście przy zachowaniu całej procedury z zasilaniem i GPIO 0. Potem podłączyć pod Arduino i zobaczyć co wyjdzie. A można teraz całkowicie usunąć firmware i na nowo zainstalować?
 12. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  Robiłem też dla 4Mbit, a co do trybu to szczerze nie mam pojęcia. A jeżeli nawet źle kasuje prze ten program flasha, to wyżej używałem innech programów przy których też na początku jest kasowanie( np. ESP flash downloader - post wyżej). A jeżeli zastosuje monutor Arduino to będę w stanie jakoś zobaczyć jak się zachowuje ESP, czy się samo restaruje itp?
 13. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  Podciągnąłem pin GPIO 2 na stałe przez rezystor 10kOhm do +3,3V tak samo jak piny: RESET i EN. Podpinam pin GPIO 0 do GND i podłączam zasilanie. Używając programu ESP FLASH DOWNLOAD TOOL V 2.3 (zdjęcie poniżej) kasuje flash. Po skasowaniu odłączam zasilanie i po chwili wgrywam firmware przy pomocy XTCOM_UTILITY (ESP8266 v0.9.5.0 AT Firmware). Po wgraniu odłączam zasilanie. Następnie wgrywam ESPeasy. Po wgraniu odłączam zasilanie, a następnie pin GPIO 0 podłączam przez rezystor 10kOhm do +3,3 V. Zasilam układ i dalej ESP nie udostępnia wi-fi. Możliwe że wgrywam jakiś zły firmware albo espe
 14. Danielos01

  ESP8266 - 01s.

  Jeżeli wgrywam ESPeasy z pinem GPIO 0 podłączonym do GND (tak jak przy firmware) to wszystko teoretycznie wgrywa się prawidłowo. Natomiast jeżeli GPIO 0 jest w powietrzu lub przez rezystor do Vcc lub bezpośrednio do Vcc to w ogóle nie chce instalować ESPeasy.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.