Skocz do zawartości

elektryczny22

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O elektryczny22

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Kobiety
 • Zawód
  Rolnik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Jak taki zapis writeln('Zachód : ',int(Zach):0:0,':',(60*(zach-int(Zach))):0:3); z Pascala przełożyć na jezyk C printf. Zach = 17.113235394943967 i powinien być godziną i minutą.
 2. No tak nawet jest rysunek przy funkcji. Dzięki. Mam jeszcze jedno zapewne trywialne pytanie. Chciałem łączyć sobie warstwy za pomocą zwykłych pól lutowniczych (nie przelotek z programu) . Pola takiego nie ma ale można je utworzyć z pomocą kreatora. Tak zrobiłem. Ustawiłem 1x1 wybrałem rozmiar. Niestety nie mogę przykleić ścieżki to tego otworu (na top i bottom). Co mogę robić źle ?
 3. elektryczny22

  PCB - CNC - Laser

  Chodzi o prototypy jak pisałem. Wychodzi na to że można je pomalować spraywm i to wypalać. Widziałem też że można jechać po płytce światłoczułej. Laser zamówiony 30W. Zobaczymy jak się sprawdzi (widziałem że krawędzie mogą być poszarpane). Jak nie to będzie do grawerowania.Będę robił metodą fotochemiczną. Wydaje się że ma najlepsze efekty przy drobnym rastrze z metod domowych oczywiście.
 4. Witam, Jak ustawić lub przenieść foot print wraz z elementem na warstwę bottom ?
 5. Witam, Potrzebuje zrobić sobie płytki prototypowe a nie chce mi się bawić w wytrawianie. Pomyślałem że użyje mojej CNC. Niestety nie nadaje się za bardzo bo potrzebuje zrobić pinpady pod STM32 (0,5 mm pomiędzy osiami nóżek). Pomyślałem że podłącze do niej laser. I tu pojawia się problem. Na Ali jest ich cała masa. Który wybrać i czym się kierować. Pytanie czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może coś podpowiedzieć. Czy jestem w stanie uzyskać tak wąską kreskę ? Na YT znalazłem film na którym jest to możliwe. Pytanie czy na mojej "zabawkowej CNC" i laserze z ALi za około 500 zł dam ra
 6. Witam, Buduje małe urządzenie z GPS NEO-6M. Niestety mam problem z zakłóceniami GPS przez uC STM32F411RE. W obudowie uC i GPS muszą być blisko siebie. Im dalej od procka tym startuje szybciej i widzi więcej satelit. Próbowałem zmniejszać prędkość CPU ale to niewiele pomaga no i potrzebuje dużej mocy do obliczeń. Spotkał się ktoś z tym problemem. Jak mogę go rozwiązać.
 7. Chcę wiedzieć jakie jest napięcie zasilania procesora bez używania ADC. Czy można to sprawdzić programowo w procesorze. Rozumiesz ?
 8. Chodziło mi o to aby nie używać ADC tylko sprawdzić w samym procesorze napięcie zasilania.
 9. Witam, Jak sprawdzić programowo napięcie procesora i vbat ?
 10. Witam, Jak w trybie debugowania przejść szybciej taki lub inny kod char output_buffer[100]; for (uint8_t i = 0; i < 100; i++) output_buffer = '\0'; tak aby nie musieć 100 razy naciskać strzałki step over ?
 11. Witam, Odczytuje dane w GPS przez UART na STM32. Następne planuje zapisać je na karcie SD (pozycja, prędkość,wysokość i może inne ). W jakim formacie najlepiej zapisać tak aby później można było wyświetlić trasę w aplikacjach lub WWW ? GPX ? Jeżeli tak to czy znacie jakąś bibliotekę pod STM32 ?
 12. Współrzędne geograficzne – format zapisu Nie mogło by być tak pięknie aby wszyscy posługiwali się takim samym sposobem zapisu współrzędnych. Istnieje szereg formatów zapisu z których najpopularniejsze dla turysty motocyklowego to: DMS czyli stopnie, sekundy, minuty – 52° 13′ 54” lub 52d 13m 54s DM czyli stopnie, minuty – 52° 13,915′ lub 52d 13,915m DD czyli stopnie dziesiętne – 52.2319° lub 52.2319d DMF czyli stopnie setne – 52.231924° lub 52.231924d Współrzędne geograficzne – metody konwersji formatu Czasem dysponujemy współrzędnymi punktu w innym for
 13. Witam, Moduł GPS pokazuje mi pozycję oddalona od mojej lokalizacji o około 30 kilometrów. Odczyty są różne, zmieniają się ostatnie cyfry i ilość satelitów. Skąd może wynikać tak duży błąd ?
 14. Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź. Na UART3 działa bez problemu. Na UART 2 wysyłam dane z printf za pomocą funkcji int __io_putchar(int ch) { HAL_UART_Transmit(&huart2, (uint8_t*)&ch, 1, 1000); return ch; } i wszystko działa. Wychodzi na to ze mam uszkodzony UART1.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.