Skocz do zawartości

elektryczny22

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez elektryczny22

 1. Witam, Jak taki zapis writeln('Zachód : ',int(Zach):0:0,':',(60*(zach-int(Zach))):0:3); z Pascala przełożyć na jezyk C printf. Zach = 17.113235394943967 i powinien być godziną i minutą.
 2. No tak nawet jest rysunek przy funkcji. Dzięki. Mam jeszcze jedno zapewne trywialne pytanie. Chciałem łączyć sobie warstwy za pomocą zwykłych pól lutowniczych (nie przelotek z programu) . Pola takiego nie ma ale można je utworzyć z pomocą kreatora. Tak zrobiłem. Ustawiłem 1x1 wybrałem rozmiar. Niestety nie mogę przykleić ścieżki to tego otworu (na top i bottom). Co mogę robić źle ?
 3. elektryczny22

  PCB - CNC - Laser

  Chodzi o prototypy jak pisałem. Wychodzi na to że można je pomalować spraywm i to wypalać. Widziałem też że można jechać po płytce światłoczułej. Laser zamówiony 30W. Zobaczymy jak się sprawdzi (widziałem że krawędzie mogą być poszarpane). Jak nie to będzie do grawerowania.Będę robił metodą fotochemiczną. Wydaje się że ma najlepsze efekty przy drobnym rastrze z metod domowych oczywiście.
 4. Witam, Jak ustawić lub przenieść foot print wraz z elementem na warstwę bottom ?
 5. Witam, Potrzebuje zrobić sobie płytki prototypowe a nie chce mi się bawić w wytrawianie. Pomyślałem że użyje mojej CNC. Niestety nie nadaje się za bardzo bo potrzebuje zrobić pinpady pod STM32 (0,5 mm pomiędzy osiami nóżek). Pomyślałem że podłącze do niej laser. I tu pojawia się problem. Na Ali jest ich cała masa. Który wybrać i czym się kierować. Pytanie czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może coś podpowiedzieć. Czy jestem w stanie uzyskać tak wąską kreskę ? Na YT znalazłem film na którym jest to możliwe. Pytanie czy na mojej "zabawkowej CNC" i laserze z ALi za około 500 zł dam ra
 6. Witam, Buduje małe urządzenie z GPS NEO-6M. Niestety mam problem z zakłóceniami GPS przez uC STM32F411RE. W obudowie uC i GPS muszą być blisko siebie. Im dalej od procka tym startuje szybciej i widzi więcej satelit. Próbowałem zmniejszać prędkość CPU ale to niewiele pomaga no i potrzebuje dużej mocy do obliczeń. Spotkał się ktoś z tym problemem. Jak mogę go rozwiązać.
 7. Chcę wiedzieć jakie jest napięcie zasilania procesora bez używania ADC. Czy można to sprawdzić programowo w procesorze. Rozumiesz ?
 8. Chodziło mi o to aby nie używać ADC tylko sprawdzić w samym procesorze napięcie zasilania.
 9. Witam, Jak sprawdzić programowo napięcie procesora i vbat ?
 10. Witam, Jak w trybie debugowania przejść szybciej taki lub inny kod char output_buffer[100]; for (uint8_t i = 0; i < 100; i++) output_buffer = '\0'; tak aby nie musieć 100 razy naciskać strzałki step over ?
 11. Witam, Odczytuje dane w GPS przez UART na STM32. Następne planuje zapisać je na karcie SD (pozycja, prędkość,wysokość i może inne ). W jakim formacie najlepiej zapisać tak aby później można było wyświetlić trasę w aplikacjach lub WWW ? GPX ? Jeżeli tak to czy znacie jakąś bibliotekę pod STM32 ?
 12. Współrzędne geograficzne – format zapisu Nie mogło by być tak pięknie aby wszyscy posługiwali się takim samym sposobem zapisu współrzędnych. Istnieje szereg formatów zapisu z których najpopularniejsze dla turysty motocyklowego to: DMS czyli stopnie, sekundy, minuty – 52° 13′ 54” lub 52d 13m 54s DM czyli stopnie, minuty – 52° 13,915′ lub 52d 13,915m DD czyli stopnie dziesiętne – 52.2319° lub 52.2319d DMF czyli stopnie setne – 52.231924° lub 52.231924d Współrzędne geograficzne – metody konwersji formatu Czasem dysponujemy współrzędnymi punktu w innym for
 13. Witam, Moduł GPS pokazuje mi pozycję oddalona od mojej lokalizacji o około 30 kilometrów. Odczyty są różne, zmieniają się ostatnie cyfry i ilość satelitów. Skąd może wynikać tak duży błąd ?
 14. Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź. Na UART3 działa bez problemu. Na UART 2 wysyłam dane z printf za pomocą funkcji int __io_putchar(int ch) { HAL_UART_Transmit(&huart2, (uint8_t*)&ch, 1, 1000); return ch; } i wszystko działa. Wychodzi na to ze mam uszkodzony UART1.
 15. Witam, Mam taki problem z NUCLEO 303RE oraz GPS NEO-6M. Chodzi o to że jak mam podłączony układ GPS do USART 2 wyprowadzenie PA2 (TX) i PA3 (RX) to nic mi nie działa. Natomiast w PC pojawia mi się wirtualny COM3. Skorzystałem z przykładu https://forbot.pl/blog/kurs-stm32-f4-7-komunikacja-przez-uart-id13472 Po wpisaniu 10 znaków w terminalu dostoję odpowiedz oraz zmienia się stan diody. Niestety nie dzieje się tak jak podłączę GPS. GPS wysyła co 1s cały czas dużo danych więc dioda powinna zmieniać stan. Prędkości 9600. Czegoś chyba tu nie rozumiem. Proszę o pomoc i wyjaśnienie.
 16. elektryczny22

  Id node mcu

  No tak. W sumie nie muszę mieć wartości od 1 do X. Później sobie to id przypiszę na serwerze do konkretnej liczby. Dziękuję Wam za pomoc.
 17. Witam, Potrzebuję podpowiedzi jak najlepiej ustawić ID urządzenia. Chodzi mi o sprzętowe rozwiązanie i programowe odczytanie. Wymyśliłem że przez ADC z opornikami ale tym sposobem mogę uzyskać około 16 wartości. Jest problem z większą ilością ID Jak można to zrobić nie trącąc cennych pinów urządzenia ?
 18. Znalazłem http://www.openstm32.org/forumthread539 Właśnie sprawdzam czy zadziała tą biblioteką.
 19. Dzieki za wyjaśnienia. Wolał bym zdecydowania użyć biblioteki. Pytanie jak programuje w System Workbench for STM32 (C Project) czy da się użyć tej RFM69-STM32 biblioteki napisanej w C++ ? Proszę napisz mi jak mogę dostosować to środowisko do tej właśnie biblioteki. [ Dodano: 16-04-2017, 08:53 ] Ta jest nowsza i chyba bardziej obszerna https://github.com/LowPowerLab/RFM69 ale też w C++
 20. Witam, Mam pytanie jak po SPI sterować układem RFM69HW używając biblioteki HAL. Czy ktoś może mnie naprowadzić od czego powinienem zacząć. Jak zapisywać wartości do rejestrów oraz jak wysyłać dane do transmisji.
 21. Witam, Właśnie niedawno zacząłem bawić STM32 Mam STM32F4-Disco i drugi mniejszy moduł stm32f103c8t6. Korzystam z HAL i StdLib w System Workbench for STM32 ogólnie wiekszość mi działa, korzystałem z kursów forbota. Czytałem ze te biblioteki maja pewne wady (narzut kodu + opóźnienia) za to są łatwiejsze w obsłudze (jak wiadomo coś za coś). Chciałem spróbować operacji na samych rejestrach. Moje pytanie jak powinienem skonfigurować sobie Workbench tak aby nie korzystać z tych bibliotek i jak pisać kod ( skąd czerpać informacje na temat składni w C).
 22. Witam, Przy kompilacji mam taki komunikat. Windows 10 x64. Na 2 PC mam to samo? Ktoś wie jak to usunąć ?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.