Skocz do zawartości

yowojtas

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O yowojtas

 • Ranga
  1/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Arduino to adruino. Sam nigdy nie chciałem na tym programować, bo uważam ze to przedszkolaków i nie rozwija rynku:P bez obrazy. Dlatego popieram @Way i innych z podobnym zdaniem, że dobry będzie pojedynczy przykład połączenia z Arduino. Wydaje mi się, że dla użytkowników nowych najważniejsze będą konfiguracje i przykłady użycia. Potem każdy i tak skleci sobie coś własnego na tej podstawie, ale mówię tutaj tylko na własnych doświadczeniach, tak jak ja uczyłem się od podstaw na kursie STM32f4 discovery.
 2. Witam! Czy ktoś również ma problem z programem DfuSe Demo? Program nie chce wykryć mikrokontrolera, ani po resecie, ani po ustawieniu zworek we wszsytkich mozliwych pozycjach. Nie działa z płytką discovery ani z gołym procesorem podłączonym bezpośrednio pod USB. Czy komuś się to przytrafiło?
 3. Witam! To moja pierwsza przygoda z USB. Próbowałem uruchomić zgodnie z kursem to USB. Niestety komputer nawet nie widział urządzenia. Podłączyłem więc 1k5 opornik do portu GPIO i na chwilę wyłączam, a po inicjacji włączam stan wysoki i komputer rozpoznaje podłączenie do komputera ale wyskakuje taki błąd: A request for the USB device descriptor failed. Ktoś wie czy to może być spowodowane? Uruchomiłem ten sam kod również na płytce z STM32f103 i również ten sam błąd. Czy może ten identyfikator należy gdzieś ustawić? EDIT: Po wgraniu kodu jeszcze raz i kliknięciu przycisku Reset wykrywa płytkę discovery, ale pojawia się znowu błąd: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10). Czy nikt nie zetknął się z takim problemem? ---- ROZWIĄZANIE: Rozwiązałem problem. Problem tkwił w rozmiarze paczki. Pomógł mi ten link: forumST W nowszej wersji kodu w podanych miejscach z tego forum nie ma takich wartość, są podobne. U siebie zmieniłem następujące parametry z wartości 512 każdy na 64: w pliku usbd_cdc.h #define CDC_DATA_HS_MAX_PACKET_SIZE 64 /* Endpoint IN & OUT Packet size */ oraz w pliku usbd_def.h #define USB_HS_MAX_PACKET_SIZE 64 Pomogło. Teraz system wykrywa poprawnie STM i łączy się bez problemu z RealTerm. Mam nadzieje, że wątek komuś pomoże. Płytka z STM32F103 też działa na tym kodzie, ustawieniach i z użyciem rezostora 1k5. Serdeczne dzięki dla Autora! Jeśli chcecie uruchomić USB na STM32f7 disco Board to wstawiłem też instrukcję jak je uruchomić tutaj: https://community.st.com/thread/14400
 4. Ja najchętniej usłyszałbym coś o kolorowych wyświetlaczach i wyświetlaniu grafik. Pewnie wielu użytkowników ma z tym problem, w tym ja sam a ciekawie byłoby wykorzystać większą moc F4 i F7 do stworzenia ciekawego GUI.
×
×
 • Utwórz nowe...