Skocz do zawartości

kamilj

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kamilj

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Równie ciekawe co roboty były stoiska sponsorów, którzy rozdawali nie tylko długopisy.
 2. Jeden układ jest z botlandu, używałem go wcześniej, a pozostałe są z allegro. Te z allegro są nowe i może się mylę, ale nie mają ustawionych fusebitów ponieważ próba wykonania polecenia avrdude -C "C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr\etc\avrdude.conf" -p m328p -c usbasp -V -u -U lfuse:w:0xFF:m -U hfuse:w:0xD9:m -U efuse:w:0xFF:m -F kończy się błędem avrdude: error: program enable: target doesn't answer. 1 avrdude: initialization failed, rc=-1 avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions avrdude: Device signature = 0x640000 avrdude: Expected signature for ATmega328P is 1E 95 0F Jeżeli chodzi o schemat połączenia usbasp to GND podłączyłem do 10, ale wg pomiarów na pozostałych wyprowadzeniach też jest.
 3. Przy próbie wgrania programu na Atmega328P-PU ATMEL otrzymuję błąd (kiedyś wszystko działało prawidłowo). avrdude: Device signature = 0x000000 avrdude: Yikes! Invalid device signature. Double check connections and try again, or use -F to override this check. Przy różnych poleceniach w konsoli avrdude sygnatura zmieniała się na 0x520000, 0x540000 Walczę z tym już kilka dni więc opiszę co sprawdziłem do tej pory. 1. kilka układów atmega328, takie na które wgrywałem już wcześniej jak i nowe bez bootloadera 2. całość łączę na płytce stykowej, wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie więc sprawdziłem trzy różne płytki 3. zmieniałem kable 4. używałem programatora usbasp i arduino 5. wgrywałem przez arduino IDE i bezpośrednio z konsoli przez avrdude. Dodatkowo sprawdziłem MkAvrCalculator, wersja darmowa nie obsługuje atmega328, ale opcja "Sprawdź podłączony AVR" zwraca Błąd avrdude. 6. podłączałem do różnych portów usb 7. próbowałem z oscylatorem zewnętrznym i bez, z kondensatorami i bez, z rezystorem na reset i bez Podłączam wg. schematów https://www.arduino.cc/en/uploads/Tutorial/SimpleBreadboardAVR.png http://arduino.ru/sites/default/files/u11826/usbasp_to_atmega328p-pu.jpg Sprawdziłem wszystko co mi przyszło do głowy, podmieniałem każdy element kilka razy i jedyne co zostało, a trudno mi to inaczej sprowadzić to komputer, windows i avrdude. Czy avrdude mógł jakoś przestać działać? Czy możecie polecić jakąś dobrą wersję? Pamiętam, że kilka miesięcy temu musiałem podmienić plik avrdude.conf w arduino ponieważ inaczej nie działał z programatorem.
 4. Czy możecie polecić jakiś wygodny sposób na wprowadzanie wielu ustawień do programu? Obecnie korzystam z wyświetlacza lcd 16x2 i kilku przycisków, które mają funkcje: zwiększ, zmniejsz, poprzedni, następny. Ustawienia są typu "Wprowadź wartość x", "Wprowadź wartość z". Rozważam użycie takiego wyświetlacza http://elty.pl/pl/p/Nextion-3.2-TFT-480x240-resistive-touch-NX4024T032/1645 lub zrobić komunikację przez bluetooh i apki https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.blynk&hl=pl
×
×
 • Utwórz nowe...