Skocz do zawartości

ncnk

Users
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ncnk

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Wszystko..
 1. ncnk

  Nieposłuszny LCD [STM]

  Nie mam żadnych bibliotek.. To jest cały program. Te wszystkie funkcje służą do ustawiania poszczególnych pinów w stan wysoki (GPIO_WriteHigh), niski (GPIO_WriteLow, bądź ustawiania załogo portu (GPIO_Write). Jeśli nie znaleźliście błędu w tym kodzie, będę szukał gdzie indziej.
 2. ncnk

  Nieposłuszny LCD [STM]

  Tak, kontrast jest odpowiedni. Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy kolejność wszystkich operacji jest właściwa.
 3. Witam, mam problem z oprogramowaniem LCD 2x16. Połączenia są na pewno dobre, ponieważ w pewnym momencie udało mi się coś na nim wyświetlić. Wszystko zbudowane i (niby) zaprogramowane zgodnie z artykułem z Edw. Kontrast ustawiony dobrze. Tak to wyglądało: A to jest kod programu: #include "stm8s.h" #include "stm8s_gpio.h" WyslijDane(u8 rs, u8 szyna) { u8 a; GPIO_DeInit(GPIOE); GPIO_DeInit(GPIOB); GPIO_Init(GPIOE, GPIO_PIN_ALL, GPIO_MODE_OUT_PP_LOW_FAST); GPIO_Init(GPIOB, GPIO_PIN_ALL, GPIO_MODE_OUT_PP_LOW_FAST); GPIO_WriteLow(GPIOE, GPIO_PIN_2); // E niski if(rs == 1) { GPI
 4. Hmm... Widziałem ten temat. Ale nie wiem dlaczego sobie ubzdurałem, że gość ma tylko jedną sztukę... Dzięki
 5. Witam panie i panowie, czy ktoś wie, gdzie mogę dostać dalmierz cyfrowy Sharp GP2Y0D340? Potrzebuję ze 4 sztuki... Będę wdzięczni za każda podpowiedź. Pozdrawiam.
 6. Witam, chciałem zabrać się za rysowanie schematu, ale w moim Eagle w wersji 5.7.0 nie ma bibliotek do układu L298. Szukam już pół godziny po sieci, ale bezskutecznie. Jeśli ktoś ma te biblioteki, albo wie gdzie mogę je znależć - proszę o pomoc .
 7. ncnk

  Koła skrętne

  Tak jak już pisałem - koło napędowe będzie tylko jedno - tylne. Pojazd będzie 3 - kołowy. (ale nie to było tematem) Później pobawię się z dyferencjałem, ale narazie nie mam nawet czasu na zrobienie tego co dotychczas zaplanowałem - semestr na studiach się zaczął, a wiadomo - jak się semestr zaczyna. człowiek przestaje się rozwijać
 8. ncnk

  Koła skrętne

  jamtex Jak już pisałem narazie robię jedno tylne - centralne. Tak narazie będzie prościej A silnik będzie jeden
 9. http://www.kursc.forbot.pl/ W części pierwszej kursu masz wszystko elegancko wyjaśnione.
 10. ncnk

  Koła skrętne

  Nieźle.. Mogłbyś mi jeszcze wyjaśnić co w praktyce znaczy ten zapis?
 11. ncnk

  Koła skrętne

  Dzięki za wszystkie sugestie. Chyba jednak wykorzystam silniczek + 3 proste czujniki na IR LEDach i fototranzystorach.. Jasne że serwo byłoby lepszym rozwiązaniem, ale trochę to drogie.. Nie widziałem tańszych niż 50 PLN..
 12. ncnk

  Koła skrętne

  Nie do końca wiem jak działa serwo, bo nigdy tego nie programowałem, ani nawet w łapie nie miałem.. Dzięki za informacje, przyjrzę się tematowi. Mógłbys polecić jakieś konkretne serwo w deseń tego o którym piszesz? (najlepiej niedrogie) EDIT: dziadek46
 13. ncnk

  Koła skrętne

  no ja narazie robię jedno tylne - centralne. Tak narazie będzie prościej EDIT: Moim zdaniem lepiej by było zastować jakiś elektromagnes, który ciągnie zwrotnice + jakiś mechanizm prostujący.. EDIT2: Pisałem już, że chcę zbudować pojazd, który będzie się poruszał jak samochód..
 14. ncnk

  Koła skrętne

  No ale zobacz.. Koła skręcone prosto - powiedzmy że silniczek jest w położeniu "0", skręcona w lewo "-1", w prawo "1". Po kilku przejściach z położenia np. (0 -> 1 -> 0 -> -1) x10 silniczek z różnych przyczyn (np. ząbek przeskoczy, program zadziała zbyt wolno/szybko) zamiast znaleźć się w położeniu 0 znajdzie się w położeniu np. 0.5... A tak już nie może być.. Chyba że wszystko by zrobić na czujnikach..
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.