Skocz do zawartości

raFFcio

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O raFFcio

 • Ranga
  1/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Ja próbowałem w różny sposób poradzić sobie z drganiem styków w zadaniu domowym, ale jak dotąd bezskutecznie. Jeżeli na płytce faktycznie znajduje się sprzętowy filtr to nie spełnia swojego zadania. Próbowałem również w przerwaniu ustawiać jedynie flagę, a obsługę zapalania odpowiednich diod LED w programie głównym. Nie przyniosło to rezultatu. Domyślam się, że w trakcie wykonywania polecenia włączenia/wyłączenia diod LED musi występować przerwanie od drgania styku i ponownie załącza flagę. Próbowałem w takim przypadku wyłączyć przerwania na chwilę (co oczywiście wiem, że nie jest zalecane, ale zależało mi żeby to uruchomić poprawnie). Bez rezultatu. Sprawdzałem też wyjście przycisku względem GND na oscyloskopie i co ciekawe drgania styków występują, ale nie mają amplitudy sięgającej 3V.
 2. Witaj Niestety wyraźnie w przypadku wgrania obu plików binarnych przerwanie jest wykonywane wielokrotnie. Wobec tego dwa pytania: 1. Czy możemy używać timera wewnątrz przerwania od przycisku? 2. Sposób ze zmienną, o którym mówisz - czy mógłbyś zaprezentować fragment kodu? Bo nie do końca rozumiem kiedy i jak miałoby następować przypisanie i sprawdzanie warunku.
 3. Witam kolegów Mam pytanie dotyczące zadania do samodzielnej realizacji. Wykonałem własne rozwiązanie oraz sprawdziłem rozwiązanie dołączone do artykułu i oba nie działają w pełni poprawnie. W obu przypadkach zmieniono typ przerwania na reakcję na jedno ze zboczy (co widzę w kodzie z rozwiązaniem). Ja wykorzystuję funkcję switch, analogiczne rozwiązanie jest do pobrania z funkcją if. Cała reszta jest identyczna. Chodzi o drganie styków, którego nie eliminuje wbudowany układ tłumienia (sprzętowy). Czy możemy to ograniczyć programowo? Przyszło mi do głowy wykorzystanie opóźnienia zadziałania ewaluacji przypadku wciśnięcia, ale nie wydaje mi się, żeby dało się korzystać z timera wewnątrz przerwania wywołanego zboczem. Prosiłbym o pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...