Skocz do zawartości

xhydromovie

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O xhydromovie

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mój projekt to amatorski projekt autoworkownicy. Fakt, nie mam zbyt szerokiej wiedzy w zakresie elektroniki, jedynie podstawy dlatego używam gotowych modułów czyt. przetwornica, hx711, lcd... Dziękuje @marek1707 i @Gieneq za rozwianie moich wątpliwości. Arduino zasilam przetwornicą 5V podłączoną do pinów GND oraz 5V. Zdecydowałem się również zasilić mój czujnik 5V i działa poprawnie. Nie oczekuję od niego precyzyjnego wykrywania pola magnetycznego. Sam czujnik odpowiada tylko za wykrycie zmiany położenia dźwigni na drugą stronę. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
 2. Witam, W swoim projekcie muszę wykorzystać czujnik magnetyczny NJK-5002C. Mam akurat model który jest niby zasilany 5-30 VDC. Jak najlepiej podłączyć go do Arduino? W dokumentacji nic nie ma ile pobiera prądu a to chyba istotne jeśli chce zasilić go z pinu 5V. Sygnał wyjściowy to 200 mA czy ma to jakieś znaczenie? Arduino w moim projekcie jest głównie zasilane z akumulatora 12V przez przetwornicę na 5V. Jeśli będę chciał zasilić czujnik 12V to żeby przesłać sygnał będę musiał połączyć wspólnie masę?
 3. Tak, silnik jest zasilany z tego samego źródła. Nie dałem filtrowania. Sygnał z wagi jest przesyłany przez moduł hx711 który zamienia sygnał analogowy na cyfrowy. Przewód od belki jest długości 1.5m i nie jest ekranowany. Jakie mogą być konsekwencje nie ekranowanych przewodów? Zasilanie przetwornicy i regulatora obrotów silnika jest podłączone równolegle. Nie mam żadnego własnego układu zasilania użyłem modułu przetwornicy do zasilenia Arduino. Tutaj link do przetwornicy :https://allegro.pl/oferta/xl4015-przetwornica-zasilacz-step-down-lm2596-5a-8189971860?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 4. Witam, Pracuję nad projektem autoworkownicy. Cały układ jest zasilany przez akumulator samochodowy 12V, w tym napięcie do układu sterującego jest obniżane przez przetwornicę step down. Podest na którym ważone są worki jest skalibrowany i odczytuje prawidłowe dane. Arduino odczytuje pomiar wagi i steruje silnikiem w zależności od pomiaru wagi. Jednak zauważyłem że kiedy silnik jest włączony wtedy odczyt pokazuje -0.15 kg, kiedy normalnie 0.00 kg. W czym może tkwić problem? Jak mogę to naprawić? Dodam że kiedy silnik jest mniej obciążony wtedy jest mniejsza różnica. Dodam że kiedy waga jest wytarowana i nieobciążona wtedy wartośc wacha się od -0.01 a 0.02 jednak kiedy położę np 5 kg wtedy waga stabilnie pokazuje 5.00 kg
 5. Fakt, mogłem dodać od razu. Tutaj link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/12v-20a-regulator-obrotow-silnika-dc-pwm-cichy-pro-7245486896?snapshot=MjAyMC0wMS0yMFQwOToxMjoyOC40MzJaO2J1eWVyO2E0ODU2NWQ5NDUxODRiYWJkMzliYmVhN2I1Njk1NmU2ZGI4Yzc3NGE0N2Y2MGQ5MmY3YmM5ZDY1YmM4NDMyZmY%3D Tutaj link do instrukcji: https://ibb.co/NrF5qh9 https://ibb.co/nPrrQ9T
 6. Dziękuje za odpowiedź. Sterownik w instrukcji ma napisane że obsługuje sygnał PWM. Postaram się zaimplementować wygładzanie.
 7. Mam silnik od wycieraczek samochodowych. Kupiłem regulator do sterowania prędkością tego silnika. Po podpięciu potencjometru wszystko działa jak należy. Silnik płynnie zwiększa i zmniejsza swoją prędkość. Chcę sterować tym silnikiem za pomocą Arduino sygnałem PWM. Czy sterowanie w sposób ''skokowy" może uszkodzić silnilk? To znaczy silnik zasila taśmę podajnikową. Belka tensometryczna mierzy wagę na stanowisku. Jeśli waga będzie mniejsza od 13 kg silnik ma działać na 90%. Jeśli waga będzie większa niż 13 kg silnik ma działać na 30% jeśli waga wyniesie 15kg silnik ma działać na 0% czyli ma się zatrzymać. W kodzie arduino wygląda to tak: if(!digitalRead(BTN_AUTOMAT) && praca == true) { analogWrite(MOTOR, 255); if(waga > ustawionaWaga - 2) { analogWrite(MOTOR, 50); } if(waga > ustawionaWaga) { analogWrite(MOTOR, 0); work = false; } } Co o tym myślicie? Mogę zaimplementować jakąś funkcję która co kilka ms będzie zmniejszała lub zwiększała wypełnienie żeby łagodniej zmieniać sygnał.
 8. Witam, w swoim projekcie wykorzystam 2 krańcówki, 1 przełącznik bistabilny i 5 przycisków monostabilnych. Czy mogę wszystkie przyciski podłączyć do masy i do wejścia cyfrowego? W kodzie arduino ustawić jako wejście (INPUT_PULLUP). Spotkałem się z połączeniami z wykorzystaniem zewnętrznego rezystora oraz właśnie z połączeniem do masy i do wejścia cyfrowego. Które rozwiązanie jest lepsze? Dodam że krańcówki są podłaczone 2m przewodem.
 9. Właśnie jestem w trakcie budowania amatorskiej autoworkownicy która będzie kontrolowała ruch taśmy podającej ziemniaki. W projekcie występują dwa "stanowiska pomiarowe" na których zapinane są worki do sypania ziemniaków. Takie trzy panele wydały mi się idealny gdybym mógł ich łatwo użyć. Wykorzystałbym 2 wyświetlacze do wyświetlania aktualnej wagi na jednym i drugim stanowisku a trzeci do wyświetlania zadanej wagi. Ktoś może powiedzieć, że Arduino to zabawka i nie warto tego używać do przemysłowej pracy ale robię to dodatkowo może się udać lub nie. Może znacie jakieś budżetowe alternatywy? Wyświetlacz musi być w miarę duży i czytelny - nie mogę użyć modułu 16x2 lcd. Znalazłem coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32677947011.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.68e476f78hjOCR&algo_pvid=4c8f8634-652e-4b39-a8a1-80f3844d6421&algo_expid=4c8f8634-652e-4b39-a8a1-80f3844d6421-9&btsid=fe1b5766-f605-4623-99ae-824c31c96be7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_53
 10. Witam, tak jak w tytule posiadam "moduł wyświetlaczy" wymontowany z wagi magazynowej. Szukam w internecie specyfikacji ale nie mogę znaleźć. Czy mogę go podłączyć bezpośrednio do Arduino? Czy potrzbuję dodatkowego układu? https://vesovik.com.ua/p740156881-displej-dlya-vesov.html (sklep po ukrainsku, można przetlumaczyc w google chrome stronę)
 11. Proszę, tu jest nawet filmik jak to działa: https://www.youtube.com/watch?v=w7zj5RiexRs
 12. Rozumiem, dziękuje za odpowiedź @REDMen. Jednak co do pakowania worków: one są pakowane na zmianę. Tzn po wsypaniu zadanej wagi taśma się zatrzymuje i uruchamia dopiero po wcisnieciu przycisku. Takie pytanko czy mocowania bezpośrednio workownicy do taśmy muszą być? Nie wystarczą same mocowania do belki? I chyba najważniejsze pytanie: Mamy 2 belki po obu stronach jak obliczyć wagę skoro najpewniej jedna belka będzie pokazywała więcej a druga mniej skoro worki są po lewej i prawej stronie? Jakiś algortytm trzeba zastosować?
 13. Witam, kiedyś już pytałem o to na forum, jednak zawiesiłem pomysł - teraz chciałbym spróbować jeszcze raz. Projekt to workownica ważąca worki i sterująca silnikiem prądu stałego który napędza taśmę. Jak widać na zdjęciach workownica jest przymontowana w 4 punktach. 2 u góry do kombajnu i 2 na dole do belki tensometrycznej. Co muszę wiedzieć żeby wykonać taki projekt? Z jakich własności fizycznych muszę skorzystać ? Jeśli górne mocowania są sztywne to belka tensometryczna wykryje siłę z jaką naciska worek ziemniaków?
 14. Nie no dobra głupotę powiedziałem myślałem że to moduł z GPS czy coś. Po prostu 2A to bardzo dużo jeżeli mowa o 50 sztukach i zastanawiam się czy na pewno tyle muszę zapewnić do odbierania SMS
×
×
 • Utwórz nowe...