Skocz do zawartości

xhydromovie

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O xhydromovie

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Mam pytanie dotyczące zamontowania belki tensometrycznej. Wzoruje się na stworzonym już projekcie: https://drive.google.com/drive/folders/1OYSFFG2kB2bPaFv0h93jIs7Dy8ak_5Fs. Tam widać są 2 belki tensometryczne. Zamontowane po obu stronach workownicy. Pytanie jest czy workownica jest przymocowana tylko na belkach tensometrycznych? To nie jest zbut duże obciążenie dla nich? Wyżej widać drugie połączenie ale jeżeli jest sztywne to chyba belka sie nie "wygnie" żeby zmienić rezystancję? Mogą tam być jakieś prowadnice?
 2. Zdecydowałem się jednak użyć slnika od wycieraczek, ze względu na koszt. Niestety każdy kontroler jaki znajduje dla silnika DC kosztuje 200+ pln. Jednak znalazłem taką ofertę: https://allegro.pl/oferta/12v-20a-regulator-obrotow-silnika-dc-pwm-cichy-pro-7245486896?reco_id=4475e90a-7fca-11e9-847d-000af7f630d0&sid=d01473d939d3b7a8c58427388ad87631204eaf0a44665e55ef9de87b1886bbcd&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Category&bi_m=reco& 20A wydaje się wystarczająco. Uda mi się sterować prędkością obrotów silnika za pomocą Arduino?
 3. Oki dzięki, poszukam wzoru. Samo urządzenie/kontroler dzięki któremu mógłbym sterować silnikiem za pomocą Arduino. Arduino będzie pobierało pomiar z belki tensometrycznej i na podstawie wagi dostosuje obroty silnika. Kierunek będzie cały czas taki sam. Jedynie potrzebuje zmienić prędkość obrotową. Zwykły DC. Myślałem nad silnikiem wykorzystywanym w quadach/skuterach elektrycznych + przekładnia. Silnik będzie używany do napędzania przenośnika taśmowego.
 4. Witam, Poszukuje sposobu sterowania silnikiem podłączonym do akumulatora samochodowego 12V. Sam silnik będzie wykorzystany do napędzania taśmy na maszynie rolniczej. Mam 2 pytania. Jak wybrać odpowiedni silnik? Żaden nie posiada w opisie momentu obrotowego. Najtańszy sposób sterowania obrotami takiego silnika (200w-300w)
 5. Pełny worek waży 15 kilogramów.
 6. Akurat tutaj przedział +/- 0.3 kg
 7. Witam, chciałbym stworzyć urządzenie do pomiaru wagi oraz kontroli prędkości silnika taśmociągu na maszynie rolniczej do wykopywania ziemniaków. Jak wiadomo maszyna porusza się i umieszczona na niej waga nie działa dokładnie przez nierówności na polu. Czy macie pomysł na pomiar wagi worka ziemniaków niezależnie od dzialających od niego sił? Myślałem nad akcelerometrem, wtedy mikrokontrolerów mierzyłby wagę jedynie kiedy worek jest w miarę stabilny.
 8. Oki, dzięki wielkie. Będę coś kminił że softem, aktualnie śmiga po resecie routera.
 9. Witam, po wgraniu podstawowego programu Web Server + kod do załączania przekaźnika do ESP 8266 w serial monitorze wyświetla mi lokalne ip pod którym się połączyło. Kiedy próbuję połączyć się przez to ip wyskakuje CONNECTION REFUSED, witryna jest nieosiągalna. Dodam że błąd nie pojawia się zawsze. Czy to może być spowodowane zasilaniem przekaźnika bezpośrednio z modułu wemos d1 mini? I dodatkowe pytanie, czy mogę ustawić jedno lokalne ip pod którym esp będzie się łączyło? POZDRAWIAM
 10. Cześć, szukam osoby której udało się uruchomic klona modułu kamery do Raspberry. Niestety po próbie zrobienia zdjęcia wyświetla błąd jak na obrazku. AKTUALIZACJA: Udało się skonfigurować... Wystarczyło zaktualizować malinke (sudo rpi-update)
 11. Dzięki za odpowiedź, chyba wykorzystam do tego Arduino Nano. Z racji tego że CPU w RPi będzie musiało przez moment być dosyć mocno obciążone i ze zwykłym ledem potrafiło przymulić. A ledy chce wykorzystać do sygnalizacji stanu (ładowanie, poprawny, nie poprawny)
 12. Witam, kontrolował ktoś ledy ws2812 za pomoca raspberry? Niestety korzystając z tego poradnika https://core-electronics.com.au/tutorials/ws2812-addressable-leds-raspberry-pi-quickstart-guide.html ledy nie dzialaja tak jak powinny. Świecą ale nie mogę ich kontrolować. Raz świeca wszystka raz pojednynczy losowe kolory. Kontrolował ktoś z was ledy za pomocą rpi? Używam konwertera logicznego
 13. Tak, masz rację ale czy nie uszkodzę elektroniki jeżeli podam zbyt małe natężenie? Sama przetwornica daje 5A ale z możliwością regulacji
 14. Tak jak w temacie, mam przetwornicę z regulacją napięcja i natężenia. Chcę jej użyć do zasilenia paska LED. Jednak jak mogę zmierzyć aktualną wartość natężenia? Nie chcę podłączyć paska LED do źródła zasilania z niewiadomym natężeniem.
 15. 1) Sprawdzałem tutaj https://www.pololu.com/product/2547. Dzięki za uwagę. W sumie to nie robi różnicy, i tak planowałem kupić 5A przetwornicę. 2) Oki 3) Sterować ledami będzie Raspberry Pi 3. Potrzebuję do tego https://allegro.pl/oferta/konwerter-poziomow-logicznych-3-3-5-v-arduino-4k-7591999517. Dodam że Raspberry będzie zasilane z odzielnego zasilacza. Po prostu nie chce upalić malinki. - Dzięki, będe pamiętał o kolejności podłączenia.
×
×
 • Utwórz nowe...