Skocz do zawartości

xhydromovie

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O xhydromovie

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. xhydromovie

  Jaki zasilacz dla rpi, ledów, kamery i elektrozamka.

  Upewni mnie ktoś czy ta przetwornica będzie dobra? I czy wystarczy zasilacz 12V 5A?
 2. xhydromovie

  Jaki zasilacz dla rpi, ledów, kamery i elektrozamka.

  Okej, dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanko dotyczące stabilizatora/przetwornicy. Czy taka będzie odpowiednia? https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-down-xl4015-4-38v-5a-75w-7737061217 Dodam że samo raspberry będzie posiadało oddzielne zasilanie. I jaki zasilacz 12V wystarczy? 12V 5A?
 3. xhydromovie

  Jaki zasilacz dla rpi, ledów, kamery i elektrozamka.

  Okej, a mam jeszcze pytanko odnosnie takiego podłączenia . Wykorzystam jednak 2 zasilacze. Osobny dla RPi oraz 12V 5A. To jednak edukacyjny projekt, a porządna przetwornica nadwyręża lekko mój budżet więc wykorzystałem stabilizator. Co o tym myślicie?
 4. Witam, jak najlepiej rozwiązać problem zasilania: Raspberry pi 3 (5V), Pół metrowego paska led (5v, 18W/metr), Moduł kamery raspberry ( podłączona do rpi ) Elektrozamek ( 12V, prąd podtrzymania 900 mA ) Myślałem nad opcją zasilacz 12V i jakaś przetwornica na 5V. 12V z zasilacza zasili elektrozamek przy wzbudzeniu a przetwornica będzie zasilać ledy i maline. Malina i kamera pobierałyby razem jakieś 600 mV, ledy 1.8 A czyli razem 2.3 A. Dodając do tego 1 A elektrozamka potrzebowałbym zasilacza 12V 3A? Co o tym myślicie? Przepraszam za banalne pytanie ale bardziej ze mnie programista niż elektronik więc w kwestii zasilania wolę zapytać.
 5. Witam, od jakiegoś czasu myślę nad zrealizowaniem projektu manipulatora. Zainspirowałem się tym projektem: https://www.youtube.com/watch?v=VeZOi11NQRA. Kwestię mechaniczną mam rozplanowaną. Potrzebuje tylko wyciąć pleksi zamówić części i złożyć robota. Ale pozostaje kwestia oprogramowania. Główną funkcjonalość jaką chciałbym zaimplementować to gra w warcaby ( człowiek - robot ). Tzn kamera znajdowałaby się nad planszą (nie na manipulatorze) i wykrywała zmiany (człowiek po skończonym ruchu naciskałby przycisk który aktywowałby algorytm a ten porównywałby 2 obrazy i na tej podstawie wykonywał swój ruch, lub wykorzystać algorytmy sztucznej inteligencji ( ale musiałbym się zagłębić w temat) Trochę to chaotycznie opisałem ale chciałbym upewnić się czy to możliwe. I chciałbym prosić o artykuły/linki/hasła pod którymi mógłbym szukać informacji na wyżyj opisany problem. Pozdrawiam
 6. Witam, czy mogę podpiąć moje słuchawki hyperx cloud 1 pod RPi żeby korzystac z mikrofonu i słuchawek? Mam w zestawie adapter z 2 wejść (mikro+słuchawki) na 1 wyjście. Zależy mi na tym żeby dzialal mikrofon i sluchawki razem.
 7. xhydromovie

  Jaki mikrokontroler wybrać

  @Luuke Wykorzystałbym zegar czasu rzeczywistego. Bardziej mi chodzi czy pamięć np takiego arduino leonardo wystarczy na ten projekt.
 8. xhydromovie

  Jaki mikrokontroler wybrać

  Witam, chciałbym zrobić elektroniczny organizer do tabletek. Mechanizm składałby się z 7 serw które odpowiadałyby za poszczególne dni tygodnia. Wszystko schludnie obudowane (mam już jakiś pomysł).To tyle, teraz kwestia zaprogramowania. Chciałbym wykorzystać kilka przycisków : menu, góra, dół, exit. Chciałbym aby to działało w ten sposób : Aby dodac alarm : menu -> dodaj alarm -> dzień (pon.) -> godzina (9:20) -> czy więcej alarmow? (tak) -> godzina (17:20) -> czy więcej alarmów? (nie) -> zapisz? (tak). No i tutaj by alarm oczekiwał na daną godzine + wysuwał pojemnik. Kiedy dojdzie do zapisanej godziny zaczyna piszczeć buzzer + po nacisniecu odpowiedniego przycisku buzzer przestaje i wysuwa się pojemnik. Jaki mikrokontroler wykorzystać? Arduino + sterownik serw?
 9. xhydromovie

  Sterowanie napędem bramy za pomocą ESP 8266.

  Aaa dobra teraz wszystko rozumiem, po czym poznać czy przekaźnik ma ten tranzystor? Mam w domu taki przekaźnik http://tnij.at/209195 wydaję mi się że posiada tranzystor. No i jeszcze moje ostatnie pytanie czy zasilanie z ładowarki 5V i 0.85A będzie prawidłowe.
 10. xhydromovie

  Sterowanie napędem bramy za pomocą ESP 8266.

  Projekt od Supla bardzo ładnie opisany ale wykorzystanie Wemos D1 wydaje mi się prostsze. Podłączam do komputera, wygrywam kod, zasilam ładowarką i śmiga. Mam jakąś ładowarke LG 5V 0.85A chyba będzie ok? Bezpośrednie wyprowadzenie sygnału z gniazda D1 (Wemos) do IN na przekaźniku jest prawidłowe? Na projekcie Supla jest wykorzystany tranzystor w tym miejscu.
 11. xhydromovie

  Sterowanie napędem bramy za pomocą ESP 8266.

  Wow, w sumie bardzo dobry pomysł. Dzięki temu nie będę potrzebował programatora. Czyli wystarczy zasilić wemos D1 ładowarką 5v i z niego wyprowadzić napięcie na przekaźnik? Coś jak na tym schemacie? No i czy najtańsza ładowarką na allegro 5v 1A będzie bezpieczna dla układu?
 12. Witam, jakiś czas temu założyłem napęd do bramy. Wszystko elegancko ale wpadłem na pomysł sterowania nią za pomocą telefonu. Po krótkim obeznaniu stwierdziłem że wykorzystanie ESP 8266 będzie najlepsze. No ale tutaj mam problem. Wiem jak to ma mniej więcej wyglądać ale brakuje trochę doświadczenia. ESP będzie sterować przekaźnikiem który będzie działał jak włącznik dzwonkowy. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak się za to zabrać wyszukuję różne schematy w internecie ale nie wiem który jest odpowiedni. https://www.elec-cafe.com/esp8266-automatic-restart-modem-or-router/ Dobry tutorial? Wiem że kod dotyczy restartowania routera i będe potrzebował inny ale na razie chodzi mi tylko o schemat. Gdzie kończą się piny TX i RX Tylko za bardzo nie rozumiem tego zasilania. Na przykładowym schemacie jest przedstawiony + i - dla 5v i 3.3v w jednym przewodzie? Mam zamiar wykorzystać : - ESP 8266 + programator FT232 - Tranzystor 2N2222 - moduł zasilania 230v - 5v LINK - stabilizator 3.3v https://pl.aliexpress.com/store/product/5-PCS-NEW-LP2950-LP2950-3-3-IC-REG-LDO-3-3V-0-1A-TO-92/2667057_32810613104.html - przekaźnik. Z góry dzięki i pozdrawiam
×