Skocz do zawartości

cheppeniathan

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O cheppeniathan

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak, chcę to wszystko wyrzucić na expandery. Jeśli definiuje pin arduino #define rtc_DAT A1 następnie tworze obiekty ThreeWire myWire(rtc_DAT,A1,A3); // DAT(IO), CLK(SCLK), RST(CE) RtcDS1302<ThreeWire> Rtc(myWire); To program się kompiluje. Zatem jeśli umiałbym znając adres expandera np. 0x20 i pin np. 0 wpisać odpowiedni #define rtc_DAT adresPinuNaExpanderze to przypuszczam, że kiedy utworzę obiekt ThreeWire myWire(rtc_DAT,A1,A3); to będzie to działać.
 2. Używam biblioteki PCF8574. Nie wiem, czy tej z Twojego linku. Jeśli dobrze Cię rozumiem, to mam sam stworzyć bibliotekę jak na przykład Wire, czy LiquicCrystal_I2C ...? Nie mam teraz czasu aby uczyć się tego. Mam projekt do zrobienia. Najwyżej wykorzystam dwa arduino jak zabraknie mi pinów i skomunikuje je ze sobą. Dzięki za odpowiedzi..
 3. Cześć, mam następujący problem. Używam w projekcie kilku expanderów PCF8574. Biblioteki pod np. RTC, DHT są napisane tak, że urządzenie podłączone jest do arduino i tworząc obiekt wpisujemy odpowiednie piny, do których podpięte jest urządzenie na arduino. Na przykład: Fragment z kodu dla RTC // DS1302 CLK/SCLK --> 5 // DS1302 DAT/IO --> 4 // DS1302 RST/CE --> 2 // DS1302 VCC --> 3.3v - 5v // DS1302 GND --> GND #include <ThreeWire.h> #include <RtcDS1302.h> ThreeWire myWire(4,5,2); // IO, SCLK, CE RtcDS1302<ThreeWire> R
 4. Dziękuję bardzo za ten artykuł. Jestem początkujący, zacząłem przygodę z Arduino od Waszego pierwszego kursu Moim najbardziej skomplikowanym projektem jest alarm sterowany smsami i funkcja delay dała mi się we znaki. Teraz będę mógł to wszystko zwielowątkować Z mojej strony prośba o więcej, częściej i jeszcze raz więcej takich dobrych artykułów o Arduino! Koniecznie zróbcie część III. Dzięki!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.