Skocz do zawartości

svmsung

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O svmsung

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 29.08.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bochnia
 • Zainteresowania
  Elektronika , Pirotechnika , Robotyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeszcze ja: http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/programy/listio.rar Dosowy program, który pokazuje adresy portów LPT i COM zainstalowanych w komputerze. Działa również w WinXP. Jeśli od razu się wyłączy, to wybierz Właściwości => Program i odznacz Zamknij przy zakończeniu. http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/programy/porttype.rar Bardzo dobry program, który podaje informacje o portach LPT. Niestety nie działa w WinXP (ustawienie trybu zgodności też nie pomaga). Jeśli w Win95/98/Me nie uruchamiałby się, to przenieś go to wyższego katalogu - najlepiej C: lub D: /cos_tam/ ten_program.exe. http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/programy/portmon.rar Niezastąpiony podczas pisania programu. Jednak ma tę samą wadę co poprzedni - nie działa pod WinXP. http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/programy/diody.rar Trochę zagmatwany program. Jak widać na obrazku, ma dosyć dużo funkcji. Służy do obsługi diód podłączonych do D0-D7 oraz jednej do STROBE (pin 1). Nie jest w pełni dopracowany, ale nie powoduje występowania błędów. Ze strony http://www.rafal.waw.pl/ _________ The end
 2. Ja też czytam edw tylko od czasu do czasy bo szkoda kasy.
 3. Kurcze wiecie jak się to nazywa(tak dokładnie)? A na allegro nie znalazłem.
 4. a morze w sklepach z rożnymi ze śrubami blachami itp. znajdzież takie kształtowniki
 5. Płytki drukowane Laminat Aby wykonać płytkę drukowaną trzeba najpierw zdobyć laminat. Laminat możemy kupić w sklepach elektrycznych lub na allegro Powinien om być czysty i jednolitego koloru miedzianego . Ponieważ miedź łatwo się utlenia wiec dotykamy ją dotykamy w rękawiczkach. Dobrym rozwiązaniem jest kupić sobie rękawiczki gumowe za 50 gr. Otwory Otwory wykonujemy wiertłem 0,6 mm. Niektóre elementy wymagają otwór 0,8mm .Do wiercenie wystarczy mała wiertarka można ją kupić np. bazarze , targu, itp. .Jako matrycy do wiercenia otworów używamy płatki uniwersalnej. Projektowanie Jeśli chcemy zaprojektować płytkę drukowaną możemy się posłużyć programem EAGLE 4.09. Ja takiego używam. Program ma dużo możliwości i potrzebnych elementów .Możemy użyć również innego programu. Nadruk Jest wiele sposobów nadruku na płytkę drukowaną ja wam pokarzę parę najważniejszych sposobów. Sposób Marker-Kupujemy marker malujemy ścieżki na laminacie po stronie miedzi. Sposób Termotransferowy – Jest to najczęściej używany sposób tworzenia płytek drukowanych .Sposób polega na kupieniu papieru Term transferowego i wydrukowaniu projekt poprzez drukarkę laserową. Gdy już mamy wydrukowany projekt na papierze termotransfrowym musimy przystąpić do przyniesienia projektu na laminat. Folie termotransferowom przyklejamy plastrami wydrukiem do laminatu (oczywiście ze strony miedzianej) ,przykrywamy papierem do pieczenia i prasujemy na niewielkiej temperaturze poprzez Żelasko. czekamy aż laminat ostygnie .Teraz możemy przystąpić do ostatniej czynności trawienie. Trawienie Do trawienia są dwa środki takie jak -Trójchlorek żelaza-jest to środek bardzo brudzący Jest sprzedawany w postaci grudkach i proszku. -B327-Biały proszek nie brudzący. Środek trawiący wsypujemy na oko. Czas trawienia to od 2 do 3 godzin . Podtrzas trawienia miedź osiągnie kolor różowy . Do trawienia używamy naczyń plastikowych i szklanych. Wszystko tworzymy w rękawiczkach kwasoodpornych .Wytrawioną płytkę wyjmujemy i przepłukujemy wodom a później przemywamy toner lub lakier acetonem.
 6. Ja teraz robie coś takiego tylko unosi mało. zrobiłem przekładnie z zębatek mały silnik i Śmigło. Niedługo kończę ten projekt.
×
×
 • Utwórz nowe...