Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  3782
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  162

ethanak zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 21 lutego.

Treści użytkownika ethanak zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

1948 Mistrz

5 obserwujących

O ethanak

 • Ranga
  8/10
 • Urodziny 05.02.1960

Informacje

Ostatnio na profilu byli

3222 wyświetleń profilu
 1. Jakbyś wlazł do wody destylowanej przestałaby być wodą destylowaną.
 2. Te z banggoodu (Plato) są całkiem fajne, ale w lepszej cenie masz na Allegro w kilkunastu miejscach. W Botlandzie są podobne, ale jeśli to takie, które miałem (były w komplecie do drukarki) to nie polecam (rozleciały się w trybie przyspieszonym mimo cięcia wyłącznie PLA).
 3. Oj, czytałeś kod? Oj, bo ja czytałem. I oj, żadnych wątków tam nie znalazłem. Oj, ani w oryginalnym kodzie espressifa, ani oj, w kodzie bibliotek Arduino. I oj, jakoś dało się to uruchomić i wykorzystać... Co do bajek o Misiach Wydajach... sam wiesz. A to, że Twoje rozwiązanie nie jest z czymś tam kompatybilne - to znak, że trzeba pomyśleć o zmianie rozwiązania. No bo... Uniwersalne mają to do siebie, że nie wykorzystują tego co potrafi konkretny chip - czyli nigdy nie będą działać optymalnie. No - chyba że uniwersalność polega na bandzie #ifdefów i połowie kodu różnej dla ró
 4. Ale do tego wcale nie jest potrzebny FreeRTOS - masz drugi rdzeń i na nim możesz odpalić odtwarzanie dźwięku, a funkcje multicore masz w standardowych bibliotekach Pico, w dodatku bardzo porządnie opisane w dokumentacji. Przy odtwarzaniu na jednym rdzeniu też nie musisz bezczynnie czekać - możesz coś robić i okresowo sprawdzać czy bufor jest już gotowy do przyjęcia następnych danych. Ogólnie - przeanalizowanie sobie jak to działa na ESP8266 (bez wątków, z jednym rdzeniem, wolniejszym zegarkiem i mniejszą ilością pamięci) może być pouczające... przynajmniej w moim przypadku było. Co d
 5. Z ciekawości poszukałem w googlach (za chwilę mnie czeka podpinanie MPU6050 do RPi Pico i wolałbym mieć wszystko sprawne) - ktoś już miał taki problem: https://www.eevblog.com/forum/projects/counterfeit-mpu6050-chips-from-china/ Gdzie kupiłeś tego MPU?
 6. Coś tu nie pasuje - czy i2cscanner w ogóle to wykrywa na adresie 0x68? Bo to że czytasz "coś" "skądś" nie oznacza jeszcze, że są to prawidłowe dane z MPU6050.
 7. Jasne. Możesz zrobić coś takiego: W bibliotece jarzebski w pliku MPU6050.cpp masz linijkę (ok. linii 51): if (fastRegister8(MPU6050_REG_WHO_AM_I) != 0x68) Wstaw przed nią np. takie coś: Serial.println((int)fastRegister8(MPU6050_REG_WHO_AM_I), HEX); i pokaż co wypisze przed informacją o błędnych połączeniach (o ile się nie pomyliłem).
 8. Jeśli możesz odczytać surowe dane - co zwraca odczyt z rejestru WHO_AM_I (czyli 0x75)?
 9. Komunikat błędu jest taki sam czy coś chce od długości frazy? Powinna mieć 32 znaki, a Ty masz 36 (jakieś cztery niepotrzebne spacje w środku). Strzelam niestety, bo nie mam wolnego RPi do spróbowania, a na pececie działa normalnie.
 10. Ale przecież zainstalowałeś to prawidłowo tylko nie potrafisz uruchomić, a to zupełnie inna bajka. Jak zainstalujesz nawet sto razy to i tak nic nie zmieni. Rozumiem, że gdybyś kupił samochód i nie wiedział jak się do niego wlewa benzynę kupiłbyś drugi taki sam? Potem trzeci? A phpMyAdmin zainstalował się ładnie w /usr/share/phpmyadmin i tam szukaj plików konfiguracyjnych. Masz tam plik config.inc.php? Jeśli nie, to skopiuj z config.sample.inc.php i próbuj dalej.
 11. O rety... a nie prościej po prostu upinkolić 16 bitów z prawej i dodać 128?
 12. To przeczytaj mój poprzedni post i odpowiedz wreszcie na pytanie jak zmieścić w 16 bitach liczbę przesuniętą o 18 miejsc w lewo.
 13. Polecam zamiast kolejnego wyważania otwartych drzwi świeżo wynalezionym kołem zapoznać się z dziełami poprzedników - np. https://github.com/NicksonYap/digitalWriteFast
 14. E... libMAN czy może libmad? Jesli libmad to o ile mi wiadomo trzeba po prostu skonwertować 24 bity na 8. Automatycznie, niekoniecznie ręcznie A mnie zastanawia, czy da się do tego zaprząc DMA i PIO i wyprodukować Delta-Sigma... niestety muszę zająć się czymś innym i Pico leży i czeka
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.