Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  1420
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  54

ethanak wygrał w ostatnim dniu 15 lipca

ethanak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

614 Mistrz

O ethanak

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kablem. Pro Micro potrafi emulować klawiaturę/mysz/joystick, więc jest tp tylko kwestia softu.
 2. @Treker nie zgodzę się. Mając gotowca mogę nawet nie wnikać w 90% kodu, a zająć się klawiszami. Poza tym po to istnieją klawiatury matrycowe czy rezystancyjne aby sobie z niewystarczającą ilością pinów poradzić. Poza tym argument "ja żadnych diod nie będę kupować" nadaje się... sam wiesz gdzie.
 3. @Treker czujesz różnicę między modyfikacją istniejącego projektu, a zrobieniem go od zera? Nie mówię tu o fizycznym podłączeniu guzików do Arduino, ale o napisaniu kodu potrzebnego do konkretnej gry? Gotowiec da dużo - schemat połączeń (który można zmodyfikować) i - co najważniejsze - kod źródłowy (specjalnie sprawfxiłem, za te trzy piwa kupuje się również plik ino a nie hex). Czy uważasz, że nie wiedząc nic o tym, jakie klawisze w grze przypisane są do konkretnej funkcji, będziesz w stanie napisać kod? Jeśli tak - chylę czoła. Ja mimo ponad 40 lat klepania po klawiaturze i ślepienia się w monitor tego nie potrafię. Autor pisał, że nic nie wiedział o tym że to można kupić...ciekawe, skąd ja wiedziałem. Dixi.
 4. Pomóc != "zrobić za kogoś". W Twoim przypadku jest to wykonalne - kosztuje 3.90 USD. I nie mów że to drogo, bo to ułamek tego, co wydałeś na sprzęt.
 5. Spróbuję jak będę miał dostęp do mojej malinki. Przypomnij mi się wieczorkiem (może być PM).
 6. Spróbuj najpierw sudo apt update. Może pomoże...
 7. Ja powiem inaczej: z chęcią pomogę jeśli kolega będzie chciał robić jakieś przeróbki czy unowocześnienia - ale do tego muszę mieć dostęp do schematów i kodów źródłowych. A i tak z uwagi na licencję rzecz będzie niemożliwa do opublikowania (czyli prawdopodobnie nawet nie nadaje się na dyskusję na forum). To ja już wolę pogwarzyć sobie z kol. Inspektorem o rezystorach
 8. O, już lepiej Potrzebujesz libglib2.0-dev (development files for glib librarry). W podobny sposób możesz znaleźć następne ewentualne braki. Przyda Ci się zaznajomienie z poleceniem grep.
 9. Przykro mi - na tym zdjęciu nic nie widać, skopiuj to z terminala i wklej na forum jako tekst.
 10. Ja widzę rozwiązanie - wysupłać te cztery dolce z kieszeni (niech autor rozwiązania zarobi) i połączyć wszystko według schematu. Bo rozwiąże się problem podłączenia guzików, potem trzeba będzie pomóc w napisaniu kodu (w znaczeniu: napisać), zrobić jakąś magię żeby to gadało jak trzeba z konkretną grą... Dużo tu chętnych do zrobienia tego za trzy piwa (które i tak wypije ktoś inny)?
 11. Da - nie robisz binarnej drabinki tylko układ trójkowy. W takiej sytuacji masz 27 kombinacji a nie 64 - a to już można sobie policzyć. Chyba że mój przełącznik w domu na ścianie o czymś nie wie
 12. Można zrobić sześć pod warunkiem, że jest jakieś mechaniczne zabezpieczenie pozwalające tylko na określone kombinacje (np. trzy przełączniki on-off-on).
 13. Zaraz moment, czegoś nie rozumiem. Przecież zarówno schematy, jak i kod dla Arduino są do ściągnięcia z netu za 3.90 USD (link pod filmem na YT). Oszczędność?
 14. Dodatkowo: 6502 pracował "na zakładkę" (tzn. w cyklu wykonania pobierał jednocześnie pierwszy bajt następnej instrukcji).
 15. @InspektorGadzet Panie kolego... miło by było aby znalazł Pan jakiś inny temat (ew. interlokutorów) do dyskusji. Nie wiem co robiłeś, niespecjalnie mnie to interesuje. Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem, to idź się przespać, a najlepiej sprawdź, czy na onecie Cię nie potrzebują. Pamiętaj: rozmawiamy konkretnie o 6510, to że znasz inne procesory to nas tu niewiele interesuje. @atlantis86 wiem - tylko np. do realizacji portu wyjściowego wystarczy dekoder, do we/wy potrzebne jest coś co przełączy szynę danych. Pogadamy później, jak się pewien kolega przeniesie na inne forum, bo w tej chwili nie ma to żadnego sensu.
×
×
 • Utwórz nowe...