Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  1952
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  82

ethanak wygrał w ostatnim dniu 10 listopada

ethanak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

941 Mistrz

1 obserwujący

O ethanak

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 05.02.1960

Informacje

Ostatnio na profilu byli

949 wyświetleń profilu
 1. Hej, przecież piny A4 i A5 to to samo co SCL/SDA, nie możesz ich używać razem z I2C!
 2. Nie porównuj dwóch zupełnie odmiennych programów. Bo ja mogę powiedzieć, że żaden Fusion nie równa się z darmowym OpenSCAD-em jeśli chodzi o wygodę interfejsu i możliwość łatwej modyfikacji projektu, że o szybkości tworzenia projektów nie wspomnę. Ile czasu w Fusionie będziesz tworzył np. prostą podkładkę dystansową? Bo w Openscadzie to będzie np. difference() { cylinder(d=6,h=4); cylinder(d=3, h=4); } Chyba szybciej Przy okazji: wyższość OpenSCAD-a nad Fusionem polega m.in. na tym, że jeden na Twoim kompie działa a drugi nie
 3. OpenSCAD nie uruchamia się czy Ci nie pasuje? Co chcesz na tej drukarce drukować oprócz różnych fajnych rzeczy z Thingiverse?
 4. Taki trochę wkurzający problem... Mam sobie ESP32. Nie używam WiFi ani bluetootha. Na rdzeniu 1 działa sobie cała piękna pętla loop(). Na rdzeniu 0 działa wyłącznie generator dźwięku (cały czas), w skrócie wygląda to tak: unsigned int frameCount; for (;;) { // tu pobiera parametry generowania dźwięku for (i=0;i<64;i++) { int16 sample = kolejna_faza_dzwieku(); dac.writeSample(sample, sample); } if (frameCount++ % 64 == 0) vTaskDelay(1); } Pobranie parametrów to po prostu parę podstawień w obrębie locka, generowanie kolejnej fazy to po prostu pobranie kolejnego sampla z tablicy z krokiem zależnym od parametrów i przemnożenie przez głośność (razy dwa generatory). W głównej pętli mam obsługę wyświetlacza na I2C, uproszczoną do granic możliwości. Dopóki nie odpalę taska z dźwiękiem, wszystko działa bardzo ślicznie. Po odpaleniu dźwięku transfer kilkunastu bajtów zajmuje mniej więcej pół sekundy... Rozumiem, że sama procedura i2c_write działa na rdzeniu 0 (aż tak głęboko w kod nie wnikałem). Czyli: proces w tasku głównym zleca komunikację i2c, czeka na wykonanie, tymczasem działający na rdzeniu 0 i2c_write nie może się dopchać do procka... Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?
 5. slic3r ma wersje 32-bitowe. Fusiona nie używam, ale do OpenSCAD-a mój lapek wystarczy (podobny, tyle że 64-bitowy Debian).
 6. A w tym przypadku webserver. Nie wiem, czy wiesz, ale istnieją inne serwery HTTP oprócz Apache (przez ch), np. Nginx czy ESP8266WebSerwer które zajmują się parsowaniem query string. Polegasz na kolejności argumentów w query stringu? W PHP też??? To jakieś brednie. W ogóle wiesz jak działa serwer czy zatrzymałeś się na wyświetlaczu do STM-a? Jeśli chcesz zmienić jeden parametr to podajesz jeden. Nie bardzo rozumiem po co tu jakieś pętle i łażenie po wszystkich argumentach QS. Jakie dwa masz odczytać? Jaka jest różnica między: if (isset($_GET['orno'])) { $orno = $_GET['orno']; if ($orno == 'on') $fl_OrnoOn = true; else if ($orno == 'off') $fl_OrnoOn = false; } a String flag = webserver.arg("orno"); if (flag == "on") fl_OrnoOn = true; else if (flag == "off") fl_OrnoOn = false; i gdzie w tym drugim przypadku masz jakieś pętle których nie masz w pierwszym.
 7. A po co sprawdzasz wszystkie argumenty? W PHP też przelatujesz sobie całą tablicę $_GET czy sprawdzasz to co jest interesujące? Jaka ma być różnica w wywołaniu: http://gdzieśtam/cośtam?orno=on a http://gdzieśtam/cośtam?orno=on&pupa=blada
 8. Czyli trzy linijki kodu trzeba za Ciebie napisać bo nie potrafisz? No to coś w stylu: String flag = webserver.arg("orno"); if (flag == "on") fl_OrnoOn = true; else if (flag == "off") fl_OrnoOn = false; Na pewno bardziej zrozumiałe niż jakieś porąbane pętle (mam nadzieję że go rozumiesz). Bo nie szukałeś albo szukałeś hgw gdzie. Masz metodę client(), prawda? Co zwraca? A czy w tym zwracanym jest może takie coś jak remoteIP()? No więc zdecyduj się - szukasz czy pytasz? Kolego es2 - żebyś nie wiem ile nicków zmieniał i ile razy próbował, zawsze będziesz się wyróżniał. Niestety - na minus. Na razie wyróżniłeś się tym, że Ci się nie chciało zerknąć do dokumentacji czy źródeł tylko zrobiłeś z siebie pośmiewisko i polazłeś na forum z kretyńskim pytaniem. Powyróżniaj się jeszcze, to jedynymi osobami, które będą Ci odpowiadać będą te, które nie wiedzą o zakazie karmienia.
 9. Nigdzie - to była odpowiedź której potrzebowałeś. Szkoda że zamiast z miejsca doszukiwać się spisków i czyhania na Twoją osobę nie zadasz sobie trudu, aby zrozumieć co się do Ciebie pisze... Najlepiej zresztą byłoby zajrzeć na początku do jakiejś dokumentacji czy przykładów, ale to przecież dla cieniasów jest, prawda?
 10. Dałeś odpowiedź z której nie potrafisz skorzystać. fl_OrnoOn = webserver.arg("orno") == "on"; Przy okazji jakieś podstawy C/C++ warto by było odświeżyć...
 11. Jaki to rezystor? Pamiętaj, że napięcie w konwerterze podłączone jest przez rezystor do wyjścia, i jakieś napięcie się pewnie na nim odkłada zależne od obciążenia...
 12. Ciekawe - oficjalne datasheety nie podają w ogóle napięcia sterującego tylko dopuszczalne napięcie zasilające (4.5 do 6V). Nie raz podłączałem te serwa (i nie tylko te) do ESP8266 czy RPi, bez żadnych problemów. Oczywiście zasilanie 5 czy 6 V, ale sterowanie bezpośrednio z GPIO.
 13. A gdzie wyczytałeś że sygnał sterujący SG90 ma mieć 5V?
 14. No i jaki masz problem z zastosowaniem tego co widzisz? To nie PHP, nie wiem czy zauważyłeś, a server.arg(nazwa) działa dokładnie tak jak potrzebujesz (wyciąga wartość argumentu z query). Resztę sobie znajdziesz w dokumentacji.
 15. A może pokażesz kod? Bo to mi wydaje się proste: Masz zrobione: serwer odbiera wiadomość "włącz/wyłącz". Merda sobie przekaźnikiem i w odpowiedzi zwraca informację, że pomerdał. A chcesz mieć dodatkowo: serwer odbiera wiadomość "pokaż czujnik". Odczytuje wartość czujnika i w odpowiedzi zwraca tę wartość. Przy okazji: lepiej użyj serwera http zamiast socket, 90% rzeczy będziesz miał gotowe na dzień dobry.
×
×
 • Utwórz nowe...