Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  5 578
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  265

ethanak zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 4 sierpnia.

Treści użytkownika ethanak zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

2 936 Mistrz

6 obserwujących

O ethanak

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Programuję w
  C, Python, C++

Ostatnio na profilu byli

5 560 wyświetleń profilu
 1. Aż z ciekawości zajrzałem na githuba Z jedną różnicą - cytuję za ichniejszym README.md:
 2. Kurs elektroniki, część 9 o przekaźnikach, patrz "jak podłączyć przekaźnik do Arduino". Narysowane i wyjaśnione lepiej niż ja bym to zrobił.
 3. ethanak

  Wizualizacja projektów Raspberry Pi

  Kwestia durnej kalki językowej - Polacy uparli się aby tłumaczyć słowo "free" jako "darmowy" a nie - zgodnie z kontekstem - wolny. Powtarzam: nie chcesz wsparcia i nie masz zamiaru płacić? Ściągnij sobie z githuba.
 4. ethanak

  Wizualizacja projektów Raspberry Pi

  Otwarte != darmowe. Za ściągnięcie z gita nikt nikomu nie każe płacić. A płacisz za to, że ktoś to wszystko przygotowuje (strona, dokumentacja, spakowanie wersji, ogólnie cała nieprzyjemna robota).
 5. Takie minimum: Przekaźnik subminiaturowy P-5 (np. AZ850 cewka na 5V) Tranzystor NPN (np. BC817) Rezystor (jakiś 1k) Dioda No i oczywiście sam ESP. U mnie ładnie działa na w/wym elementach (dioda jakaś pierwsza lepsza wyciągnięta z szuflady, styki przekaźnika na wszelki wypadek połączone równolegle). A zmieścisz to między nóżkami ESP jak się uprzesz.
 6. Fajne, ale... Chcesz powiedzieć, że masz taką fajansiarską drukarkę z fajansiarskim slicerem co nie potrafi zrobić centymetrowego mostu??? Przecież w tym miejscu supporty nie są potrzebne! Próbowałeś PA? Z ciekawości pytam bo w teorii na chloroform jest odporny a temperatura wrzenia chloroformu mu nie straszna...
 7. ethanak

  Pi Pico - Jak zacząć?

  Nie używać wynalazków M$ (tu uwaga: mówię o "wynalazkach" a nie o jakichś porządnych aplikacjach). Jak nie masz Linuxa czy Maca pod ręką - lepiej użyć choćby smartfona i jakiegoś programu typu dyktafon. Jakość będzie na pewno lepsza niż używanie tego czegoś wbudowanego w laptopy co udaje mikrofon. A najlepiej zaopatrzyć się po prostu w porządny dyktafon i zapomnieć o tym, że lapek ma wbudowane coś mikrofonopodobne. @Ruby Co do audacity... podstawę już znasz (nie łączysz ze sobą dwóch fragmentów na jednym tracku tylko miksujesz dwa tracki z zakładką). Masz edytor obwiedni, i tu możesz sobi
 8. A masz inny pomysł? Nagranie zajmuje tyle samo czasu (dźwięk i video), czyli kolejność jest nieważna. Ja bym zrobił coś takiego: fork w utworzonej gałęzi nagranie video w głównej gałęzi: nagranie dźwięku korekta zaczekanie na zakończenie nagrania video utworzenie mp4 wysyłka Równie dobrze można: fork w utworzonej gałęzi: nagranie dżwięku korekta w głównej: nagranie video zaczekanie na zakończenie procesu tworzącego dźwięk utworzenie mp4 wysyłka (sorki, ale
 9. Możesz. Ale może najpierw zrób to z linii poleceń, a jak już będziesz wiedział co trzeba zrobić to dopiero wrzuć do programu. To co pisałem o mencoderze to - jak nadmieniłem - moje osobiste zdanie. Jak dla mnie jest po prostu wygodniejszy w użyciu, ale efekt przy użyciu mencodera i ffmpeg będzie ten sam.
 10. Mp4 to tylko kontener, sprawdź czy łyknie h264 bez konwersji (w menkoderze voc copy).
 11. Proces jest stosunkowo prosty, ale coś o systemie trzeba wiedzieć, a tu masz sporo do nadrobienia. Spróbuj na początek zostawić program w spokoju i połączyć ręcznie audio i video w jeden filmik. Możesz użyć ffmpeg, ale moim zdaniem mencoder jest wygodniejszy, szczególnie jeśli nie transkodujesz żadnego ze strumieni. Tu już będziesz wiedział ile czasu to zajmie. A co do pythona... jeśli nagrywanie audio i video to dwa oddzielne procesy - bezwzględnie zapoznaj się z funkcjami os.fork, os.exec (i pochodnymi), os.wait, os.waitpid i co tam wyjdzie po drodze. Trudność może być taka, że ża
 12. ethanak

  Pi Pico - Jak zacząć?

  Do edycji dźwięku nic lepszego od Audacity nie znajdziesz - chyba że mówimy i profesjonalnych programach za kilka tysi z którymi i tak nic lepszego nie zrobisz. O edycji video się nie wypowiem - ja z zawodu dźwiękowiec jestem.
 13. To już chyba wiesz dlaczego nie ma ogólnego tutka dla rpi? A sox to tylko jeden programik z wielu...
 14. Nie, zwiększyłem subiektywną głośność (20 to przykład, musisz sobie wypróbować parametr od 0 do 100). Warto dać jeszcze norm, czyli (już nie rozpisuję na listę): play -t mp3 cośtam.mp3 norm contrast 20 norm zwiększy głośność do maksymalnej możliwej. Jeśli będą clicki to wtedy: play -t mp3 cośtam.mp3 norm -3 contrast 20 (zwiększy głośność o 3 dB mniej od maksymalnej). Co prawda contrast nie powinien ruszać sygnału w okolicach maximum, ale jak wiadomo różnie z tym bywa Nie - sox jest poleceniem zewnętrznym i wystarczy subprocess.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.