Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  3164
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  148

ethanak wygrał w ostatnim dniu 19 września

ethanak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1569 Mistrz

3 obserwujących

O ethanak

 • Ranga
  8/10
 • Urodziny 05.02.1960

Informacje

Ostatnio na profilu byli

2289 wyświetleń profilu
 1. No to wyobraź sobie, że man find wyświetli ci dużo więcej niż find -help. A co do polecenia... pomyśl: jeśli polecenie wyświetlenia listy plików nic nie wyświetla, to co zrobi polecenie skasowania tych plików? Ot, takie przemyślenie na wieczór przy herbatce... A z ciekawości: masz tam pliki starsze niż tydzień?
 2. To ma być duża prędkość? Czas pomiaru na wejściu analogowym dla Arduino to 100usec, ludzie na tym oscyloskopy robią a Ty mówisz o 500 pomiarach? Więcej czasu zajmie obróbka tych 500 pomiarów przez ten rachityczny procesorek.
 3. Określ co oznacza "dużej". Czas reakcji Arduino jest na tyle długi, że oprócz fotorezystora i ślimaka wszystko jest szybsze A czemu nie fototranzystor? Np. taki za całe 60 groszy: https://botland.com.pl/pl/fototranzystory/271-fototranzystor-l-53p3c-5mm-940nm.html
 4. A wiesz o tym, że jak przepisujesz coś bezmyślnie nie rozumiejąc co to znaczy możesz np. zamiast skasowania niepotrzebnych plików avi - skasować sobie resztę dysku zostawiając tylko te pliki? Nie wiesz co znaczy /usr/bin, a wiesz co to C:\windows\system na przykład? No to to samo - ścieżka do pliku. Shell nie musi wiedzieć gdzie siedzi polecenie find, dlatego w skryptach lepiej podawać pełną ścieżkę. Pytanie: co zrobi: find /media/pi/DANE/Monitoring/ -type f -name '*avi' -mtime +7 Nie, nic nie skasuje, pytanie co wyświetli (powinien listę plików) Dalej: czy przypadkiem w nazwie pliku nie ma spacji? Bo jeśli tak, w Twoim przypadku rm potraktuje polecenie: rm pupa w kwiaty.avi jako polecenie skasowania trzech plików: pupa, w i kwiaty.avi. Drugie pytanie: o ile kojarzę poprzednie Twoje problemy nie jest przypadkiem tak, że próbujesz uruchomić to polecenie na dysku, który jeszcze nie jest zamontowany? Trzecie pytanie: czy zadałeś sobie trudu aby wpisać w terminal "man find" czy czekasz, aż ktoś na forum to zrobi w międzyczasie kombinując jak koń pod górkę? Do kasowania plików jest opcja -delete a nie jakieś smętne kombinacje z exec i rm. Tyle na temat "poleceń znalezionych gdzieś w sieci".
 5. Na upartego wciśniesz końcówki tego enkodera który zaproponowałem do żeńskiego kabelka połączeniowego. A jeśli koniecznie bez lutowania - masz jeszcze coś takiego: https://botland.com.pl/pl/enkodery/14273-czujnik-obrotu-impulsator-enkoder-z-przyciskiem-iduino-se055-5903351242042.html To już wepniesz bez problemu nawet w płytkę stykową.
 6. Po prostu enkoder ma co prawda przycisk, ale nie wyprowadzony na gniazdo. Na płytce po przeciwnej stronie niż gniazdo masz dwa piny, jeden z nich podłączony do masy, drugi do przycisku. Podłącz ten drugi do jakiegoś wejścia Arduino i wykrywaj jako normalny przycisk (przez digitalRead). A następnym razem kup np. coś takiego: https://botland.com.pl/pl/enkodery/6903-enkoder-z-przyciskiem-20-impulsow-12mm-ec11-pionowy.html - też trzeba lutować ale dwie dychy tańszy.
 7. Chciałem sobie ułatwić życie i skorzystać z FreeRTOS-a... Sprzęt: ESP32 DevKit Servo Driver - odpowiednik https://botland.com.pl/pl/sterowniki-serw/2447-pca9685-sterownik-serw-16-kanalowy-12-bitowy-pwm-i2c-adafruit-815.html Serwo sztuk jedna, zasilane oddzielnie Soft: #include <Wire.h> #include <Adafruit_PWMServoDriver.h> //#define USE_TASK 1 Adafruit_PWMServoDriver pwm = Adafruit_PWMServoDriver(); void start_pwm(void) { pwm.begin(); pwm.setPWMFreq(60); } void move_servo(void) { static bool dir=false; static int ticks = 275; if (dir) { if (ticks <= 275) dir = false; else { ticks -= 10; } } else { if (ticks >= 475) dir = true; else { ticks += 10; } } pwm.setPWM(1,0,ticks); printf("Servo %d\n", ticks); } void servoTask(void *unused) { start_pwm(); for (;;) { move_servo(); vTaskDelay(50); } } void setup() { uint8_t q; Serial.begin(115200); Wire.begin(); Wire.setClock(400000); #ifdef USE_TASK xTaskCreate(servoTask,"servopulsar",10000,NULL,0,NULL); #else start_pwm(); #endif } void loop() { #ifndef USE_TASK move_servo(); #endif vTaskDelay(50); } Rezultat: Program działa bardzo ładnie, serwo się kiwa, serial monitor wyświetla sobie pozycje serwa, podgląd na szynie i2c: Po odkomentowaniu USE_TASK: Monitor radośnie wyświetla pozycje serwa, ale serwo nie ma najmniejszego zamiaru się ruszyć. Podgląd tym razem wygląda tak: Po załadowaniu pierwszej wersji muszę odłączyć zasilanie, aby driver zaczął gadać z ESP. Co robię źle?
 8. Generujesz na kiencie (RPi) za pomocą ssh-keygen (o ile go jeszcze nie masz, bo jak masz to nie generujesz) Przesyłasz na serwer za pomocą ssh-copy-id I to wszystko. Wszystko zresztą bardzo dokładnie opisane w linku który podałem. A jak masz jakiś plik którego nie możesz wczytać bo się ssh nie podoba to go wywal.
 9. No to się zdecyduj. I co tam w ogóle chciałeś wgrywać? Według tego poradnika wszystko się dzieje automatycznie, nic ręcznie nie wgrywasz, a tu są bardzo ważne uprawnienia do plików (jak nie wiesz jakie mają być to na 99% zrobisz to źle). Poza tym ~/.ssh/authorized_keys jest na serwerze a nie na kliencie, i lepiej go nie ruszaj ręcznie bo będziesz miał nieprzyjemnie.
 10. Hej hej, ale pisałeś coś zupełnie innego, o jakichś wgrywaniach kluczy na kliencie, a w tym poradniku nic takiego nie ma! Poza tym chcesz mieć na kliencie klucz publiczny a prywatny na serwerze... w ten sposób się nie połączysz bez hasła.
 11. Hm... ja się łączę za pomocą klucza prywatnego na kliencie i publicznego na serwerze... bez hasła. Przykładowy sposób generowania kluczy: https://linuxize.com/post/how-to-set-up-ssh-keys-on-debian-10/
 12. Dość dawno tego używałem, wtedy było tak że działała około miesiąca ale pod koniec zwalniała. W sumie stówka za paragona to nie jest dużo - szczególnie, że nie jest to żadna nowość, pierwszych wersji używałem jakieś 20 lat temu (wtedy potrafił tylko czytać ext2, jak ktoś był odważny to mógł próbować coś zapisać). A, teraz doczytałem że działa 10 dni.
 13. Paragon: https://www.paragon-software.com/home/linuxfs-windows/#
 14. Ja bym na chama spróbował zapisać przez dd jakiś megabajt zer na początku karty... nie wiem jak pod makiem ale pod linuksem to będzie coś w stylu: dd if=/dev/zero of=/dev/sdx count=1 bs=1M (gdzie /dev/sdx to karta) Może się uda?
 15. Kiedyś miałem taką przygodę, ale karta była włożona przez adapter. Męczyłem się dopóki ktoś mi nie zasugerował, aby odblokować zapis na adapterze
×
×
 • Utwórz nowe...