Skocz do zawartości

ethanak

Użytkownicy
 • Zawartość

  3379
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  156

ethanak wygrał w ostatnim dniu 25 listopada

ethanak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1698 Mistrz

5 obserwujących

O ethanak

 • Ranga
  8/10
 • Urodziny 05.02.1960

Informacje

Ostatnio na profilu byli

2676 wyświetleń profilu
 1. No i teraz masz duże szanse zderzenia ze ścianą. Będziesz musiał zmodyfikować większość kodu - bo czytanie przycisków/czujek jest powtykane w różne miejsca w programie, a czujka zachowuje się trochę inaczej niż przycisk. Nawet jeśli to takie małe "trochę" to coś tam będziesz musiał zmienić... Być może obawiasz się przebudowy całego programu bo tyle pracy w to włożyłeś... nie warto. Czasem lepiej zacząć od nowa - tym razem już z bardzo sprecyzowanymi założeniami - i dopiero jeśli coś tam w starym programie pasowało po prostu sobie skopiować. Gdybym Ci powiedział ile razy wywalałem do kosza kod i zaczynałem od początku to pewnie byś nie uwierzył - ale ostatnio zrobiłem to dzisiaj Mógłbym tu napisać jak ja bym to zrobił... ale jeśli nie chcesz przebudowywać całego programu nie ma to większego sensu
 2. Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie jak działa urządzenie, którego przez parę ładnych lat używałem praktycznie codziennie Chodziło mi o ten 1A - trochę moim zdaniem za słaby.
 3. Może głupie pytanie... ale nie możesz po prostu połączyć dwóch żarówek w szereg? @marek1707 jesteś pewien że ten auciak się nada do 24V? Czy chcesz go wstawić przed transformatorem?
 4. Ja używam miniwiertarki z tarczą tnącą - ale to przede wszystkim dlatego że zawsze mam pod ręką.
 5. Argumentem instrukcji switch może być wyłącznie zmienna typu int, a Ty masz String.
 6. Ja bym przed dawaniem dobrych rad zajrzał do tego pliku... To jest przestarzały, niezalecany sposób na ustalenie wielkości ekranu (powinno się podać rozmiary ekranu w konstruktorze). W dodatku ten #if w szkicu nie jest wtedy potrzebny... Podałbym jak ma wyglądać nowy konstruktor, ale nie chce mi się przepisywać ze zdjęcia. W razie czego linijka 128 i następne w pliku Adafruit_SSD1306.h
 7. Oczywiście że można. Przykładowo: zastosować jakiś 4051 i podpiąć jego wyjście do A0 ESP przez dzielnik (któraś płytka miała nawet taki dzielnik na pokładzie, czyli do A0 dało się podłączyć bezpośrednio wyjście analogowe 5V). Może być?
 8. @tomecki - a czy ja coś innego napisałem? Poza tym kto tu mówi o jakichś uczelniach?
 9. Przede wszystkim uświadomić sobie, że - nie umniejszając wartości forbotowych kursów - to tylko "zarys wstępu do początków". Ze swej strony proponuję na razie zostać przy Arduino i poduczyć się C++/C, poznać choćby pobieżnie znaczenie różnych rejestrów ATmegi (od tego są datasheety żeby poczytać dokładniej, ale trzeba wiedzieć czego tam szukać). Napisać teraz jakiś nietrywialny program, a za jakiś czas (jak już poznasz C++) napisać go drugi raz od początku i porównać oba rozwiązania... Wtedy zdecydować, co dalej. To jest tak, jak z pytaniem "co dalej po skończeniu kursu na prawo jazdy". Odpowiedź prosta: teraz wypadałoby nauczyć się jeździć
 10. Też się nad tym zastanawiałem, ale z ciekawości poszukałem i znalazłem coś takiego...
 11. Może i powie. Zależy od tego, czy jest normalny czy jakiś bęcwał. Bo dla bęcwała Arduino == AVR...
 12. Nie, to nie są "po dwa" tylko to jedna szyna, która ma po prostu kilka gniazdek. Możesz podłączyć tam np. siedemnaście czujników.
 13. Nieważne czy to fizyczny rezystor czy jakiś pulldown - ma tam być. Poza tym z tego co zrozumiałem kolega sprawdza działanie czujników bez PLC.
 14. No nie wiem... ja w pewnym momencie w czasie prób miałem jakiś 30 cm kawałek pogiętej taśmy i nie miałem problemów z prawidłowym odczytem. Też 400 kHz, na szynie oprócz MPU jeszcze driver do serw. Ja mam nieco inną sekwencję (ale korzystam tylko z żyroskopu w osi Z): writeMPU6050(MPU6050_SMPLRT_DIV, 0x00); writeMPU6050(MPU6050_CONFIG, 0x02); writeMPU6050(MPU6050_GYRO_CONFIG, 0x10); // 1000°/s writeMPU6050(MPU6050_ACCEL_CONFIG, 0x00); writeMPU6050(MPU6050_PWR_MGMT_1, 0x03); I bardzo chciałbym wiedzieć, dlaczego po włączeniu zasilania ma mnie gdzieś i ustawia gyro na 250°/s (po resecie działa normalnie).
 15. Tutaj masz ładnie pokazany ten rezystor... Nie chcę sugerować wartości bo nie znam się na PLC i co toto powinno dostać na wejściu, ale ja bym tam wrzucił jakiś 4.7kΩ i zobaczył co się stanie.
×
×
 • Utwórz nowe...