Skocz do zawartości

Aiji

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Aiji wygrał w ostatnim dniu 9 stycznia 2018

Aiji ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutralna

O Aiji

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska
 1. Witam. Miał ktoś doświadczenie z Pololu MiniIMU-9 v5 9DOF ? Zakupiłem takowy moduł, ale w internecie nie mogę znaleźć dobrze opisanej instrukcji jak pisać kod do niego. Znalazłem tylko kilka stron/filmów, gdzie cokolwiek jest opisane, ale mimo wszystko to za mało. Zna ktoś jakiś poradnik, albo stronę z opisem funkcji do tego modułu, albo przynajmniej jakiś projekt stworzony na tym module? Linki do stron/filmów, które znalazłem: https://github.com/pololu/minimu-9-ahrs-arduino I strona producenta: https://www.pololu.com/product/2738 PS. Praktycznie wszystkie projekty żyroskopowo-akcelerometrowe w internecie są tworzone na module MPU-6050 więc może ktoś wie jak przerabiać kody dla MPU-6050 na kody kompatybilne z Pololu MiniIMU-9 v5?
 2. Witam, to ponownie ja. Znalazłem stronę w której pokazane jest jak przerobić moduł HC-05 (który nie obsługuje profilu HID) tak aby profil HID obsługiwał (czyli, aby można było emulować klawiaturę przez bluetooh). I tu moje pytanie: Czy mój moduł bluetooth XM-15B również może być w ten sposób przerobiony?
 3. Ehm... No nic. Poczytam trochę o tym i poszukam dokładniej w głębinach projektów z internetu.
 4. A nie ma jakiegoś sposobu, aby zrobić to z Arduino Pro Micro i modułu bluetooth XM-15B, bo takie elementy aktualnie posiadam. W sumie to chyba kwestia odpowiedniego kodu, którego nie potrafię napisać.
 5. W sumie nie. Fakt. Trochę się zagapiłem. Ale mimo wszystko, wie ktoś jak takie coś można wykonać?
 6. Jak biblioteka działa wiem, ale po prostu nie wiedziałem dlaczego po kablu działa a przez bluetooth nie, choć i to i to komunikuje się przez UART. Wiesz może, co należy zrobić, aby biblioteka ta działa przez bluetooth, albo w jaki inny sposób można wykonać taką klawiaturę bluetooth opartą na Arduino?
 7. Witam. Chciałbym zbudować klawiaturę bezprzewodową (bluetooth) z wykorzystaniem Arduino. Napisałem taki kod: #include <Keyboard.h> void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(5, INPUT_PULLUP); Keyboard.begin(); } void loop() { if(digitalRead(5)==LOW){ Keyboard.print("A"); delay(200); } } Jeśli połączę moje Arduino Pro Micro (Arduino na bazie Leonardo) poprzez kabel, to wtedy kod ten działa normalnie (tzn. po naciśnięciu przycisku w notatniku wpisuję się 'A'). Jeżeli natomiast podłączę mój moduł bluetooth zamiast kabla, to kod ten nie działa (moduł normalnie się paruje z komputerem, ale po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje). Co robię źle? [ Dodano: 01-02-2018, 17:37 ] Nikt nie wie co jest źle? Moim zdaniem coś do tego kodu muszę dodać, albo coś zmienić, tylko nie wiem co. Macie jakieś pomysły?
 8. Wg. tego co pisał Elvis metoda move() ma trzy parametry [ Mouse.move(xVal, yPos, wheel); ] i trzeci odpowiada za scrolla myszy. Napisałem kod, dzięki któremu mogę scrollować za pomocą joysticka, jednakże scroll zamiast powoli przewijać stronę, od razu przeskakuję na koniec (joystick w dół - strona błyskawicznie przeskakuje na sam dół; joystick w górę - strona błyskawicznie przeskakuje na samą górę). Co mam zrobić, aby przewijanie było powolne?
 9. Chyba nie rozumiem. O jakie przyciski myszy dokładnie chodzi?
 10. Witam. Znalazłem na YT taki oto film przedstawiający użycie Joysticka jako myszki komputerowej. A tutaj kod: https://www.dropbox.com/sh/m6c40pu99fqxb5b/AADmt0grA9RdJtuGajwIePn0a/arduino_mouse_emulation?dl=0 I pytanie: Jak emulować scrolla myszy? Chciałbym przerobić ten kod, aby poruszanie joystickiem emulowało poruszanie myszą (to już jest w kodzie), dodać dwa tact switche jako prawy i lewy przycisk myszy oraz po naciśnięciu joysticka (wbudowany przycisk tact swich) i poruszaniu nim w górę i w dół emulować scrolla (przewijanie strony). Mam problem z tym ostatnim czyli emulowaniem scrolla myszy. Macie jakieś pomysły jak mógłbym to wykonać?
 11. Moim zdaniem w kolejnym kursie, można zrobić rozdział o Pololu AltIMU-10 v5 - żyroskop, akcelerometr, kompas i wysokościomierz I2C. Dodatkowo obsługa bluetooth, wi-fi. Łączenie dwóch Arduino też byłoby ciekawe.
 12. Jeszcze jedzie z Chin , ale jak przyjdzie za 2 miesiące to się podzielę recenzją na jej temat.
 13. Dobra. Jednak kupiłem taką: https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_618911.html?wid=21
 14. Witam. Chciałbym kupić sobie drukarkę 3d do amatorskiego drukowania od czasu do czasu (a to jakiś mechanizm do robota, fragment obudowy, podwozie i tp.). Szukałem kilka drukarek na allegro i natrafiłem na taką: http://allegro.pl/prusa-i3-al-eco-drukarka-3d-aluminium-printo3d-i6879825246.html Zastanawiam się,czy warto ją kupić, czy szukać innej. U tego sprzedającego jest kilka wersji tej drukarki: za 1099zł, 1190zł, 1290zł i za 1490zł. Opłaca się dopłacać kilka zł do lepszej wersji czy najbardziej opłacalna będzie najtańsza? (bo jeśli droższa wersja o 200zł, różni się tylko innymi śrubkami to ja dziękuję). Co o niej sądzicie?
×
×
 • Utwórz nowe...