Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  170
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

44 Bardzo dobra

O szczawiosław

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Coś takiego fajnie rozwiązało by problem tworzenia korków, nie tylko przy ruszaniu ze świateł. Fajnie to pokazano na tym filmiku Przy takiej autonomii taka sytuacja nie miała by racji bytu.
 2. Tak jak napisałeś, kupić jeden, podpiąć pod dobry miernik albo oscyloskop i sprawdzić pobory w różnych sytuacjach. Da to topie pewien obraz, ale zapewne wszystkiego nie przewidzisz i nie sprawdzisz więc będziesz musiał liczyć się z tym że coś nie zadziała tak jak powinno.
 3. Dobra, to rozwinę wyliczenia bo widać że skróty myślowe są złe. Skoro jest pytanie o 50 modułów więc wynik końcowy to sumaryczne zapotrzebowanie wszystkich modułów. A więc @andi21 abyś dokładnie zrozumiał: x = 50 - ilość modułów y = 5V - napięcie zasilania z = 210mA - pobór minimalny v = 2A - pobór maksymalny I z tego mamy: x*y*z albo x*y*v i kolejno 50*5*0,21 = 52,5[W], oraz 50*5*2 = 500[W]. Jeżeli pomnożysz razy 50 podane przez siebie wyniki uzyskasz to samo @ethanak a pytanie było o potrzebną moc, a nie natężenie A żeby nie było samego offtopu to takiego modułu nawet pojedynczego najprawdopodobniej przez USB nie da się zasilić.
 4. Wg specyfikacji jeden moduł potrzebuje 5V i 210mA z poborem maksymalnym 2A, więc moc potrzebna do pracy mieści się w zakresie od 52,5W do 500W. Nigdy ich nie używałam więc nie wiem jak realne to są dane.
 5. To temat pewnie na całą pracę badawczą, na bank da się to też wyliczyć znając czas gotowania, grubość i skład ciasta oraz ilość i rodzaj farszu.
 6. W sumie nie dziwi mnie że to Japonia https://www.extremetech.com/computing/296022-fujitsu-has-an-employee-dedicated-to-keeping-a-1959-computer-up-and-running
 7. Może krzyczeć o undervoltage ale malina powinna się uruchomić.
 8. Tapatalk jest fajny, szczególnie jak ktoś czyta i udziela się na kilku różnych forach, można mieć wszystkie w jednym miejscu (sam tak używam). Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z wstawianiem kodu w posty, itp.
 9. Można bez problemu większego (tylko poziom trudności trochę wysoki) niezależnie od drukarki, pod warunkiem że sam wyedytujesz g-code. Możesz ręcznie ustawić jakąś przerwę w druku, a następnie wyedytować (w sumie to wywalić większość) kod przed tą przerwą i z wyedytowanego pliku puścić dalszy druk.
 10. No Przy okazji dorobiłem obsługę przekaźników do sterowania wentylatorami aby załączały mi się razem z ogniwami i wyłączały z opóźnieniem. Muszę zastanowić się czy mam taka funkcjonalność już jaką chciałem i brać się za budowę komory. No i pozbyć się zmiennych globalnych które są używane w tylko jednej funkcji, a zamiast tego użyć argumentów funkcji, ale to już zależy od tego czy mi się będzie chciało
 11. Głupi błąd którego wcześniej nie zauważyłem. No i regulacja PWM jest teraz płynniejsza.
 12. Znalazłem jeszcze błąd w swoim kodzie. Funkcji abs() automatycznie zmienia float na int. Chciałem mieć amplitudę 1°C, a przez to miałem 2°C. na szczęście jest funkcja fabs() Więc obeszło się bez większych kombinacji.
 13. @ethanak specjalnie tobie: DiffTemp = round((SetTemp - AverageTemp)*10)/10;
 14. Dobra, nie zrozumieliśmy się. Nawiasy zostały po jakiejś funkcji i zapomniałem usunąć, a napisałeś tak że zrozumiałem że te środkowe są zbędne w których znajduje się odejmowanie.
×
×
 • Utwórz nowe...