Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  208
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

67 Bardzo dobra

O szczawiosław

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Trzeba trawić tak aby nie przesadzić, pod SMD i THT robisz tak samo. Lepiej zrezygnuj z lizaka, coli albo czegoś i kup płytkę z Pololu. Jeżeli masz małe doświadczenie z wytrawianiem płytek i chcesz ścieżki nanosić mazakiem to pozostaje życzyć powodzenia. Moim zdaniem wydasz więcej niż te 8zł na nieudane próby trawienia i te kilka kondensatorów. No i tak jak pisał Gieneq, jaki to ma być prąd? Może opisz projekt, założenia, itp. bo się może okazać że masz źle dobrane komponenty i tylko spalisz pieniądze (możliwe że prawie dosłownie).
 2. Chcesz po prostu zrobić klawiaturę, poczytaj o możliwościach Arduino UNO.
 3. W głównym oknie PIO masz wielki przycisk "Import Arduino Project".
 4. Zależy od budżetu, jeżeli chcesz sam się bawić to zrób jak napisał atMegaTona, a jak chcesz gotowiec to rozejrzyj się po pewnym znanym azjatyckim portalu. Mają całkiem ciekawe konstrukcje w rozsądnej cenie.
 5. No i oczywiście to co mnie bardziej interesowało ma zwalony dźwięk tak że oglądać się nie da praktycznie
 6. Aż obu bym wysłuchał, ale trochę daleko Liczę na nagranie
 7. Którą pętle while masz na myśli? Problemem może być: W tym momencie przy każdorazowym wejściu w funkcję i po wykonaniu całego kodu w niej, klient zostanie automatycznie rozłączony, niezależnie od wykonanych czynności.
 8. Znalazłem info że pokaz dronów w Szanghaju to fejk, a drony zostały dodane w postprodukcji
 9. Ciężko cokolwiek stwierdzić, za mało informacji. Jak kiedyś chciałem zrobić jednocześnie komunikację po WiFi i BT na ESP32 następowało przepełnienie stosu. Może jest to w jakiś sposób powiązane z ADC2 skoro jego wykorzystanie uniemożliwia używanie WiFi.
 10. @Zealota piękne, aż się wzruszyłem to oglądając
 11. Jeździk działa Zrobiłem sterowanie po WiFi, zrobiłem prostą (a wręcz prostacką) apkę w Virtuino. 4 naładowane akumulatorki starczają na 5min zabawy, muszę zamiast stabilizatora LDO jakieś przetwornice wsadzić o większej sprawności Ale na razie jeździ i w sumie o to chodziło.
 12. Z nudów zacząłem przerabiać samochodzik RC na sterowanie przez WiFi albo BT (jeszcze nie zdecydowałem).
 13. Koleś ogólnie ma niezłe projekty, a ile filamentu zużywa to strach liczyć
 14. @lisulisu6 to w końcu zamawiasz czy robisz samodzielnie? Jak zamawiasz to nie widzę powodu aby robić koniecznie jako jednowarstwową, więc możesz wykorzystać gotowy projekt. Co do płytki, tak jak wspomniał RFM warto wylać masę, ustaw grubość ścieżek minimum na 0,5mm dla sygnałowych i nawet 0,8mm dla zasilania (jeżeli planujesz trawić je samodzielnie), w przypadku kiedy chcesz zamawiać, zasilanie ustaw na 0,5mm a sygnałowe na 0,3mm (mogą być i grubsze, ale to powinno zapewnić dosyć łatwe projektowanie i nie zajmą niepotrzebnie miejsca). Unikaj niepotrzebnego skręcania ścieżek i łamania ich pod kątem prostym. W oknie projektowania PCB po prawej stronie masz przycisk MANUFASTURING czasami warto z niego skorzystać aby zobaczyć jak płytka będzie wyglądała w rzeczywistości. Możesz wtedy wychwycić błędy nawet przez porównanie z jakimiś profesjonalnymi projektami, albo obrazkami płytek. Po prostu patrzysz na jedną i drugą, stwierdzasz że "brzydko, tutaj zrobili inaczej to i ja to poprawie". Możesz jeszcze zapoznać się z kursem Cadsoft Eagle, fakt że jest z 2011 roku i sporo opcji się zmieniło, ale nie zasady tworzenia schematów i PCB. I tak jak wspominał Treker wstawiaj pliki graficzne (jpg, png, bmp, itp.), a nie PDF
 15. @Lolsegg23 pokaż jeszcze kod. W przykładach do bibliotek masz program który przeszukuje magistrale, pokazuje znalezione adresy i odczytaną temperaturę, to działa u ciebie bez problemu?
×
×
 • Utwórz nowe...