Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  204
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

67 Bardzo dobra

O szczawiosław

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No i oczywiście to co mnie bardziej interesowało ma zwalony dźwięk tak że oglądać się nie da praktycznie
 2. Aż obu bym wysłuchał, ale trochę daleko Liczę na nagranie
 3. Którą pętle while masz na myśli? Problemem może być: W tym momencie przy każdorazowym wejściu w funkcję i po wykonaniu całego kodu w niej, klient zostanie automatycznie rozłączony, niezależnie od wykonanych czynności.
 4. Znalazłem info że pokaz dronów w Szanghaju to fejk, a drony zostały dodane w postprodukcji
 5. Ciężko cokolwiek stwierdzić, za mało informacji. Jak kiedyś chciałem zrobić jednocześnie komunikację po WiFi i BT na ESP32 następowało przepełnienie stosu. Może jest to w jakiś sposób powiązane z ADC2 skoro jego wykorzystanie uniemożliwia używanie WiFi.
 6. @Zealota piękne, aż się wzruszyłem to oglądając
 7. Jeździk działa Zrobiłem sterowanie po WiFi, zrobiłem prostą (a wręcz prostacką) apkę w Virtuino. 4 naładowane akumulatorki starczają na 5min zabawy, muszę zamiast stabilizatora LDO jakieś przetwornice wsadzić o większej sprawności Ale na razie jeździ i w sumie o to chodziło.
 8. Z nudów zacząłem przerabiać samochodzik RC na sterowanie przez WiFi albo BT (jeszcze nie zdecydowałem).
 9. Koleś ogólnie ma niezłe projekty, a ile filamentu zużywa to strach liczyć
 10. @lisulisu6 to w końcu zamawiasz czy robisz samodzielnie? Jak zamawiasz to nie widzę powodu aby robić koniecznie jako jednowarstwową, więc możesz wykorzystać gotowy projekt. Co do płytki, tak jak wspomniał RFM warto wylać masę, ustaw grubość ścieżek minimum na 0,5mm dla sygnałowych i nawet 0,8mm dla zasilania (jeżeli planujesz trawić je samodzielnie), w przypadku kiedy chcesz zamawiać, zasilanie ustaw na 0,5mm a sygnałowe na 0,3mm (mogą być i grubsze, ale to powinno zapewnić dosyć łatwe projektowanie i nie zajmą niepotrzebnie miejsca). Unikaj niepotrzebnego skręcania ścieżek i łamania ich pod kątem prostym. W oknie projektowania PCB po prawej stronie masz przycisk MANUFASTURING czasami warto z niego skorzystać aby zobaczyć jak płytka będzie wyglądała w rzeczywistości. Możesz wtedy wychwycić błędy nawet przez porównanie z jakimiś profesjonalnymi projektami, albo obrazkami płytek. Po prostu patrzysz na jedną i drugą, stwierdzasz że "brzydko, tutaj zrobili inaczej to i ja to poprawie". Możesz jeszcze zapoznać się z kursem Cadsoft Eagle, fakt że jest z 2011 roku i sporo opcji się zmieniło, ale nie zasady tworzenia schematów i PCB. I tak jak wspominał Treker wstawiaj pliki graficzne (jpg, png, bmp, itp.), a nie PDF
 11. @Lolsegg23 pokaż jeszcze kod. W przykładach do bibliotek masz program który przeszukuje magistrale, pokazuje znalezione adresy i odczytaną temperaturę, to działa u ciebie bez problemu?
 12. @lisulisu6 zerknąłem na pliki Eagla i tam jest 10 ścieżek na krzyż. Jeżeli chcesz sam wykonać płytkę to i postaraj się sam ją zaprojektować, jest na tyle łatwa że nie powinieneś mieć z tym problemów większych, a będzie okazja do nauki czegoś nowego i proste ćwiczenie.
 13. Jak tak na niego patrze to przypomniała mi się pierwsza Magma Fajna robota, jak się domyślam jesteście uczniami LO PB?
 14. 12V to raczej słaba opcja, 24V albo i 48V to już sensowniejsze wyjście. We wspomnianym sumo często właśnie używa się silników 24V które są w stanie wytrzymać te kilka sekund pracy na 48V. Ewentualnie rozejrzyj się za silnikami trójfazowymi. Dużo tutaj zależy od budżetu (w sumie to przede wszystkim od tego), od materiału z którego mata jest wykonana, od zapelcza technicznego, itp. Jak możesz podeślij jakieś filmy albo zdjęcia z innymi konstrukcjami tego typu.
 15. Zacznijmy od tego że UART podłącza się RX z UNO do TX ESP, a TX z UNO do RX ESP, do tego warto użyć jeszcze Konwertera Poziomów Logicznych w taki sposób aby ESP zawsze dostawało sygnały w logicy 3,3V, a uno 5V. Wyjmij z Arduino ATmegę bo masz tylko jeden UART, a po błędzie widać że ci się po prostu nie łączy z ESP (a przyczyn może być wiele). Piny CH_PD i RESET powinieneś podciągnąć do zasilania poprzez rezystor 10k najlepiej. Sam sposób zasilania jest jeszcze problematyczny, lepiej użyć zewnętrznego źródła 3,3V (nie wiem jak z wydajnością pinu 3,3V w UNO) i złączyć tylko masy układów. Samo ESP w momencie łączenia się do sieci, itp. pobierać może do 300mA. Tutaj masz prawidłowy sposób łączenie ESP z UNO (zamiast konwertera poziomów masz dzielnik zrobiony, no i brakuje rezystorów podciągających): Musisz jeszcze ESP wprowadzić w tryb bootowania, czyli zwierasz GPIO0 i RESET do masy, następnie rozwierasz najpierw RESET, a później GPIO0. Jeżeli jeszcze nie zjarałeś ESP jest szansa że kiedy poprawisz błędy to zadziała, no i jeszcze o ile moduł miałeś dobry wcześniej, bo z ESP-01 mam złe doświadczenia jak 1/2 układów okazywała się uszkodzona już na starcie. Jeszcze jedno pytanie, czemu zwarłeś GPIO2 do masy?
×
×
 • Utwórz nowe...