Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  220
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

68 Bardzo dobra

O szczawiosław

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Peltierem możesz sterować za pomocą PWM. Zamiast przekaźnika wstawiasz mostek H, nie masz klikania, możesz zmieniać polaryzacje i masz regulacje mocy chłodzenia/grzania. Co do zasilania jeżeli to ogniwo 2A to zasilacz powinien wystarczyć 2A (bo wraz ze wzrostem temperatury wzrasta opór ogniwa) ale lepiej dać trochę mocniejszy, np. 2,5A (może się okazać że twój system chłodzenia sprawi że uda ci się je rozkręcić na max). No i nic tobie się nie uda bez wydajnego chłodzenia strony "ciepłej", pozostawienie jej samej sobie, albo naklejenie byle jakiego radiatora, sprawie że w najlepszym wypadku całość będzie działać słabo, a w najgorszym tak jak pisał @BananWszyscy spalisz ogniwo. Na tym forum jest kilka tematów gdzie były poruszane problemy związane z ogniwami, poszukaj, poczytaj, może rozwieją twoje wątpliwości i czegoś więcej się dowiesz jeszcze.
 2. @SOYER jaka metafora @DarthBane esp32 jest na tyle mocny że powinno samo pociągnąć transmisje + sterowanie. Jak poszukasz znajdziesz gotowe projekty na których możesz się wzorować (albo skopiować). Pewnie będzie wymagało to optymalizacji kodu ale unikniesz zbędnego komplikowania projektu i dublowania funkcji.
 3. Dlaczego nie może być to inny program terminalowy? To co Arduino wysyła po COM możesz odczytać czym se chcesz, kwestia ustawień (masz nawet artykuł o innych monitorach Arduino). Jeżeli chcesz mieć podgląd z innego komputera to zainteresuj się ESP8266 albo ESP32 i wysyłaj dane na jakiś serwer.
 4. Jeżeli chcesz aby działało to jako odrębne "systemy" to tak się nie da, trzeba kasować. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby napisać program który robi więcej niż jedną czynność.
 5. @Red zgadzam się z @ethanak odnośnie połączenia i ładnego wyglądu
 6. Pomyśl jak chcesz to wszytko ze sobą połączyć, bo jest kilka sposobów jak to z sobą spiąć. Najłatwiej (moim zdaniem) będzie użyć do tego jakiegoś Arduino i jakiegoś przekaźnika do włączania pompy. Zasilanie 5V z ładowarki do telefonu i tyle, nie ma co życia utrudniać.
 7. Tak jak napisał Matthew11 najlepiej użyć jednej z płytek które podlinkował. ESP i Arduino różnią się nieznacznie w programowaniu z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE (nie są to wielkie różnice, ale widoczne przy bardziej rozbudowanych programach). Ze swojej strony polecam ten sam zestaw środowiska, czyli VSC i PlatformIO. Dodatkowo pamiętaj że Blynk wykorzystuje do komunikacji zewnętrzy serwer, więc droga wygląda mniej więcej tak telefon <-> serwer <-> ESP, możesz to wykorzystać sterując układem bez konieczności pozostawania w tej samej sieci WiFi. Jeżeli masz 30min na naukę i wolne RPi możesz także stworzyć własny serwer Blynk (można też na serwerze zewnętrznym) i usunąć w ten sposób ograniczenia związane z rozbudowaniem aplikacji. Jeżeli nie potrzebujesz serwera i chcesz komunikować się tylko wewnątrz własnej sieci sprawdź Virtuino, jest trochę bardziej skomplikowane w programowaniu (szczególnie jeżeli chcesz przechowywać jakieś logi, itp.), ale nie wykorzystuje zewnętrznych serwerów i komunikacja odbywa się tylko wewnątrz tej samej sieci.
 8. Możesz użyć też złącza krawędziowego. Choć klips wydaje się bezpieczniejszy, bo wyciągając złącze możesz zwarcie zrobić.
 9. Tak, też w pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na warsztat A coś takiego przydało by się w szkole średniej jak było zaliczenie z rzutów do kosza
 10. Na pewnym znanym chińskim portalu sprzedażowym można takie znaleźć. Cena to "jedyne" 5000$
 11. https://forbot.pl/blog/kurs-elektroniki-diody-krzemowe-oraz-diody-swiecace-led-id4251
 12. Trzeba trawić tak aby nie przesadzić, pod SMD i THT robisz tak samo. Lepiej zrezygnuj z lizaka, coli albo czegoś i kup płytkę z Pololu. Jeżeli masz małe doświadczenie z wytrawianiem płytek i chcesz ścieżki nanosić mazakiem to pozostaje życzyć powodzenia. Moim zdaniem wydasz więcej niż te 8zł na nieudane próby trawienia i te kilka kondensatorów. No i tak jak pisał Gieneq, jaki to ma być prąd? Może opisz projekt, założenia, itp. bo się może okazać że masz źle dobrane komponenty i tylko spalisz pieniądze (możliwe że prawie dosłownie).
 13. Chcesz po prostu zrobić klawiaturę, poczytaj o możliwościach Arduino UNO.
 14. W głównym oknie PIO masz wielki przycisk "Import Arduino Project".
×
×
 • Utwórz nowe...