Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  183
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

51 Bardzo dobra

O szczawiosław

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zobaczymy jak się sprawdzi i czy za dużo prądu zużywać nie będzie. Muszę jeszcze płytkę pod elektronikę zaprojektować, teraz jak znam wymiary będzie łatwiej i może do końca miesiąca wszytko zrobię.
 2. Wczoraj skończyłem wszystko składać. Wygląda że będzie działać . Jak odpaliłem podpinając na krótko i wykorzystując 1/3 mocy temperatura spadła o ok. 10°C w ciągu 15min. Nie testowałem jeszcze szczelności na tej pokrywie, przy pełnej wyrównanie temperatury wewnątrz z temp. otoczenia zajęła 5 dni kiedy w środku znajdowały się 2 butelki 1,5l z wodą o temperaturze początkowej 10°C. Muszę jeszcze dodatkowo zaizolować duży radiator od góry, aby zmniejszyć wpływ otoczenia i jak wszystko dobrze wyschnie w pt pewnie będę sprawdzał jaką temperaturę minimalną uda się wewnątrz osiągnąć wykorzystując tym razem ok 1/2 mocy ogniw.
 3. Ostatnio widziałem filmik jak drona próbują zasilać super kondensatorami. Był w stanie chyba 30s latać. Ale pomysł na rakietę kozacki
 4. W końcu znalazłem trochę czasu na budowę komory. Styropian 10cm grubości, wartość oporu 3,00 m2K/W, współczynnik przewodzenia ciepła 0,033 W/mK więc mam nadzieję że wystarczy aby układ chłodzenia nie działał cały czas na pełnych obrotach, szczególnie że jego głównym zadaniem ma być utrzymywanie temperatury, a nie chłodzenie. Od środka i na zewnątrz oklejony ekranem za grzejnikowym (jako dodatkowa izolacja, tjuning optyczny i zabezpieczanie przed kruszeniem styropianu ). Przygotowałem dwie wersje pokrywy, pełną i z miejscem na układ chłodzenia (tą jeszcze kończę i zastanawiam się nad sposobem mocowania dosyć ciężkiego układu chłodzenia w styropianie). Wszystkie szczeliny wypełnione dodatkowo masą izolacyjną aby zminimalizować ilość mostków termicznych. Ekran wewnątrz klejony na zakładkę, z zewnątrz komora owinięta na około. W tym tygodniu przeprowadzę testy jak sobie radzi z utrzymaniem temperatury wewnątrz na pełnej pokrywie. Mam nadzieję że w ciągu miesiąca uda już mi się odpalić całość z układem chłodzenia.
 5. Jak dobrze pamiętam FreeCAD daje także taką możliwość. A jeżeli szukasz wyspecjalizowanego oprogramowania to możesz zapoznać się z tym: http://home.agh.edu.pl/~opal/sysra/wyklady/SysRAw14.pdf Kiedyś jakieś symulacje robiłem w Matlabie, korzystałem z jakiegoś gotowego modelu, ale to było dawno i już nie pamiętam dokładnie co i jak.
 6. W tym temacie była już afera odnośnie darmowej apki z rozkładami jazdy. Chyba nawet Minister Cyfryzacji ówczesny interweniował, ale nie wiem jak dalej się to potoczyło.
 7. PKP chyba nie udostępnia żadnego API do tego, można próbować wyciągać pożądane dane ze strony, ale to pewnie mija się z celem.
 8. Slic3r PE jest modyfikacją Slic3ra, może czas się zainteresować samym Slic3rem.
 9. Szkoda że nie ma tej opcji w Slic3r PE (albo ja szukać nie umiem).
 10. Odnośnie ekipy z Białegostoku jeszcze to się rozszaleli https://wm.pb.edu.pl/2019/08/12/sumomasters-z-trzema-medalami/ Przy okazji zdobyli chyba 5 zaproszenie do Japonii.
 11. Trochę czepialstwa: Serio? Miasto wojewódzkie i taki błąd w nazwie? Koniec czepialstwa. No nic tylko gratulować Z zawodów wiem że najlepiej mieć dosłownie drugiego robota ze sobą w częściach zapasowych.
 12. A BLYNK się nie nada? Rozumiem naukę, itp. ale czy jest sens?
 13. Coś takiego fajnie rozwiązało by problem tworzenia korków, nie tylko przy ruszaniu ze świateł. Fajnie to pokazano na tym filmiku Przy takiej autonomii taka sytuacja nie miała by racji bytu.
×
×
 • Utwórz nowe...