Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  139
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

szczawiosław wygrał w ostatnim dniu 3 października 2018

szczawiosław ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

32 Bardzo dobra

O szczawiosław

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Obejrzyj cały dokładnie, bo masz jak wół od 3:56 pokazane, akurat z filtrem interpolacyjnym pewnie ale to nic nie zmienia.
 2. Musiałem 3 razy przeczytać co napisałeś nim to zrozumiałem (przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji). Zacznę od końca: PIR nie wykrywa temperatury, a zmiany (nagłe) temperatury i to robi różnicę. Jeżeli znajdziesz sposób jak to zrobić na PIRze to rób. Na pewno jakoś się da, ja nie wiem jak i pomysłu też nie mam. Ale zacznij od poczytania dokumentacji. Grid-EYE to matrycowy czujnik temperatury, jak widać na filmie który załączyłeś mierzy on temperatury w każdym z pikseli matrycy 8x8. A więc otrzymujemy siatkę z 64 pikselami z określoną temperaturą dla danego piksela. Dzięki temu porównując kilka kolejnych odczytów możemy prześledzić zmiany temperatury i określić czy się przesuwają, w która stronę, a może robią zygzaczki, albo stoją w miejscu. Pisałem wcześniej że zamontowany nad futryną, znając jego kąt widzenia, wysokość drzwi, przeciętny wzrost człowieka możesz policzyć na jakiej wysokości musi być umieszczony. A więc skoro już wiesz jak on działa, wiesz co chcesz osiągnąć, musisz tylko wymyślić algorytm który sprawdzi i określi kierunek przesuwania się punktów cieplnych. Podpowiem że głupio jest to robić na progu bezwzględnym. Jeszcze jedna podpowiedź, obejrzyj ten filmik, masz praktycznie gotowe rozwiązanie.
 3. Nie wiem co w tym trudnego. Po prostu linie na dwóch wysokościach dają pewne zabezpieczanie aby określić czy ktoś łapami macha, czy nogami, itp. A kierunek określasz na podstawie kolejności przerwania wiązek na jednej wysokości. Tak jak pokazuje strzałka następuje wpierw przerwanie jednej wiązki, a później drugiej, więc jesteś w stanie określić w która stronę przesuwa się obiekt. Porównujesz odczyty z dwóch wysokości aby mieć pewność że oba przerwania szły w tą sama stronę i voilà! Najtaniej wychodzi chyba przerwanie wiązki. Czujnik który podesłałeś jest drogi. Jeden Grid-EYE kosztuje ok 90zł, do tego musisz zrobić prosta płytkę za kilka zł.
 4. Jeżeli chcesz wiedzieć czy ktoś wszedł, czy wyszedł, zliczać osoby w pomieszczeniu w danym momencie, itp. to najłatwiej zrobić to na 4 czujnikach przerwania wiązki. Montujesz je parami w taki sposób że na jednej wysokości (ok 30-50cm nad podłogą) masz dwa czujniki w pewnej odległości od siebie i kolejną parę czujników znowu o te 30-50cm wyżej. W ten sposób jesteś w stanie wykryć kierunek w którym osoba się przemieściła. Drugim sposobem jest wykorzystanie matrycowego czujnika temperatury (np. Omron D6T-44L-06, albo Panasonic Grid-EYE) zamontowanego bezpośrednio nad drzwiami. W ten sposób możesz śledzić przemieszczenia się punktów cieplnych przez drzwi i znając orientacje czujnika i określając kierunek przemieszczenia stwierdzić czy ktoś wszedł, czy wyszedł. Trzeci to system wizyjny rozpoznający twarze/sylwetki/czy co tam jeszcze się da rozpoznać u człowieka. Pewnie jest jeszcze masa innych sposobów, ale to są te które najszybciej przyszły mi do głowy. Oczywiście każdy ma swoje wady i zalety.
 5. Nie wiem czy było. Miło się ogląda
 6. Fornir w tym wypadku robi robotę,wszystko ładnie widać, a światło przytłumione, no i słoje dają ciekawy efekt.
 7. @SOYER nie robię tego łazika więc tylko wyrażę swoje zdanie Co się dzieje przemilczę aby uniknąć niedopowiedzeń, itp.
 8. Ja znam i sukcesu im nie wróżę. Poza pierwszymi łazikami (Magma i Magma 2) ta ma największe "przeboje" z łazikiem w całej ich historii na PB.
 9. Mieszanie światła to nie mieszanie farb, nie da się w łatwy sposób przenieść wartości RGB kolorów widzianych na monitorze na odwzorowanie tego samego na światło.
 10. Jest, wszystko to kwestia oprogramowania, np. Blynka, tylko to jest apka, a nie www.
 11. Sprawdź specyfikacje, wiesz ile V i A potrzebujesz, wiesz co możesz uzyskać z czujnika. Zajrzyj do dokumentacji układu i wszystko stanie się jasne A jak nie wyszukaj hasło "przekaźnik Arduino", taki jak znajdziesz na 90% będzie dobry. Albo weź gotowiec: https://botland.com.pl/pl/czujniki-ruchu/7567-czujnik-ruchu-pir-z-przekaznikiem-12v-20a.html?search_query=PIR+z+przekaznikiem&results=1
 12. Siła maleje z kwadratem odległości. Udźwig maksymalny takiego magnesu to pewnie ok.5kg (na podstawie analogicznych magnesów ze znanymi parametrami). Jeżeli dobrze policzyłem to siła przyciągania między dwoma takimi magnesami z odległości 3cm wyniesie ok. 15g (nie jestem pewien obliczeń).
×
×
 • Utwórz nowe...