Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  213
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez szczawiosław

 1. Tak jak napisał Matthew11 najlepiej użyć jednej z płytek które podlinkował. ESP i Arduino różnią się nieznacznie w programowaniu z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE (nie są to wielkie różnice, ale widoczne przy bardziej rozbudowanych programach). Ze swojej strony polecam ten sam zestaw środowiska, czyli VSC i PlatformIO. Dodatkowo pamiętaj że Blynk wykorzystuje do komunikacji zewnętrzy serwer, więc droga wygląda mniej więcej tak telefon <-> serwer <-> ESP, możesz to wykorzystać sterując układem bez konieczności pozostawania w tej samej sieci WiFi. Jeżeli masz 30min na naukę i wolne RPi możesz także stworzyć własny serwer Blynk (można też na serwerze zewnętrznym) i usunąć w ten sposób ograniczenia związane z rozbudowaniem aplikacji. Jeżeli nie potrzebujesz serwera i chcesz komunikować się tylko wewnątrz własnej sieci sprawdź Virtuino, jest trochę bardziej skomplikowane w programowaniu (szczególnie jeżeli chcesz przechowywać jakieś logi, itp.), ale nie wykorzystuje zewnętrznych serwerów i komunikacja odbywa się tylko wewnątrz tej samej sieci.
 2. Możesz użyć też złącza krawędziowego. Choć klips wydaje się bezpieczniejszy, bo wyciągając złącze możesz zwarcie zrobić.
 3. Tak, też w pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na warsztat A coś takiego przydało by się w szkole średniej jak było zaliczenie z rzutów do kosza
 4. Na pewnym znanym chińskim portalu sprzedażowym można takie znaleźć. Cena to "jedyne" 5000$
 5. https://forbot.pl/blog/kurs-elektroniki-diody-krzemowe-oraz-diody-swiecace-led-id4251
 6. Trzeba trawić tak aby nie przesadzić, pod SMD i THT robisz tak samo. Lepiej zrezygnuj z lizaka, coli albo czegoś i kup płytkę z Pololu. Jeżeli masz małe doświadczenie z wytrawianiem płytek i chcesz ścieżki nanosić mazakiem to pozostaje życzyć powodzenia. Moim zdaniem wydasz więcej niż te 8zł na nieudane próby trawienia i te kilka kondensatorów. No i tak jak pisał Gieneq, jaki to ma być prąd? Może opisz projekt, założenia, itp. bo się może okazać że masz źle dobrane komponenty i tylko spalisz pieniądze (możliwe że prawie dosłownie).
 7. Chcesz po prostu zrobić klawiaturę, poczytaj o możliwościach Arduino UNO.
 8. W głównym oknie PIO masz wielki przycisk "Import Arduino Project".
 9. Zależy od budżetu, jeżeli chcesz sam się bawić to zrób jak napisał atMegaTona, a jak chcesz gotowiec to rozejrzyj się po pewnym znanym azjatyckim portalu. Mają całkiem ciekawe konstrukcje w rozsądnej cenie.
 10. No i oczywiście to co mnie bardziej interesowało ma zwalony dźwięk tak że oglądać się nie da praktycznie
 11. Aż obu bym wysłuchał, ale trochę daleko Liczę na nagranie
 12. Którą pętle while masz na myśli? Problemem może być: W tym momencie przy każdorazowym wejściu w funkcję i po wykonaniu całego kodu w niej, klient zostanie automatycznie rozłączony, niezależnie od wykonanych czynności.
 13. Znalazłem info że pokaz dronów w Szanghaju to fejk, a drony zostały dodane w postprodukcji
 14. Ciężko cokolwiek stwierdzić, za mało informacji. Jak kiedyś chciałem zrobić jednocześnie komunikację po WiFi i BT na ESP32 następowało przepełnienie stosu. Może jest to w jakiś sposób powiązane z ADC2 skoro jego wykorzystanie uniemożliwia używanie WiFi.
 15. @Zealota piękne, aż się wzruszyłem to oglądając
 16. Jeździk działa Zrobiłem sterowanie po WiFi, zrobiłem prostą (a wręcz prostacką) apkę w Virtuino. 4 naładowane akumulatorki starczają na 5min zabawy, muszę zamiast stabilizatora LDO jakieś przetwornice wsadzić o większej sprawności Ale na razie jeździ i w sumie o to chodziło.
 17. Z nudów zacząłem przerabiać samochodzik RC na sterowanie przez WiFi albo BT (jeszcze nie zdecydowałem).
 18. Koleś ogólnie ma niezłe projekty, a ile filamentu zużywa to strach liczyć
 19. @lisulisu6 to w końcu zamawiasz czy robisz samodzielnie? Jak zamawiasz to nie widzę powodu aby robić koniecznie jako jednowarstwową, więc możesz wykorzystać gotowy projekt. Co do płytki, tak jak wspomniał RFM warto wylać masę, ustaw grubość ścieżek minimum na 0,5mm dla sygnałowych i nawet 0,8mm dla zasilania (jeżeli planujesz trawić je samodzielnie), w przypadku kiedy chcesz zamawiać, zasilanie ustaw na 0,5mm a sygnałowe na 0,3mm (mogą być i grubsze, ale to powinno zapewnić dosyć łatwe projektowanie i nie zajmą niepotrzebnie miejsca). Unikaj niepotrzebnego skręcania ścieżek i łamania ich pod kątem prostym. W oknie projektowania PCB po prawej stronie masz przycisk MANUFASTURING czasami warto z niego skorzystać aby zobaczyć jak płytka będzie wyglądała w rzeczywistości. Możesz wtedy wychwycić błędy nawet przez porównanie z jakimiś profesjonalnymi projektami, albo obrazkami płytek. Po prostu patrzysz na jedną i drugą, stwierdzasz że "brzydko, tutaj zrobili inaczej to i ja to poprawie". Możesz jeszcze zapoznać się z kursem Cadsoft Eagle, fakt że jest z 2011 roku i sporo opcji się zmieniło, ale nie zasady tworzenia schematów i PCB. I tak jak wspominał Treker wstawiaj pliki graficzne (jpg, png, bmp, itp.), a nie PDF
 20. @Lolsegg23 pokaż jeszcze kod. W przykładach do bibliotek masz program który przeszukuje magistrale, pokazuje znalezione adresy i odczytaną temperaturę, to działa u ciebie bez problemu?
 21. @lisulisu6 zerknąłem na pliki Eagla i tam jest 10 ścieżek na krzyż. Jeżeli chcesz sam wykonać płytkę to i postaraj się sam ją zaprojektować, jest na tyle łatwa że nie powinieneś mieć z tym problemów większych, a będzie okazja do nauki czegoś nowego i proste ćwiczenie.
 22. Jak tak na niego patrze to przypomniała mi się pierwsza Magma Fajna robota, jak się domyślam jesteście uczniami LO PB?
 23. 12V to raczej słaba opcja, 24V albo i 48V to już sensowniejsze wyjście. We wspomnianym sumo często właśnie używa się silników 24V które są w stanie wytrzymać te kilka sekund pracy na 48V. Ewentualnie rozejrzyj się za silnikami trójfazowymi. Dużo tutaj zależy od budżetu (w sumie to przede wszystkim od tego), od materiału z którego mata jest wykonana, od zapelcza technicznego, itp. Jak możesz podeślij jakieś filmy albo zdjęcia z innymi konstrukcjami tego typu.
 24. Zacznijmy od tego że UART podłącza się RX z UNO do TX ESP, a TX z UNO do RX ESP, do tego warto użyć jeszcze Konwertera Poziomów Logicznych w taki sposób aby ESP zawsze dostawało sygnały w logicy 3,3V, a uno 5V. Wyjmij z Arduino ATmegę bo masz tylko jeden UART, a po błędzie widać że ci się po prostu nie łączy z ESP (a przyczyn może być wiele). Piny CH_PD i RESET powinieneś podciągnąć do zasilania poprzez rezystor 10k najlepiej. Sam sposób zasilania jest jeszcze problematyczny, lepiej użyć zewnętrznego źródła 3,3V (nie wiem jak z wydajnością pinu 3,3V w UNO) i złączyć tylko masy układów. Samo ESP w momencie łączenia się do sieci, itp. pobierać może do 300mA. Tutaj masz prawidłowy sposób łączenie ESP z UNO (zamiast konwertera poziomów masz dzielnik zrobiony, no i brakuje rezystorów podciągających): Musisz jeszcze ESP wprowadzić w tryb bootowania, czyli zwierasz GPIO0 i RESET do masy, następnie rozwierasz najpierw RESET, a później GPIO0. Jeżeli jeszcze nie zjarałeś ESP jest szansa że kiedy poprawisz błędy to zadziała, no i jeszcze o ile moduł miałeś dobry wcześniej, bo z ESP-01 mam złe doświadczenia jak 1/2 układów okazywała się uszkodzona już na starcie. Jeszcze jedno pytanie, czemu zwarłeś GPIO2 do masy?
 25. Dawno było i dokładnie nie pamiętam, ale w ESP32 można na pinie zrobić czujnik Halla (są oznaczone jako Touch 1-9), podpinasz pod pin antenę (maksymalnie 10m taśmy miedzianej pod to podłączałem i nadal działało) i na podstawie odczytów modulować uzyskany dźwięk. Czułość chyba regulowało się przez dodanie kondensatora do anteny. Zasada działania całkiem dobrze przedstawiona tutaj: Co do pozostałych dwóch układów to są one dedykowane jako czujnik dotykowy i czujnik gestów więc pewnie dadzą dokładniejsze odczyty i większe możliwości.
×
×
 • Utwórz nowe...