Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
 • Zawartość

  130
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez szczawiosław

 1. szczawiosław

  Pasek LED RGBW problem z odwzorowaniem kolorów

  Mieszanie światła to nie mieszanie farb, nie da się w łatwy sposób przenieść wartości RGB kolorów widzianych na monitorze na odwzorowanie tego samego na światło.
 2. szczawiosław

  Przesyłanie danych na strone WWW

  https://blynk.io/
 3. szczawiosław

  Przesyłanie danych na strone WWW

  Jest, wszystko to kwestia oprogramowania, np. Blynka, tylko to jest apka, a nie www.
 4. Sprawdź specyfikacje, wiesz ile V i A potrzebujesz, wiesz co możesz uzyskać z czujnika. Zajrzyj do dokumentacji układu i wszystko stanie się jasne A jak nie wyszukaj hasło "przekaźnik Arduino", taki jak znajdziesz na 90% będzie dobry. Albo weź gotowiec: https://botland.com.pl/pl/czujniki-ruchu/7567-czujnik-ruchu-pir-z-przekaznikiem-12v-20a.html?search_query=PIR+z+przekaznikiem&results=1
 5. Tranzystor, przekaźnik, itp. Opcji masz wiele.
 6. szczawiosław

  Budowa korpusu robota BB-8

  Siła maleje z kwadratem odległości. Udźwig maksymalny takiego magnesu to pewnie ok.5kg (na podstawie analogicznych magnesów ze znanymi parametrami). Jeżeli dobrze policzyłem to siła przyciągania między dwoma takimi magnesami z odległości 3cm wyniesie ok. 15g (nie jestem pewien obliczeń).
 7. szczawiosław

  Budowa korpusu robota BB-8

  A magnesy masz już dobrane?
 8. szczawiosław

  Ciekawe filmy znalezione w sieci

  Agregat albo akumulator zapasowy na pace pewnie jedzie
 9. szczawiosław

  Regulator temperatury cieczy

  Tylko czy jest sens dawać dużą częstotliwość kiedy identyczny efekt uzyskamy z kilkukrotnie niższą?
 10. szczawiosław

  Regulator temperatury cieczy

  @Harnas Ogniwo Peltiera ma swoją bezwładność termiczną, czyli pomiędzy kolejnymi impulsami ogniwo nie zdąży zareagować na stan niski wychładzaniem się. Najzwyczajniej w świecie uzyskamy taki sam efekt sterując z częstotliwością 400Hz (gdzieś czytałem że to maks, chyba trzeba zacząć zapisywać takie rzeczy) jak i 4kHz bo ogniwo i tak nie zdąży zareagować. Więc można sterować z o wiele mniejszą częstotliwością bez strat wydajności. Sądzę że nawet 10Hz spełni swoją rolę, najniższa częstotliwość jakiej używałem to było 20Hz i nie zauważyłem różnicy w działaniu w porównaniu z 200Hz czy z 1000Hz.
 11. Jaką masz ustawioną czułość? Jaki tryb pracy? Jaki czas?
 12. szczawiosław

  Regulator temperatury cieczy

  Te ogniwa optymalnie pracują na 12V, więc tak jak napisał @kaczakat podnieś napięcie. Dodatkowo jeżeli sterujesz nim za pomocą PWM pamiętaj że maksymalna częstotliwość jaka ma sens to 400Hz, przy wyższej bezwładność układu po prostu sprawia że jest to bezcelowe. Jak chcesz uzyskać taki sam pobór prądu jak na zasilaczu to ustaw PWM na 100%.
 13. szczawiosław

  Ciekawostki ze świata elektroniki i mechaniki

  Kusi, oj kusi
 14. A ja czekam na recenzję wkrętaka Xiaomi od @Treker. Myślałem o nim, ale nie wiem czy warto wydać te 70-100zł na znanym chińskim portalu na ten sprzęt.
 15. szczawiosław

  WS2812 oraz RPI - Ledy nie działaja

  Ja taśmą sterowałem z RPi 3B+ bez konwertera, poradnik nie pamiętam który, jakiś pierwszy na YT.
 16. Zgodzę się @Pyth0n że dosyć mocno to Simulinka przypomina. Jeżeli przypomina go także pod względem możliwości to może być ciekawe rozwiązania, mimo że dość specyficzne.
 17. szczawiosław

  Licealiści stworzyli platformę do nauki programowania

  Za Brainf*ck mają wielki +
 18. szczawiosław

  Ciekawostki ze świata elektroniki i mechaniki

  A ja czekam aż wyskoczy z wody i odleci, poczułem się zawiedziony.
 19. szczawiosław

  Dlaczego warto i jak chować komponenty wewnątrz PCB?

  Moim zdaniem to taka sztuka dla sztuki. Można było takie zabawy robić jak chciało się mieć płytkę więcej niż 2 warstwową, a nie zależało na grubości.
 20. szczawiosław

  HM-10, brak komunikacji

  UNO posiada tylko jeden serial, więc przy podłączeniu modułu do pinów RX i TX blokujesz jednocześnie komunikację mikrokontrolera z PC która odbywa się na tych samych pinach. Możesz to rozwiązać używając Soft Serial. Przepinasz moduł pod inne piny, które sam wybierzesz (co i jak masz w opisie biblioteki), programujesz Arduino w sposób który podlinkowałem wyżej z tym że z wykorzystaniem biblioteki podlinkowanej wyżej w tym poście.
 21. szczawiosław

  HM-10, brak komunikacji

  Piny RX i TX są współdzielone z konwerterem UART służącym do programowania. Jakie masz Arduino?
 22. szczawiosław

  HM-10, brak komunikacji

  Jeżeli wszystko rozumiem to zapoznaj się z tym artykułem: http://hobbyspace.pl/arduino-leonardo-jako-konwerter-uartusb Opis jest dla Leonardo ale na każdym innym powinno zadziałać. Zakładam że płytka Arduino działa u ciebie.
 23. szczawiosław

  HM-10, brak komunikacji

  Jeżeli dobrze rozumiem to zrobiłeś program w Arduino IDE który nie ma nic poza Serial Monitorem i tam podajesz komendy AT dla modułu BT?
 24. szczawiosław

  Jak łatwo umieszczać wytrzymałe gwinty w wydrukach 3D?

  Mi w tym wszystkim brakuje średnicy. Jest pokazane że otwór musi być głęboki 1,5x wysokość insertera, ale jaką powinien mieć średnice względem jego średnicy już nie. Bo w sumie to ma spory wpływ na ilość materiału wypychanego na boki i do góry.
 25. szczawiosław

  Jak zasilać 50 niebieskich diod świecących

  Zależy czego oczekujesz Moim zdaniem najtrafniejsza odpowiedź to nic.
×