Skocz do zawartości

andzrej

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O andzrej

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Języki programowania
  C

Ostatnio na profilu byli

146 wyświetleń profilu
 1. Czy można wygenerować jeden impuls instrukcją HAL_TIM_OnePulse_Start_IT bez konieczności inicjowania impulsem zewnętrznym? Jak ewentualnie to ustawić w STM32CubeMX?
 2. andzrej

  RPi 3 B, C/C++

  Tak przypuszczam. Walczę z tym. Jeszcze do tego nie doszedłem.
 3. andzrej

  RPi 3 B, C/C++

  W terminalu daję komendę sudo apt-get install eclipse-cdt g++ Beż błędu instaluje się Eclipse oraz C++. Gdy wpisuję po wywołaniu Eclipse program niby kompiluje bo nie wykazuje błędu ale jak przechodzę do debugera daje komunikat o braku pliku bin. Co może być przyczyną?
 4. andzrej

  Problemy z połączeniem z wifi

  Z dostarczonym NOOBS i bez monitora nie połączysz się. Też to przerabiałem. Mam panel 7 cal do RPi. Ściągam z https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ jeden z programów z deskop. Wersję pełniejszą lub nie. Rozpakowuję. Pakuję jak w kursie na SD. Nic nie zmieniam. Wsadzam SD do RPi. Podłączam zasilanie, program się ładuje i pozwala na ustawienie parametrów krok po kroku. Musisz znać parametry routera do którego się podłączasz.
 5. andzrej

  RPi, panel dotykowy

  Jakich narzędzi użyć? Chodzi o zbudowanie przycisków na panelu i ich obsługę. Coś podobnego jak STM32746Diskovery. Tam jest C i emWin.
 6. andzrej

  RPi, panel dotykowy

  Jak można napisać program na RPi aby wykorzystać panel dotykowy np. przyciski.
 7. andzrej

  RPi, Windows 10 loT

  Skorzystam z podpowiedzi.
 8. Dziękuję. Jak dla mnie sprawa stała się zrozumiała. Drążyłem ją gdyż sobie dla tego rozwiązania coś umyśliłem. Teraz wiem, że to nierealne. Dlatego też jeszcze raz dziękuję.
 9. Po pierwsze w kursie oczekuję zrozumiałej wiedzy. Po drugie nadal się nie rozumiemy o co mi chodzi. To, że tak można rozumuje ale nie chwytam jednego. Wtyczkę USB wkładam do Laptopa. Z drugiej strony wtyczka jest połączona z STM. Jest to połączenie drogą przewodową. Chyba nie kwestionujesz. Gdzie tu jest droga bezprzewodowa? Ja pod słupem z PC. a STM na słupie. Nie łącze się kablem bo niewygodne. Chyba tu brak jakiegoś dopowiedzenia aby sprawa była jasna a nie domyślna. Nie to kwestionowałem na co dostałem odpowiedź. Chyba tym razem jasno wyłuszczyłem o co mi chodziło.
 10. Nadal nie rozumuje. Oświeć! Nie muszę wychodzić na słupa aby zmienić program w STM. Czy tak?
 11. Gdzie tu jest połączenie bezprzewodowe?
 12. Szkoda, że nie chce łączyć suwmiarkę z PC drogą bezprzewodową. Było by to bardziej eleganckie. Rozumiem, że przedkłada Pan wygodę. Da się to zrobić tak jak Pan sobie życzy. Widzę trzy drogi ale muszę je jeszcze przeanalizować. Co chce Pan zrobić z danymi pomiarowymi zarejestrowanymi na stanowisku? Zapisywać na karcie SD czy np. przesłać przez WiFi do PC np. za pośrednictwem telefonu komórkowego z dostępem do internetu? A może pozostawić to w pamięci układu do chwili kontaktu z WiFi od PC? Koszty są związane z szybkością powstania urządzenia a to rzutuje na sposób rozwiązania. Jaki czas realizacji bierze Pan pod uwagę? tech@enkodery.krakow.pl
 13. andzrej

  Łączność z Raspberry Pi

  Ponownie łączyłem ale nie połączyłem. Dostaję komunikat o przekroczeniu czasu łączenia?
 14. andzrej

  Łączność z Raspberry Pi

  Przekładam SD z PC do RPi. Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko zgodnie z kursem. Mam panel dotykowy 7 cali do RPi ale niewygodnie mi się na nim pracuje. Dlatego chciałbym to robić z PC. Wcześniej połączyłem się przez WiFi ale działałem na panelu dotykowym połączonym z RPi. IP dla RPi Wtedy nadane nie zmieniło się gdy robiłem próbę podłączenia RPi do PC kablem Ethernet. Powtórzę próbę jeszcze raz. Nie doczytałem w który momencie mam włączyć zasilanie RPi. Czy to może mieć znaczenie?
 15. andzrej

  RPi, Windows 10 loT

  Dziękuję. Rozważam czy zrobić ten krok czy pozostać przy linux. Czytałem, że Windows 10 loT na RPi posiada wiele błędów utrudniających eksploatację.
×