Skocz do zawartości

andzrej

Użytkownicy
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralna

O andzrej

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Programuję w
  C

Ostatnio na profilu byli

725 wyświetleń profilu
 1. Jak szybko przygotować STM32F746G-DISCO do pracy. Do zainteresowanych dodam Video.STM32.pdf
 2. Programuję w STM32F3Discovery licznik dla PWM oraz przetwornik ADC. Mam kłopot z ustawieniem obu na pracę DMA tak aby sygnał ADC w DMA sterował wypełnieniem PWM. Oba nie chcą pracować równocześnie. Taki program pracuje w pętli pliku main while(1){ void Turn(void) { duty = pomiarADC; HAL_Delay(100); HAL_TIM_PWM_Start_DMA(&htim1, TIM_CHANNEL_1, &duty, 1); HAL_Delay(100); HAL_ADC_Start_DMA(&hadc1, &pomiarADC, 1); HAL_Delay(100); } }
 3. Witam! Zainteresował mnie ten problem ale w mniej ambitnym zakresie. Swojego czasu nabyłem silnik podobny GBM6208H-150T. Ma on zabudowany enkoder i złącze obrotowe. Chcę nim obracać. Dysponuję też płytką STM32F3DISCOVERY. Nabyłem sterownik ESC EMAX BLHeli-12A. Czy jak to poskładam będzie działało tj. silnik będzie się kręcił? Mam trochę więcej czasu więc połączyłem to w całość i jak na razie próbuję to ożywić ale bez skutku. ESC zasiliłem z zasilacza 9 V bo z instrukcji wynika, że tak jest ustawiony standardowo. 3 przewody wyjścia ESC podłączyłem do silnika. Z DISCOVERY zasiliłem wyprowad
 4. andzrej

  Zasilanie STM32F0DISCOVERY

  Chyba nie o to mi chodzi. Potrzebuję mieć podłączony płytkę przez USB aby programować. Niestety wydolność zasilacza w PC jest byt mała i powoduje resetowanie. Chcę zasilić płytkę zewnętrznym napięciem ale mieć połączenie płytki przez USB z PC. Czy nie będzie konfliktu pomiędzy zasilaczem w PC i zasilaczem zewnętrznym? W innych STM spotkałem zworę, która to ustala.
 5. Mam STM32F0DISCOVERY. Chcę mieć kontakt przez USB z PC ale zasilać płytkę z zewnętrznego zasilacza. Czy jest taka możliwość?
 6. Dziękuję za zainteresowanie. Już sobie poradziłem.
 7. Tak ale nie ma zgodności z rzeczywistością. 1-żółty 2.. niebieski 3. zielony 4. czerwony 5. czarny Poza tym z rysunku wynika, że 1 jest patrząc na rysunek po lewej stronie. Natomiast wtyk ma strzałkę oznaczającą 1 po przeciwnej.
 8. W Bo0tland kupiłem zgrabny silnik bezszczotkowy przekładnią 45:1 na 12 V. Ma zabudowany sterownik i enkoder. link do strony https://botland.com.pl/pl/silniki-bldc-bezszczotkowe/5188-silnik-bezszczotkowy-z-przekladnia-25dx43l-451-ze-sterownikiem-pwm-enkoder.html . Czy ktoś go aplikował? Mam kłopot z ustaleniem na które piny co przychodzi.
 9. Mam problem z wygenerowaniem sygnału PWM na TIM1 kanał 1. Pracuję na CubeMX i Eclipse.. Korzystam z biblioteki HAL. Na STM32F746 Disco generuję PWM jak należy. Czy muszę dodać bibliotekę BSP?
 10. Czy można wygenerować jeden impuls instrukcją HAL_TIM_OnePulse_Start_IT bez konieczności inicjowania impulsem zewnętrznym? Jak ewentualnie to ustawić w STM32CubeMX?
 11. andzrej

  RPi 3 B, C/C++

  Tak przypuszczam. Walczę z tym. Jeszcze do tego nie doszedłem.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.