Skocz do zawartości

andzrej

Użytkownicy
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O andzrej

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Języki programowania
  C

Ostatnio na profilu byli

435 wyświetleń profilu
 1. Programuję w STM32F3Discovery licznik dla PWM oraz przetwornik ADC. Mam kłopot z ustawieniem obu na pracę DMA tak aby sygnał ADC w DMA sterował wypełnieniem PWM. Oba nie chcą pracować równocześnie. Taki program pracuje w pętli pliku main while(1){ void Turn(void) { duty = pomiarADC; HAL_Delay(100); HAL_TIM_PWM_Start_DMA(&htim1, TIM_CHANNEL_1, &duty, 1); HAL_Delay(100); HAL_ADC_Start_DMA(&hadc1, &pomiarADC, 1); HAL_Delay(100); } }
 2. Witam! Zainteresował mnie ten problem ale w mniej ambitnym zakresie. Swojego czasu nabyłem silnik podobny GBM6208H-150T. Ma on zabudowany enkoder i złącze obrotowe. Chcę nim obracać. Dysponuję też płytką STM32F3DISCOVERY. Nabyłem sterownik ESC EMAX BLHeli-12A. Czy jak to poskładam będzie działało tj. silnik będzie się kręcił? Mam trochę więcej czasu więc połączyłem to w całość i jak na razie próbuję to ożywić ale bez skutku. ESC zasiliłem z zasilacza 9 V bo z instrukcji wynika, że tak jest ustawiony standardowo. 3 przewody wyjścia ESC podłączyłem do silnika. Z DISCOVERY zasiliłem wyprowadziłem GND do brązowego, 5 V do czerwonego i PWM do pomarańczowego. Generuję sygnał PWM o częstotliwości 400 Hz i wypełnieniu od 1 ms do 2 ms. A silnik nawet nie drgnie. Czy ktoś już coś takiego przerabiał? Andrzej
 3. Chyba nie o to mi chodzi. Potrzebuję mieć podłączony płytkę przez USB aby programować. Niestety wydolność zasilacza w PC jest byt mała i powoduje resetowanie. Chcę zasilić płytkę zewnętrznym napięciem ale mieć połączenie płytki przez USB z PC. Czy nie będzie konfliktu pomiędzy zasilaczem w PC i zasilaczem zewnętrznym? W innych STM spotkałem zworę, która to ustala.
 4. Mam STM32F0DISCOVERY. Chcę mieć kontakt przez USB z PC ale zasilać płytkę z zewnętrznego zasilacza. Czy jest taka możliwość?
 5. Tak ale nie ma zgodności z rzeczywistością. 1-żółty 2.. niebieski 3. zielony 4. czerwony 5. czarny Poza tym z rysunku wynika, że 1 jest patrząc na rysunek po lewej stronie. Natomiast wtyk ma strzałkę oznaczającą 1 po przeciwnej.
 6. W Bo0tland kupiłem zgrabny silnik bezszczotkowy przekładnią 45:1 na 12 V. Ma zabudowany sterownik i enkoder. link do strony https://botland.com.pl/pl/silniki-bldc-bezszczotkowe/5188-silnik-bezszczotkowy-z-przekladnia-25dx43l-451-ze-sterownikiem-pwm-enkoder.html . Czy ktoś go aplikował? Mam kłopot z ustaleniem na które piny co przychodzi.
 7. Mam problem z wygenerowaniem sygnału PWM na TIM1 kanał 1. Pracuję na CubeMX i Eclipse.. Korzystam z biblioteki HAL. Na STM32F746 Disco generuję PWM jak należy. Czy muszę dodać bibliotekę BSP?
 8. Czy można wygenerować jeden impuls instrukcją HAL_TIM_OnePulse_Start_IT bez konieczności inicjowania impulsem zewnętrznym? Jak ewentualnie to ustawić w STM32CubeMX?
 9. Tak przypuszczam. Walczę z tym. Jeszcze do tego nie doszedłem.
 10. W terminalu daję komendę sudo apt-get install eclipse-cdt g++ Beż błędu instaluje się Eclipse oraz C++. Gdy wpisuję po wywołaniu Eclipse program niby kompiluje bo nie wykazuje błędu ale jak przechodzę do debugera daje komunikat o braku pliku bin. Co może być przyczyną?
×
×
 • Utwórz nowe...