Skocz do zawartości

andzrej

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O andzrej

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Języki programowania
  C

Ostatnio na profilu byli

307 wyświetleń profilu
 1. Chyba nie o to mi chodzi. Potrzebuję mieć podłączony płytkę przez USB aby programować. Niestety wydolność zasilacza w PC jest byt mała i powoduje resetowanie. Chcę zasilić płytkę zewnętrznym napięciem ale mieć połączenie płytki przez USB z PC. Czy nie będzie konfliktu pomiędzy zasilaczem w PC i zasilaczem zewnętrznym? W innych STM spotkałem zworę, która to ustala.
 2. Mam STM32F0DISCOVERY. Chcę mieć kontakt przez USB z PC ale zasilać płytkę z zewnętrznego zasilacza. Czy jest taka możliwość?
 3. Tak ale nie ma zgodności z rzeczywistością. 1-żółty 2.. niebieski 3. zielony 4. czerwony 5. czarny Poza tym z rysunku wynika, że 1 jest patrząc na rysunek po lewej stronie. Natomiast wtyk ma strzałkę oznaczającą 1 po przeciwnej.
 4. W Bo0tland kupiłem zgrabny silnik bezszczotkowy przekładnią 45:1 na 12 V. Ma zabudowany sterownik i enkoder. link do strony https://botland.com.pl/pl/silniki-bldc-bezszczotkowe/5188-silnik-bezszczotkowy-z-przekladnia-25dx43l-451-ze-sterownikiem-pwm-enkoder.html . Czy ktoś go aplikował? Mam kłopot z ustaleniem na które piny co przychodzi.
 5. Mam problem z wygenerowaniem sygnału PWM na TIM1 kanał 1. Pracuję na CubeMX i Eclipse.. Korzystam z biblioteki HAL. Na STM32F746 Disco generuję PWM jak należy. Czy muszę dodać bibliotekę BSP?
 6. Czy można wygenerować jeden impuls instrukcją HAL_TIM_OnePulse_Start_IT bez konieczności inicjowania impulsem zewnętrznym? Jak ewentualnie to ustawić w STM32CubeMX?
 7. Tak przypuszczam. Walczę z tym. Jeszcze do tego nie doszedłem.
 8. W terminalu daję komendę sudo apt-get install eclipse-cdt g++ Beż błędu instaluje się Eclipse oraz C++. Gdy wpisuję po wywołaniu Eclipse program niby kompiluje bo nie wykazuje błędu ale jak przechodzę do debugera daje komunikat o braku pliku bin. Co może być przyczyną?
 9. Z dostarczonym NOOBS i bez monitora nie połączysz się. Też to przerabiałem. Mam panel 7 cal do RPi. Ściągam z https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ jeden z programów z deskop. Wersję pełniejszą lub nie. Rozpakowuję. Pakuję jak w kursie na SD. Nic nie zmieniam. Wsadzam SD do RPi. Podłączam zasilanie, program się ładuje i pozwala na ustawienie parametrów krok po kroku. Musisz znać parametry routera do którego się podłączasz.
 10. Jakich narzędzi użyć? Chodzi o zbudowanie przycisków na panelu i ich obsługę. Coś podobnego jak STM32746Diskovery. Tam jest C i emWin.
 11. Jak można napisać program na RPi aby wykorzystać panel dotykowy np. przyciski.
×
×
 • Utwórz nowe...