Skocz do zawartości

andzrej

Użytkownicy
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez andzrej

 1. Jak szybko przygotować STM32F746G-DISCO do pracy. Do zainteresowanych dodam Video.STM32.pdf
 2. Programuję w STM32F3Discovery licznik dla PWM oraz przetwornik ADC. Mam kłopot z ustawieniem obu na pracę DMA tak aby sygnał ADC w DMA sterował wypełnieniem PWM. Oba nie chcą pracować równocześnie. Taki program pracuje w pętli pliku main while(1){ void Turn(void) { duty = pomiarADC; HAL_Delay(100); HAL_TIM_PWM_Start_DMA(&htim1, TIM_CHANNEL_1, &duty, 1); HAL_Delay(100); HAL_ADC_Start_DMA(&hadc1, &pomiarADC, 1); HAL_Delay(100); } }
 3. Witam! Zainteresował mnie ten problem ale w mniej ambitnym zakresie. Swojego czasu nabyłem silnik podobny GBM6208H-150T. Ma on zabudowany enkoder i złącze obrotowe. Chcę nim obracać. Dysponuję też płytką STM32F3DISCOVERY. Nabyłem sterownik ESC EMAX BLHeli-12A. Czy jak to poskładam będzie działało tj. silnik będzie się kręcił? Mam trochę więcej czasu więc połączyłem to w całość i jak na razie próbuję to ożywić ale bez skutku. ESC zasiliłem z zasilacza 9 V bo z instrukcji wynika, że tak jest ustawiony standardowo. 3 przewody wyjścia ESC podłączyłem do silnika. Z DISCOVERY zasiliłem wyprowad
 4. andzrej

  Zasilanie STM32F0DISCOVERY

  Chyba nie o to mi chodzi. Potrzebuję mieć podłączony płytkę przez USB aby programować. Niestety wydolność zasilacza w PC jest byt mała i powoduje resetowanie. Chcę zasilić płytkę zewnętrznym napięciem ale mieć połączenie płytki przez USB z PC. Czy nie będzie konfliktu pomiędzy zasilaczem w PC i zasilaczem zewnętrznym? W innych STM spotkałem zworę, która to ustala.
 5. Mam STM32F0DISCOVERY. Chcę mieć kontakt przez USB z PC ale zasilać płytkę z zewnętrznego zasilacza. Czy jest taka możliwość?
 6. Dziękuję za zainteresowanie. Już sobie poradziłem.
 7. Tak ale nie ma zgodności z rzeczywistością. 1-żółty 2.. niebieski 3. zielony 4. czerwony 5. czarny Poza tym z rysunku wynika, że 1 jest patrząc na rysunek po lewej stronie. Natomiast wtyk ma strzałkę oznaczającą 1 po przeciwnej.
 8. W Bo0tland kupiłem zgrabny silnik bezszczotkowy przekładnią 45:1 na 12 V. Ma zabudowany sterownik i enkoder. link do strony https://botland.com.pl/pl/silniki-bldc-bezszczotkowe/5188-silnik-bezszczotkowy-z-przekladnia-25dx43l-451-ze-sterownikiem-pwm-enkoder.html . Czy ktoś go aplikował? Mam kłopot z ustaleniem na które piny co przychodzi.
 9. Mam problem z wygenerowaniem sygnału PWM na TIM1 kanał 1. Pracuję na CubeMX i Eclipse.. Korzystam z biblioteki HAL. Na STM32F746 Disco generuję PWM jak należy. Czy muszę dodać bibliotekę BSP?
 10. Czy można wygenerować jeden impuls instrukcją HAL_TIM_OnePulse_Start_IT bez konieczności inicjowania impulsem zewnętrznym? Jak ewentualnie to ustawić w STM32CubeMX?
 11. andzrej

  RPi 3 B, C/C++

  Tak przypuszczam. Walczę z tym. Jeszcze do tego nie doszedłem.
 12. W terminalu daję komendę sudo apt-get install eclipse-cdt g++ Beż błędu instaluje się Eclipse oraz C++. Gdy wpisuję po wywołaniu Eclipse program niby kompiluje bo nie wykazuje błędu ale jak przechodzę do debugera daje komunikat o braku pliku bin. Co może być przyczyną?
 13. Z dostarczonym NOOBS i bez monitora nie połączysz się. Też to przerabiałem. Mam panel 7 cal do RPi. Ściągam z https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ jeden z programów z deskop. Wersję pełniejszą lub nie. Rozpakowuję. Pakuję jak w kursie na SD. Nic nie zmieniam. Wsadzam SD do RPi. Podłączam zasilanie, program się ładuje i pozwala na ustawienie parametrów krok po kroku. Musisz znać parametry routera do którego się podłączasz.
 14. andzrej

  RPi, panel dotykowy

  Jakich narzędzi użyć? Chodzi o zbudowanie przycisków na panelu i ich obsługę. Coś podobnego jak STM32746Diskovery. Tam jest C i emWin.
 15. Jak można napisać program na RPi aby wykorzystać panel dotykowy np. przyciski.
 16. andzrej

  RPi, Windows 10 loT

  Skorzystam z podpowiedzi.
 17. Dziękuję. Jak dla mnie sprawa stała się zrozumiała. Drążyłem ją gdyż sobie dla tego rozwiązania coś umyśliłem. Teraz wiem, że to nierealne. Dlatego też jeszcze raz dziękuję.
 18. Po pierwsze w kursie oczekuję zrozumiałej wiedzy. Po drugie nadal się nie rozumiemy o co mi chodzi. To, że tak można rozumuje ale nie chwytam jednego. Wtyczkę USB wkładam do Laptopa. Z drugiej strony wtyczka jest połączona z STM. Jest to połączenie drogą przewodową. Chyba nie kwestionujesz. Gdzie tu jest droga bezprzewodowa? Ja pod słupem z PC. a STM na słupie. Nie łącze się kablem bo niewygodne. Chyba tu brak jakiegoś dopowiedzenia aby sprawa była jasna a nie domyślna. Nie to kwestionowałem na co dostałem odpowiedź. Chyba tym razem jasno wyłuszczyłem o co mi chodziło.
 19. Nadal nie rozumuje. Oświeć! Nie muszę wychodzić na słupa aby zmienić program w STM. Czy tak?
 20. Szkoda, że nie chce łączyć suwmiarkę z PC drogą bezprzewodową. Było by to bardziej eleganckie. Rozumiem, że przedkłada Pan wygodę. Da się to zrobić tak jak Pan sobie życzy. Widzę trzy drogi ale muszę je jeszcze przeanalizować. Co chce Pan zrobić z danymi pomiarowymi zarejestrowanymi na stanowisku? Zapisywać na karcie SD czy np. przesłać przez WiFi do PC np. za pośrednictwem telefonu komórkowego z dostępem do internetu? A może pozostawić to w pamięci układu do chwili kontaktu z WiFi od PC? Koszty są związane z szybkością powstania urządzenia a to rzutuje na sposób rozwiązania. Jaki czas realiza
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.