Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
 • Zawartość

  1470
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  11

SOYER zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 stycznia.

Treści użytkownika SOYER zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

293 Mistrz

1 obserwujący

O SOYER

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kryry

Ostatnio na profilu byli

2711 wyświetleń profilu
 1. @VisaTesson cześć, jeśli chcesz rozwijać pasję, to rób przez te dwa lata kolejne kursy forbota, jeśli chcesz mieć alternatywę dla obecnego zawodu, zrób kurs spawacza, albo operatora koparki. To tak pół żartem, pół(większe) serio. Większy fun przy pierwszej opcji.
 2. Jeszcze jedno, krańcówka przy zamkniętej bramie musi wysyłać sygnał HIGH, 5V, czy tam 3.3V dla esp. W przypadku wyrwania kabli z krańcówki, esp na pewno to zauważy(o ile samo jeszcze będzie miało zasilanie;)).
 3. Dla mnie to przekombinowane... Jedna krańcówka informująca o otwarciu/zamknięciu, reagująca na minimalne, 3-4cm, uchylenie, powiadomienie push up na telefon o takim zdarzeniu(otwarta/zamknięta), plus zdjęcie z kamery na maila po przekroczeniu linii wjazdu od zewnątrz. Wszystko. Z kolei pomysł, że de facto, tworzysz drugą centralkę z esp, a oryginalna służy tylko do sterowania silnikami, to czystej wody, przekombinowanie, komplikacja i proszenie się o nerwy.
 4. Zły pomysł, powinno być niezależnie, centralka swoje, a esp tylko jako dodatkowe sterowanie plus czujniki stanu bramy i powiadomienia. Mam rozumieć, że jak zawiśnie esp to bramy nie otworzysz, chyba, że kluczem?
 5. Ok, ale zrób też zwykły dzwonkowy sterujący bramą, kiedy Ci się zawiesi esp i akurat zgubi na chwilę pilot, będzie jak znalazł.
 6. Kamery to tylko wygoda właściciela, w żaden sposób nie zabezpieczają posesji, nawet jeśli korzystasz z analizy obrazu i alarmów zdarzeń rejestratora.
 7. Wystarczy jedna na skrzydle które pierwsze zaczyna ruch.
 8. Co jeśli zatrzymanie bramy spowoduje fotokomórka? Też nie będziesz o tym wiedział, co jeśli przyjdzie gościu e kominiarce, otworzy bramę i wejdzie na posesję, też nie będziesz wiedział, że brama uchylona.
 9. SOYER

  Zasilanie układu do podlewania

  Zmierz pobór prądu.
 10. To ja bym zastosował stary patent z jarzeniówką na 230V ( z próbnika elektrycznego), plus fotorezystor. Taki transoptor diy. Od lat pracuje u mnie bezproblemowo, sygnalizując odblokowanie drzwi pralki.
 11. @MisiekD mam prośbę, napisz proszę co finalnie chcesz osiągnąć, jakie informacje chcesz znać. Bo, jeśli dobrze rozumiem, chcesz wiedzieć czy fizycznie brama jest otwarta czy zamknięta, tak? Jak to wyczytasz na 100% z sygnału lampy albo sterownika? Nie da się. Ewentualnie, że brama się otwiera, lub zamyka, albo, że CHYBA POWINNA być zamknięta, albo otwarta.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.