Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
 • Zawartość

  1201
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

SOYER wygrał w ostatnim dniu 1 czerwca 2019

SOYER ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

202 Mistrz

2 obserwujących

O SOYER

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kryry

Ostatnio na profilu byli

1303 wyświetleń profilu
 1. to swoją drogą, mnie zastanawia dlaczego to się w ogóle wykona chociaż raz, skoro ostatno=millis() macie w pętli głównej nad if-em korzystającym z ostatni=millis() ... A to co napisałeś teraz ethanak to myślałem, że dopiero do tego dojdziecie w nauce, iż ten if wykona się, póki co, tylko raz...
 2. w. g. wersji @jaro44 else się nigdy nie wykona... wkleiłeś wersję ethanak, w której else się wykona...
 3. Przepraszam, że się wcinam, ale to zdanie zdaje się rozwiązywać mój problem z gubieniem końcówki transmisji z sim800l. W sumie logiczne, że jeśli jakiś moduł nadaje, a odbiorca wejdzie w delay np. w połowie transmisji to reszty wiadomości nie zobaczy, tak? Nawet jeśli to jakieś "głupie" 20ms...
 4. Wielkie gratulacje dla zwycięzców, A także podziękowania dla wszystkich którym się chciało. Wspaniały wysyp przeciekawych tekstów, na czasem nie oczywiste tematy. Dziękuję. No i wielka prośba do adminów by zbyt długo nie czekali z następnym pomysłem na rozruszanie bloga:)
 5. Cześć, @ethanakprzyjacielu, mam pewien problem z modułem sim800l, z jakiegoś powodu, czasami przy odczytywaniu danych z tego modułu(gsm. readString();) konkretnie wyświetlania numeru przychodzącego na serial monitorze, "gubi" się gdzieś kilka lub kilkanaście ostatnich znaków. Różnie to bywa jednak zawsze pierwsze po resecie dodzwonienie jest ok, prawidłowo wyświetla CLIP, z następnymi jest już różnie. Może domyślasz przyczyn takiego zachowania. Coś gdzieś chyba namieszałem, bo kiedyś tego nie było.
 6. Czuję się wywołany. Autorowi chyba chodzi o korespondencję prywatną ze mną. Otóż oświadczam, że autor kłamie, tym bardziej używając cudzysłowia. W razie wątpliwości proponuję wkleić ową korespondencję w całości. Jeśli fast_rabbit zechcesz wyjaśnić tę sprawę, to możesz się pochwalić tą korespondencją prywatną ze mną, ja wyrażam zgodę.
 7. Dlatego właśnie na początku tego wątku poprosiłem autora o napisanie co chce zrobić, a nie jak. To forum nauczyło mnie wielu rzeczy, jedną z ważniejszych jest to, że pomysł amatora na rozwiązanie jakiegoś problemu, niekoniecznie jest, a zazwyczaj nie jest tożsamy, ze sposobem rozwiązania tego samego zagadnienia przez zawodowca. Dlatego zawsze warto podać założenia i zapytać o sugestie doświadczonych użytkowników, zaoszczędzi to wiele czasu, pracy i nerwów
 8. @upgrade wszystko fajnie opisałeś, ale dalej nic nie wiemy. Napisałeś, że masz mieć: kilka kółek, dyszel, szyby, 4 szt kabelków i guzik, a następnie pytasz Tak, zawsze warto, ale jeśli oczekujesz pomocy to napisz proszę co chcesz zbudować.
 9. To ja poproszę Jeden zestaw testów w trudnych warunkach.
 10. Dzięki Panowie za przeciekawą dyskusję. Skłamał bym, gdybym napisał, że nie daliście do myślenia, ale i prawdą jest, że zdania nie zmieniłem;) Inną kwestią jest po co, po co budować wtórnik człowieka, nam on nie potrzebny. Potrzebujemy specjalistów, a nie omnibusów. Miejmy nadzieję, że emocje, moralność, piękno, empatia pozostanie ludzką domeną, tym co będzie nas odróżniać od maszyn. Świetna ta "Cena" Łysiaka seniora.
 11. @wplac pochwal się co studiujesz, jesteś na trzecim roku?
 12. @StrongVoltage dzięki za ten artykuł. Nie miałem pojęcia, że roboty przemysłowe można programować w tak prosty i intuicyjny sposób. Czy przy tych metodach, algorytmy pozwalają na wskazanie które pozycje, ruchy są kluczowe, a które sam algorytm może zoptymalizować?
 13. @satanistik świetny artykuł na bardzo ciekawy temat. Sprawdzałeś może z jakiej odległości można wykryć człowieka, np. w nocy, w deszcz, lub mgłę...?
 14. ciekawe to to:), a czego to efekt? To też nie dogmat? Ostatnie zdanie?
 15. No właśnie o to chodzi, że udajesz, że nie rozumiesz. tutaj się zgodzę, dodałbym jeszcze słowo 'bardzo' przed 'ogólnych' oj, oj za takie dogmaty i uogólnienia to zaraz @ethanak Cię upomni Więc jak chcesz ją zaimplementować maszynie? "Zechcieć" to jest wtedy gdy mój 2.5 roczny synek sam wpada na pomysł wyciągnięcia kredek i porysowania jakichś bazgrołów. Prościej Ci tego nie wytłumaczę. Świadomość jest wtedy, gdy ten sam chłopak mówi, że on do przedszkola nie pójdzie, tylko z mamą zostanie. Pokaż mi maszynę która postąpi tak samo i możemy dyskutować dalej. Maszynę, jak szalonego arduinowca, który z nudów postanawia zbudować układ migający diodami. Który to układ jest mu absolutnie do niczego potrzebny. Po prostu mu się zachciało.
×
×
 • Utwórz nowe...