Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
 • Zawartość

  989
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

SOYER wygrał w ostatnim dniu 1 czerwca

SOYER ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

133 Mistrz

1 obserwujący

O SOYER

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kryry

Ostatnio na profilu byli

635 wyświetleń profilu
 1. Pamiętam jak kumpel kupił 486, był bohaterem w klasie;), wszyscy amigi 500, albo c64, a tu taki wypas, ale poszliśmy pograć i okazało się, że grafika była na podobnym poziomie co w A500 i kolega przestał być bohaterem:))
 2. Pozwólcie, że się wtrącę. W tym wątku idealnie widać różnicę między podejściem Elvisa i Ethanaka o której już kiedyś pisałem. Ethanak mówi, "hej coś jest źle, bardzo źle, zgadnij co to i popraw lub się wytłumacz" , a Elvis, " to konkretnie masz źle, popraw albo się wytłumacz". Ja osobiście wyciągnąłem wiele nauki od obydwu kolegów , ale grubą skórę trza mieć :-D, tym bardziej, że w końcu kiedyś musimy skończyć tą moją stronę www, co Ethanak? Także Wojtek ziomalu, (kiedy Kryry nawiedzisz?), gruba skóra i pióra jak u kaczki to podstawa... Sorry za offtopic;)
 3. Mój pierwszy pecet miał zegar 800MHz. Był wtedy odrobinę droższy niż 20 dolców.
 4. Tak, mnie się bardziej rozchodziło o to, że musimy już tworzyć zmienne, pamiętać, w któremu miejscu jesteśmy i jak poszczególne klawisze zmieniają swoją funkcję. Oczywiście jest to do ogarnięcia, sam mam kilka podmenu w swoim projekcie. Faktycznie zasada jest ta sama, różnicą w podejściu, jest sam sposób wywołania, od timera, a nie sprawdzanie warunku w każdym obrocie pętli...
 5. Ok, dzięki. Czyli do obsługi menu jak znalazł. Krótko, ileś razy na sekundę nakazujemy procesorów sprawdzać, czy jest wciśnięty któryś przycisk, jeśli tak to używając switch case wydajemy mu kolejne polecenie. Sprawa robi się bardziej skomplikowana, w oprogramowaniu, w przypadku podmenu na każdej pozycji menu głównego... Czy może jest banalna, tylko ja tego nie widzę? Jeszcze jedno skąd ten okres czasu, timera, wziąć? Doświadczalnie?
 6. @wojtekizk świetna sprawa, dziękuję i jak znajdę chwilę spróbuję rozgryźć Twoją bibliotekę, a może nawet pokuszę się na własne pomysły. W moim projekcie opieram się na nasłuchiwaniu w głównej pętli czy ktoś wcisnął enkoder, jeśli tak, to główny program jest przerywany, a wykonuje się to co tam ktoś zadał. Pytanie, bo na razie nie mam czasu usiąść nad tym, Twoja biblioteka opiera się na timerze który ileś razy na sekundę sprawdza przyciski, a po wybraniu jakiejś funkcji, timerem "wciska" ją w loopa? Kto mi wytłumaczy po chłopsku co to przerwania od timera? To co napisałem? Bo do obsługi obrotu enkodera, używam zdaje się attachInterrupt(), a to zdaje się przerwania procesora.... si?
 7. @wojtekizk witam ziomala z Kryr:). Sam z powodzeniem korzystam z biblioteki od stoperów, bardzo ułatwia sprawę "wielozadaniowości;)" Arduino. Wojtku w kursie Arduino również jest odcinek dotyczący tego zagadnienia: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-ii-wielozadaniowosc-opoznienia-z-millis-id18418 jednakże Twoja biblioteka bardzo upraszcza stosowanie liczników. Tym niemniej polecam ww. odcinek kursu wszystkim początkującym aby zrozumieli samą zasadę tych operacji. Belferek też ma rację co do nazewnictwa, pamiętam, że też się naszukałem "tej" biblioteki, kiedyś, wśród wielu o podobnej lub identycznej nazwie.
 8. Bardzo się cieszymy z Twojego pomysłu. Z chęcią pewnie wszyscy poczytają w jaki sposób udało Ci się to zrobić. Ta wiedza może się w przyszłości komuś przydać więc liczymy na obszerną relację. Chyba, że potrzebujesz pomocy, wprawdzie nic o tym nie piszesz, ale jeśli tak, to napisz nam co już w tym kierunku podziałałeś lub na czym utknąłeś. Wtedy z pewnością ktoś spróbuje ci pomóc.
 9. To jest to. Najbardziej wkurzająca rzecz przy ruszaniu spod świateł, każdy kolejny samochód powoduje narastające opóźnienie. Jakby tak ruszały wszystkie w tym samym momencie z identycznie małym odstępem, ileż więcej by ich przejechało w jednostce czasu. Wszystko fajnie jeśli komplet aut jest autonomicznych, wystarczy jednak kilka sterowanych przez człowieka i sytuacja staje się nieprzewidywalna.
 10. Przepraszam, że się wcinam do dyskusji przeciekawej, ale kto mi powie jak takie coś spina się z kompem i grą...??
 11. Prognozowanie zarobków na 5 lat do przodu, w obecnych czasach jest wróżeniem z fusów. Południowy Śląsk, "zwykły" operator cnc z umiejętnością programowania i ustawiania tych maszyn 3.5-4.5 kzl (8g/5dni)netto, elektryk w małej firmie z podstawami obsługi i serwisu cnc 5kzl. Brak chętnych, jednak ze względu na "wschodnią" organizację pracy. Od serwisantów producentów (Trumph, Salvanini, Fanuc) wiem, że zarobki w okolicy 8-10 kzl z delegacjami to norma. Tyle, że siedziby takich firm to zazwyczaj Warszawa. Prawdziwe kokosy to i tak kasuje ich macierzysta firma.
 12. Tak więc prosimy o posprzątanie po mojej ciekawości szanownego administratora:)
 13. Wiem;), co proponujesz? Mam założyć temat "Wszystkie letadla Mareczka" czy Priv?
×
×
 • Utwórz nowe...