Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
 • Zawartość

  1079
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

SOYER wygrał w ostatnim dniu 1 czerwca 2019

SOYER ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

174 Mistrz

1 obserwujący

O SOYER

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kryry

Ostatnio na profilu byli

973 wyświetleń profilu
 1. Pytanie: Czy nie prościej wyciągnąć dwie zmienne do globalnych i ich użyć wedle potrzeb, zamiast używać tych wszystkich c_str(), a potem strtok, strncmp, strchr i takie tam...?? A o tym index poczytam w kontekście tej knkretnej komendy AT. Poczytam też co to te AT komendy...
 2. Prosiłem o pomoc w wykorzystystaniu konkretnych funkcji. Dalej nie wiem o co biega z tym indexem, coś mam wpisać w argumentach tej funkcji?
 3. Zgadza się :), dlatego założyłem nowy temat bo w tamtym mnie nikt nie naprowadził... :))
 4. Widziałem co zwraca ta funkcja, dlatego wymyśliłem co wymyśliłem. O nie słyszałem wcześniej, więc się doedukuję... nie wiedziałem, że to coś ważnego turecki:))
 5. Cześć, jak wiadomo z tego tematu ,pracuję nad przeróbką tej biblioteki. Mamy w tej bibliotece funkcję smsRead String GSMSim::smsRead(uint8_t index) { this->print("AT+CMGR="); this->print(index); this->print(",0\r"); _buffer = _readSerial(); String durum = "INDEX_NO_ERROR"; if (_buffer.indexOf("+CMGR:") != -1) { String klasor, okundumu, telno, zaman, mesaj; klasor = "UNKNOWN"; okundumu = "UNKNOWN"; if (_buffer.indexOf("REC UNREAD") != -1) { klasor = "INCOMING"; okundumu = "UNREAD"; } if (_buffer.indexOf("REC READ") != -1) { klasor = "INCOMING"; okundumu = "READ"; } if (_buffer.indexOf("STO UNSENT") != -1) { klasor = "OUTGOING"; okundumu = "UNSENT"; } if (_buffer.indexOf("STO SENT") != -1) { klasor = "OUTGOING"; okundumu = "SENT"; } String telno_bol1 = _buffer.substring(_buffer.indexOf("\",\"") + 3); telno = telno_bol1.substring(0, telno_bol1.indexOf("\",\"")); // telefon numarası tamam String tarih_bol = telno_bol1.substring(telno_bol1.lastIndexOf("\",\"") + 3); zaman = tarih_bol.substring(0, tarih_bol.indexOf("\"")); // zamanı da aldık. Bir tek mesaj kaldı! mesaj = tarih_bol.substring(tarih_bol.indexOf("\"") + 1, tarih_bol.lastIndexOf("OK")); mesaj.trim(); durum = "FOLDER:"; durum += klasor; durum += "|STATUS:"; durum += okundumu; durum += "|PHONENO:"; durum += telno; durum += "|DATETIME:"; durum += zaman; durum += "|MESSAGE:"; durum += mesaj; } return durum; } Chcę w programie odczytać czy sms przyszedł z właściwego numeru i poznać jego treść. Teraz moje pytanie czy dobrze kombinuję. Czy jeśli "wyciągnę" z biblioteki tą linijkę: String klasor, okundumu, telno, zaman, mesaj; i wstawię ją jako zmienne globalne w głównym programie (oczywiście mogę zmienić nazwy tych zmiennych, tylko wtedy w bibliotece też muszę je pozmieniać) to w ten sposób uzyskam wszystkie potrzebne mi informacje tzn. numer telefonu, treść i czas z datą? Czy dobrze kombinuję czy nie bardzo?? Niestety dalej nie wiem o co chodzi z tym index-em w: smsRead(uint8_t index) ??
 6. Hej, udało mi się w miarę skończyć moją centralkę alarmową. Wszystko działa ok. Po wpisaniu PIN-u, urządzenie przechodzi w stan oczekiwania na uzbrojenie, w tym stanie można go również rozbroić, prze podanie PINa. Następnie się uzbraja i pilnuje mikrofalowych czujników ruchu. Po wyzwoleniu alarmu przez czujniki, wysyła SMS i dzwoni na wybrany numer. SMS jest również wysyłany przy uzbrojeniu i rozbrojeniu. Całość zasilana z sieci, dodatkowo przez ładowarkę jest ciągle ładowany lipol, który przejmuje zasilanie układu po zaniku zasilania z sieci. Cieszę się, że wyłączenie zasilania sieciowego i przełączenie na lipol jest niezauważalne dla układu. Czego mi brakuje: jeden, wysłanie SMS i dzwonienie powoduje króciutką zwiechę objawiającą się pustym ekranem, jak to rozwiązać? dwa, chętnie bym uzbrajał i rozbrajał system przez wysłanie SMSa, ale niestety nadal nie wiem jak to ugryźć z tą biblioteką(patrz post wyżej;-) Kto pomoże?
 7. Cześć, z racji kilku dni wolnego, wziąłem się w końcu za mój alarm. Po długich męczarniach z zalogowaniem SIM800L do sieci, powodem których było oczywiście zasilanie, doszedłem do programowania tych piekielnych maszyn. Zainstalowałem bibliotekę i po zaistnieniu określonych zdarzeń, urządzenie albo do mnie dzwoni albo wysyła SMS. Jednak chciałbym mieć również możliwość zdalnego, poprzez połączenie, lub SMS, uzbrojenia lub rozbrojenia alarmu. Tutaj dochodzimy do moich umiejętności programowania, z tego co wyczytałem tu, to ta biblioteka obsługuje takie funkcje SIM800l, jak odbieranie wiadomości tekstowych i połączeń głosowych. Jednak, jako że, miły Pan (z Turcji?) przygotował przykłady tylko dla połączeń wychodzących, nie jestem w stanie poradzić sobie z zaimplementowaniem i właściwym użyciem funkcji gsm.callAnswer() tutaj od linijki 474, oraz gsm.smsRead(?) również tutaj ale od linijki 698... Pomoże ktoś? Generalnie,wystarczy mi by połączenie przychodzące zmieniało stan zmiennej na przeciwny, a co do SMS, by zależnie od treści zmieniał stan zmiennej;-)
 8. Bardzo dobrze, w rolnictwie dzisiaj każda maszyna może być wyposażona w GPS, czy to do precyzyjnego prowadzenia, nawożenia różną dawką zależnie od pozycji na polu i zasobności tego akurat kawałka gleby, przez prezyzyjne pomiary wysokości plonu na danym polu czy jego fragmentach, aż po pojazdy autonomiczne. Rolnictwo będzie pierwszą branżą, właściwie już jest od kilku lat, gdzie z powodzeniem pracują w pełni autonomiczne maszyny, oczywiście nadal pod nadzorem człowieka. a tu co nieco o oprogramowaniu: https://www.claas.pl/produkty/easy-2018/systemy-kierowania-gps-doposazenie/sygnaly-korekcyjne no i sedno:
 9. @ethanak w precyzyjnych pracach z GPS, w geodezji, rolnictwie, stosuje się "punkty odniesienia", stacje bazowe. Błąd pomiaru, jest wtedy pomijalny z punktu widzenia potrzeb. https://www.deere.pl/pl/rozwiązania-rolnictwa-precyzyjnego/ https://www.deere.pl/pl/rozwiązania-rolnictwa-precyzyjnego/odbiornik-i-wyświetlacze/rozwiązania-bazujące-na-sygnale-rtk/ https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.geodezja-szczecin.org.pl/images/2008-04-29/GPS%20RTK%20opracowanie.pdf&ved=2ahUKEwjb5uXV35LnAhVhyqYKHWYGAisQFjABegQICBAB&usg=AOvVaw3UEoOaa2tZWPHtCTL7vK3P https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.tpi.com.pl/uploads/pdf/produkty/gps/mmgps_www.pdf&ved=2ahUKEwjmw5rT4JLnAhVR06YKHeH0DegQFjAMegQICRAB&usg=AOvVaw08wpreljrjpVJCw4jCT3vQ
 10. Aaa, to ok. Czyli urządzenia GPS wprowadzają błąd, "mylą się", tyle tylko, że mylą się zawsze tak samo, lub podobnie. Swoją drogą trochę to dziwne. W takim razie błąd nie wynika z niedoskonałości urządzenia tylko celowo wprowadzonej odchyłki przez zarządcę systemu. Gdzieś o tym słyszałem. Zwracam honor;)
 11. Co za bzdura, przepraszam. Skąd pomysł, że w przypadku obu pomiarów, błąd będzie przesunięty w kierunku właściwej pozycji, a nie odwrotnie?
 12. @Maniekdron jeśli jarają Cię urządzenia latające, zacznij od czegoś łatwego i prostego. Najlepiej samolot, trenerek, wpisz w Google np. Pioneer 1400. Jak się chcesz pobawić przy składaniu, kup wersję gołą płatowca, plus silnik serwa i wszystko co trzeba. Poskładaj i ulotnij. Frajda i adrenalina gwarantowana. Tylko nie lataj ludziom nad głową. Fajnie się pochwalić, ale nerwy tego nie warte. Jeśli stracisz kontrolę, możesz kogoś zabić, a w najlepszym wypadku narobić sobie kosztów. Jednak jeśli latasz na bezpiecznym obszarze, radocha jest niesamowita. Do tego kamerka na dziób i zupełnie zmieniasz perspektywę. Np. teraz, dopiero z powietrza widać jak bardzo się trujemy powietrzem w zimie... Za to w lecie z góry wszystko wygląda bajecznie.
 13. nie wiem jak inni ale ja kompletnie nie rozumiem co autor miał na myśli... pomijając już literówki i błędy ort... P. S. sprawdź jak i gdzie masz pozamykane zawiasy z if-ów... ma się zmieniać w czasie ciągle wciśniętego przycisku, czy po pojedynczym krótkim naciśnięciu?
 14. No czyli jednak chodziło Ci o zasięg maszyny, nie sterowania;). Skoro kwestię zasilania masz rozwiązaną, pozostała Ci tylko sprawa sterowania. Jeśli przez człowieka, pamiętaj o uprawnieniach UAVO, jeśli sprzęt ma być autonomiczny to trochę dłuższa przygoda przed Tobą. Tylko jak to wszystko ma się do filmu z pierwszego Twojego postu?
×
×
 • Utwórz nowe...