Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
 • Zawartość

  981
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

Wszystko napisane przez SOYER

 1. Bardzo się cieszymy z Twojego pomysłu. Z chęcią pewnie wszyscy poczytają w jaki sposób udało Ci się to zrobić. Ta wiedza może się w przyszłości komuś przydać więc liczymy na obszerną relację. Chyba, że potrzebujesz pomocy, wprawdzie nic o tym nie piszesz, ale jeśli tak, to napisz nam co już w tym kierunku podziałałeś lub na czym utknąłeś. Wtedy z pewnością ktoś spróbuje ci pomóc.
 2. To jest to. Najbardziej wkurzająca rzecz przy ruszaniu spod świateł, każdy kolejny samochód powoduje narastające opóźnienie. Jakby tak ruszały wszystkie w tym samym momencie z identycznie małym odstępem, ileż więcej by ich przejechało w jednostce czasu. Wszystko fajnie jeśli komplet aut jest autonomicznych, wystarczy jednak kilka sterowanych przez człowieka i sytuacja staje się nieprzewidywalna.
 3. Przepraszam, że się wcinam do dyskusji przeciekawej, ale kto mi powie jak takie coś spina się z kompem i grą...??
 4. Prognozowanie zarobków na 5 lat do przodu, w obecnych czasach jest wróżeniem z fusów. Południowy Śląsk, "zwykły" operator cnc z umiejętnością programowania i ustawiania tych maszyn 3.5-4.5 kzl (8g/5dni)netto, elektryk w małej firmie z podstawami obsługi i serwisu cnc 5kzl. Brak chętnych, jednak ze względu na "wschodnią" organizację pracy. Od serwisantów producentów (Trumph, Salvanini, Fanuc) wiem, że zarobki w okolicy 8-10 kzl z delegacjami to norma. Tyle, że siedziby takich firm to zazwyczaj Warszawa. Prawdziwe kokosy to i tak kasuje ich macierzysta firma.
 5. Tak więc prosimy o posprzątanie po mojej ciekawości szanownego administratora:)
 6. Wiem;), co proponujesz? Mam założyć temat "Wszystkie letadla Mareczka" czy Priv?
 7. Dziękuję @Elvisza ciekawy artykuł. Pierwszy raz czytam o takim sprzęcie do systemów wbudowanych, na dodatek te są produkowane przez polskie firmy... Odnosząc się do innego Twojego artykułu https://forbot.pl/blog/stm32mp1-co-warto-wiedziec-jak-zaczac-id37003 rozumiem że te STMy to nie SOM bo są układami "kompletnymi", ale gdzie się stosuje takie STMy, a gdzie SOMy. Przecież te systemy mają podobne możliwości i zastosowania, rozumiem, że różnica jest w większej uniwersalności SOMów, tak?
 8. Gratuluję, bardzo ładnie wykonane. Najbardziej mnie zaskoczyły Palowice, koło Orzesza? To jesteś ziomal zza lasu, miglancu ty jeden;)
 9. @Albert1972 polecam to: https://www.proxima.pl/produkt/zestaw-radiolinia-outmaster-2-piloty/ używam od kilku lat, bezawaryjne, przy dobrych bateriach zasięg w terenie otwartym ok 150-200m, tanie, łatwe do zaprogramowania, świetna ew. pomoc techniczna. Jeśli niekoniecznie obudowa zewnętrzna to np. https://www.proxima.pl/produkt/zestaw-radiolinia-pin4-2-piloty/ lub na szynę DIN: https://www.proxima.pl/produkt/zestaw-radiolinia-pin4-din-dwa-piloty/ Piloty do wyboru: https://www.proxima.pl/kategoria-produktu/zabezpieczenia-budynkow/piloty-zabezpieczenia-budynkow/ i https://www.proxima.pl/kategoria-produktu/zabezpieczenia-budynkow/piloty-specjalne/ do kompletu polecam https://e-sklep.zamel.pl/produkt/przekaznik-czasowy-pcm-04-2/ plus krańcówka na pełnym otwarciu bramy, po otwarciu bramy krańcówka podaję sygnał do PCM, ten zaczyna odliczać zadany czas, po upływie którego PCM wyzwala sygnał zamykający bramę.
 10. Dobra, dobra już zrozumiałem, że mają być obrazki, bez czytania i nic o programistach i sztucznej inteligencji... obiecuję, że już nie będę zaburzał idei tego tematu...
 11. @Trekerwybacz ale to mój ostatni post tutaj, jeśli to ma tak wyglądać...
 12. https://www.cyberdefence24.pl/izraelska-szkola-cyberwojownikow
 13. @deshipuza co ten negatyw? nie zgadzasz się z tym, że wstawiam link??
 14. Nie wiem czemu nikt im nie powiedział, że to niemożliwe by to działało;) Czym on balansuje, jak zmienia kierunek skoku??
 15. http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/sztuczna-inteligencja-przechytrzy-zakaz-handlu-w-niedziele,172393.html
 16. @FlyingDutch napisz proszę co mają robić te Led zasilane z aku... bo ciekawe to...
 17. Ja używam identycznych z Botlandu po 5 zeta, z tym potencjometrem to racja, jeden źle wlutowany spalił mi nodeMCU...
 18. @hazi18 parę postów wcześniej napisałeś, że kupiłeś esp8266, to kupiłeś czy nie?? Jeśli tak, to jaka to dokładnie płytka?? Ten mój link to był dla pakietu(do ARDUINO IDE) obsługującego wszystkie płytki oparte o moduł esp. Ty wybierasz w menu tą płytkę którą fizycznie posiadasz i na którą chcesz wgrać soft. Programu skompilowanego pod np. nodeMCU nie wgrasz do UNO...
 19. Być może, @Matthew11 zastanowi się nad dopisaniem na koniec kursu, kilku odcinków na temat połączenia Qt z devicem via internet;)
 20. Kolejne zastosowanie dla sztucznej inteligencji. Przy okazji poznałem nowe pojęcie 'heurystyka'... https://www.space24.pl/inteligentna-analiza-obrazowa-od-lockheeda-martina-usprawni-identyfikacje-celow
 21. jaką masz płytkę?, fizycznie u siebie, na stole... co kupiłeś ? nodeMCU??
 22. Przez neta sterowanie to znacznie więcej zachodu czy niekoniecznie??
 23. Dobra, mój entuzjazm do zastępowania BLYNKa trochę opadł;), zobaczymy co z tego wyjdzie. Napiszcie mi jedno, bo wiem, że żeby gromadzić dane i potem z nich korzystać wiadomo, że potrzebuję serwer np. taki jak zbudowalismy z @ethanakdo obsługi strony www. Jednak, żeby np. sterować pinem Arduino, a przez to np. przekaźnikiem(Poprzez BT lub neta) , to sama apka na Qt i niezbędny sprzęt, wystarczy??
 24. @Matthew11 u r kidding me, poważnie?? Nareszcie coś dla mnie, a już chciałem kupować kurs robotów, a tu taka niespodzianka Mam tylko nadzieję, że podołam...
×
×
 • Utwórz nowe...