Skocz do zawartości

Ubuludzik

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Ubuludzik

 • Ranga
  1/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Garść uwag do 8 części kursu: - https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/terminal;7535.html ; - "Dostęp do terminalu..." - "Jeśli podłączyliśmy naszą malinkę do monitora, możemy uruchomić emulator terminala." ale możemy też uruchomić tty1 naciskając Ctrl+Alt+F1 ; - emulator możemy też uruchomić skrótem Ctrl+Alt+T - natomiast jak już uruchomiliśmy emulator terminala to dobrze wiedzieć, że "kulturalnie" wychodzimy z niego przez wpisanie exit lub naciśniecie Ctrl+D ; - "Listę wszystkich wydanych wcześniej poleceń zobaczymy wpisując polecenie:" history, warto by wspomnieć, że history -c kasuje/czyści historię naszych działań w konsoli. -jeżeli mamy "spolonizowany" system to część komunikatów będzie po polsku. Ogólnie super wyłożone podstawy, tak trzymać.
 2. Do Admina Tak myślę, że pomysł ze zbiorczym artykułem jest dobry. Do Elvis " Proponuję zrobić ankietę i sprawdzić ile osób jest zupełnie początkujących i używa linuxa. " - wydaje mi się, że mylisz początkujących z RPi, a początkujących z PC to dwie różne sprawy. Poza tym RPi działa pod linuxem, więc wcześniej czy później nastąpi "zderzenie" z nazewnictwem linuksowym.
 3. "czy chodzi Ci o sytuację, w której Twój komputer PC działa na Linuxie?" dokładnie tak, bo skoro w pierwszych odcinkach było powiedziane, że należy zdjąć folię przed złożeniem obudowy, to można by też uwzględnić różnice przy korzystaniu z innego systemu operacyjnego na PC. "Nie wiesz z jakiego programu skorzystać do komunikacja przez COM?" - wiem, z tego samego co pod Win , ale można by wspomnieć, że pod linuksem nie ma portów COM, a to już niektórym może sporo utrudnić skorzystanie z porad dotyczących UART. Dlatego myślę, że można by te drobne różnice zaznaczać w opisie.
 4. Jako, że jest to mój pierwszy komentarz do kursu i na forum to Witam! wszystkich. Z tym UART-em wszystko pięknie, ale przydałoby się też wspomnieć jak to zrobić, gdy korzysta się z innego systemu operacyjnego niż jedynie słuszny. Mam na myśli jak to zrobić pod linuxem?!
×