Skocz do zawartości

tomcat65

Użytkownicy
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

tomcat65 wygrał w ostatnim dniu 25 maja 2018

tomcat65 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

28 Bardzo dobra

O tomcat65

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Olsztyn
 • Zawód
  tech.dent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chociaż jednym komentarzem wypada docenić czyjąś pracę nad artykułem Z powyższego zestawienia nie wzbudzają mojego zainteresowania nr 2, 3, 9 i 10. Oczywiście docenić należy pracę włożoną w projekty. Natomiast reszta jest pod różnymi względami ciekawa. Opis co i dlaczego byłby raczej przydługi i odzwierciedlał tylko moje zdanie. Może ktoś jeszcze pokusi się o swoje typy?
 2. Win10, Avast secure browser. W poprzedniej nie głosowałem.
 3. Zabawka a zabawka. Pluszowy miś i jego wybebeszenie dostarczy niezapomnianych wrażeń i całą masę wiedzy . Zwykłe klocki, drewniane, które " z racji wieku" powinieneś znać, zapewnią większy rozwój kreatywności,zdolności manualnych. Chyba, ze ktoś nimi tylko rzucał, a później "kamieniami w szkołę" . Nie wspomnę o np. LEGO. Skoro DGCC to nie pozostaje nam nic innego, jak pozostać przy swoich zdaniach, opiniach i metodach z możliwością wyrażania tychże oraz stosowania tych ostatnich.
 4. @Gieneq Też mam kilka, jak nie naście, różnych płytek. Ale albo do zapoznania się z układem, albo zrobienia prototypu. W docelowy układ idzie sam uC. Płytka zostaje do kolejnych rzeczy. A ostatnio moją ulubioną jest coś takiego - https://www.microchip.com/Developmenttools/ProductDetails/ATTINY104-XNANO . @ethanak Jak można, oczywiście. Ale nie wrzucę nawet taniego klona, jak potrzebuję czterech pinów, a kod ma ok 500 bajtów. Coś takiego niedawno robiłem - użyłem Attiny13. Nawet dając gotową płytkę , to reszta elementów na drucikach, tyrtytkach i kilogramie HotGlue'ta? Taka "wietnamska podróba chińskiej tandety" w jednej sztuce zabawki ujdzie. Gorzej, że niektórym taki styl pracy zostaje na długo. Rzeczy które robię, bądź naprawiam - hobbystycznie, bo zawód mam zupełnie inny - służą mi do pracy, więc takie "druciarstwo" nie przejdzie. Jest, ale dzięki niej wyrastają ludzie, którzy wiedzą, że dwa pociągi na jednym torze .... . Się czepnął literówki . I tu znów się nie zgodzę. To, że wielu używa tego w "zabawkach", nie umniejsza wartości. Sam używam w swojej "rysowarce pcb" - zabawka, ale płytki wyrysuje. Ale podłączyłem to pod typową frezarkę do żelastwa - robotę robi. Daleko do przemysłowych systemów, lecz tak jak inne, dostępne na PC programy ( Mach czy linuxCNC ) - niewiele się od nich różni. Ma ograniczenia, czasem nieistotne. Nie muszę, ale czy nie mogę ? Nie brakuje, większa ilość może się skończyć koniecznością zmiany gaci . Trudno znać wszystkie skróty. Jeśli więc można?
 5. Z racji wieku i /lub natury, moja opinia ( jak i każda inna ) będzie subiektywna. A że nigdy nie kręciły i nie kręcą mnie "świecidełka", więc "ozdoba z kleju" będzie nr 1 jako duperelo - bajer. Nie oceniam walorów artystycznych ani wrażeń estetycznych. Do tej samej kategorii wrzuciłbym "podłogę" - co prawda co niektórym pozwoliła by zrzucić parę kilo . Zegary, grajek - co kto lubi - dla mnie rzeczy mało praktyczne, właśnie bajer. Działają, nawet fajnie. I nie żebym miał coś przeciwko takiej twórczości - kształcą, rozwijają, tylko nie moja bajka. Jeśli konkretny konkret na Arduino to oprogramowanie GRLB. I to już nie jest zabawka. A z wymienionych wyżej to nr 2 zaliczyłbym do ciekawych i praktycznych. A modele kolejki ( miałem i pewnie jeszcze gdzieś się poniewierają jakieś resztki ) - tu się zgodzę. Ceny powalają, a wiele można zrobić samemu. Osobną sprawą jest pakowanie sporego uC ( atmega328) do prostych rzeczy. Przecież samo Arduino można przekształcić w programator ( gotowy program ) i użyć bardziej - najczęściej mniejszych - adekwatnych procków. Tylko trzeba płytkę zrobić, i tu jest często problem.
 6. Jakiś wysiłek i pracę trzeba było włożyć w projekty, szkoda tylko, że większość z nich to duperele, bajery i zabawki.
 7. Coś tam z edukacji jest, ale bardziej ( przy tej cenie ) komercją mi pachnie. Już zmiana położenia zespołu czujników, czyli obrócenie go o 45 st. na płaszczyźnie na której leżą, dało by lepszy efekt.
 8. Efektywne wykorzystanie energii słonecznej jest b. pożądane, ale pakowanie Arduino ( atmega 328) do tego prostego zadania to gruba przesada. Pomijając fakt, że śledzenie światła/słońca w ten sposób ( 4 czujniki ) żadną nowością nie jest.
 9. Sprawa z czarno - białą konsolą via UART załatwiona. No prawie w całości. Dla pojedynczej sesji wystarczy wpisać : TERM=konsole-256color; . A na stałe, trzeba dopisać to na końcu pliku /pi/.profile . Jedynie nazwa użytkownika pozostaje b/w.
 10. I zgodnie z Twoją sugestią zrezygnowałem, przykłady albo przerabiam, a jak się nie da - pomijam.
 11. Chyba za szybko czytałeś . J/w mam zainstalowaną nową wersję i z niej korzystałem. Ale na komputerze nie przetestuję rzeczy z kursu "maliny" . Tak jak używam teraz, w jednym miejscu mogę i rzeczy z kursu i innych źródeł ( książki, net ) - i co najważniejsze, w tym jednym miejscu mogę łączyć wiedzę z tych wszystkich źródeł. I jeszcze książkę na ekranie czytać. Próbowałem na dwa ekrany - na jednym książka/kurs, na drugim 'pisanie' programów. Bardzo szybko zaczyna boleć głowa i szyja, a manewrowanie dwoma klawiaturami i myszami doprowadza do co najmniej irytacji.
×
×
 • Utwórz nowe...